Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok/Nők! Ha egy pasi felajánlja a segítségét/kedvességét, akkor ez esetben mennyire dominál a kettős mérce? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ez most arról jutott eszembe, hogy még múltkor hallottam ahogy egy (vszeg egyetemista) csaj a vonatra várva telefonálás közben egy ismerősének panaszkodott, hogy rengeteg cuccot/bőröndöt cipelt a buszon, még fel is lökték és egy valaki sem vette a fáradságot, hogy legalább megkérdezze, hogy segítsen-e neki valamit. Nos, én realista, közel sem naiv (és egyben közel sem alfahím/álomszép férfi) pasiként azt gondolom, hogy ha megkérdezem tőle, hogy segíthetek-e akkor a következő két szcenárió egyike játszódott volna le:

- szememre veti, hogy még én akarok neki segíteni (biztos valami hátsó szándékkal) és valami mondvacsinált okra hivatkozva szolidan elküld a fenébe

- vagy pedig lélektelenül a kezembe nyomja a cuccait, eljátszassa velem az önjelölt komornyik szerepét és a végén nagy nehezen kiböfög egy jellegtelen Köszi-t.

De ha egy vonzó/álomszép hiperextrovertált, tökéletes kisugárzású pasi teszi ugyanezt, akkor talán még egy új kapcsolatba is belemenne.

De az életben számtalan más-más olyan szituáció is előfordulhat, amikor a pasikhoz fűződő kettős mérce tökéletesen észrevehető. Nem tudom, hogy úgy általánosságban illetve erre a történetemre vonatkozóan milyen véleménnyel vagytok, de nagyon kíváncsi vagyok rájuk. (Esetleg pasiktól is kérdezem, hogy volt-e már ilyen kettős mércében részük.)



2017. febr. 19. 01:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez mindig így volt, mindig így lesz. Fordítva is.
2017. febr. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Áh, emlékeszem amikor a páromhoz odamentem először segítséget kérni. Aztán elkísért a kolleszomba és segített a pakkokat vinni (anyuék úgy megpakoltak, hogy nem győztem). Először elutasítottam, mondván, hogy ez nem az ő cumója, meg nagyon kedves, de elég erős lány vagyok... de hamar bebizonyosodott, hogy kifogott rajtam a sok cucc. Aztán felvette a pakkom és végig beszélgettük az utat... Jobbára csak én járattam a számat, de annyira izgultam, új város, új élet, új lehetőségek. Ő meg csak mosolygott rajtam.


Szerintem ha egy ember segít, önzetlenül a másiknak, akkor megérdemel egy kedves "köszönöm"-öt. De mást nem is lehet erre reagálni. Amikor én segítek valakinek, mondjuk valaki elejt valamit az utcán, vagy néninek átkelni a zebrán, egy kismamának felrakni a babakocsit, akkor én is max erre számítok. Amit teszem azért teszem, mert jól esik másoknak segíteni, kicsit könnyíteni az életükön. Úgyis önző ez a világ. Van, hogy meg sem köszönik, de azt teszem magamért is, és nemcsak a buksisimi miatt.


Úgyhogy ha úgy érzed neked több hála kell másoktól, mert "jófiú" vagy, akkor ne legyél az. Senki nem várja el tőled a segítséget, de ha segítesz, akkor az önzetlenséged egy olyan adomány, ami belülről jön. Ahogy a hajléktalannak adott pár forintot sem kéri vissza az ember kamattal... lemond róla más javára. Én a segítségnyújtással ugyanígy vagyok.

2017. febr. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nana.

Úgy imádom, amikor ilyen összeesküvés elméleteket szőttök, de pl. te sem kérdezted meg a csajtól, hogy segíthetsz-e, helyette alap gondolkozol rajta napokig- mert a csaj úgyis gonosz, r0hadék, aki vagy elzavar vagy kihasznál.

Az meg külön vicc, hogy segítség helyett célzottan ismerkedésre "akarod" (lehet nem akarod, de ez jön le) használni ezt.

A segítség önzetlen, nem ellenszolgáltatásként "új kapcsolat" stb.. ami szted szerencsésebb társaidnak "alanyi jogon "jár. ( ami nettó vicc, nyilván, ha segít, kedves, beszédbe elegyedünk, bármi lehet- de erre átlagjóska épp annyira esélyes, mint a hiper extrovertált tökéletes-


Nőként azt mondom, ha 158 centisen, 50 kilósan nem bírok a 526170 csomagommal, jól esik az, ha egy nálam erősebb férfi ( mindegy, milyen, mekkora, testfelépítésemből adódóan erősebb) felajánlja, hogy segít. -De ehhez az kell, hogy ne ijesztően tegye.

Igen, sajnos volt olyan, hogy tök normálisan útbaigazítást akart tőlem s hapsi, de olyan hévvel, lendülettel közelített meg és úgy beleállt a komfortzónámba ( úgy 20 centire tőlem) hogy elsőre megijedtem és hátráltam vagy 5 lépést.


Ellenben arra pl. volt példa, hogy az idősebb bácsinak én segítettem a cipekedésben vagy a fiatal apukának segítettem a 3-4 éves hisztis lurkó megnyugtatásában.

Egyiktől sem vártam volna semmit. nem is nyávogtam a neten :)


Ez abszolút nem "átlagos" kettős mérce, amiről beszélsz.

Az emberek feléd irányuló reakciója nagyban függ attól, te hogyan kezded. ( nyilván nem az esetek 100%-ban, nők közt is vannak bunkók...hajjajaj.. de a normálisabb társaim nem ilyenek)

2017. febr. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

"amikor a pasikhoz fűződő kettős mérce tökéletesen észrevehető."

Jaj, mintha a pasik nem a szép nőket vennék észre :)


Én sem engedném. És nem az említett két ok miatt, hanem egy harmadik miatt. Még a végén meglép a cuccommal. A nagy pályaudvarokat mindenféle bűnözők lepik el, mindenféle trükköket bevetve.

2017. febr. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Ha már kettős mércéről beszélsz, megkérdezném, hogy a 65 éves nénivel is ilyen előzékeny vagy, vagy csak szép 20 éves lányokkal.

A segítség mindig önzetlen, és megköszönni illik, de azon túl elvárni mást nem a segítségnyújtónak.

2017. febr. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek. Sokszor estem át mindkét szituáción, főleg a másodikhoz hasonlón, hogy visszaéltek a segítségemmel nagyrészben az ún. 'mai lányok' (kb. mint akiket leírtál).

Azóta leszoktam az önzetlen segítségről, felőlem aztán addig szenved a cuccaival amíg akar.


Időseket leszámítva, nekik szoktam segíteni, megköszönik és mennek a dolgukra, valamiért nem lenézőek, és nem akarnak visszaélni a jóindulatommal. :)

2017. febr. 19. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!