Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért használják unos-untalan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért használják unos-untalan a "szőke herceg fehér lovon" kifejezést, ha a nők nagy részének nem is jönnek be a szőke pasik?

Figyelt kérdés
A legtöbb nő zsánere a magas, sportos, sötét haj-barna szem kombó, nem hinném, hogy sok nő álmodik szőke, kék szemű fickóról. Hölgyek, jól látom a dolgokat?

2017. márc. 2. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

tudod, mint a mesében...


24F

2017. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Ez országonként változik, az angolban egyszerűen Prince Charming az elnevezés. Hogy náluk ez miért szőke? Talán mert anno az arisztokrácia köreiben gyakrabban fordult elő a szőke haj, az arisztokrácia keveredése a németekkel,franciákkal stb.
2017. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

A szőke herceg a külföldi "prince charming"-ból ered, csak hát ugyebár a magyarok mindig élen jártak a fordításban...


A fent említett urak a (tökéletes) Disney-hercegnők (nem Leia, habár...) férfi ekvivalensei.


Kivetítve a mai világra:

A legtöbb fiatal (12-28~) nő tökéletes hercegnőnek képzeli magát és úgy érzik, hogy ez jár nekik. Ha utálják magukat mert amit látnak a tükörben az ronda, akkor a csodálatos hercegnők hibátlan lelkivilágával azonosulnak. Tehát így is megérdemlik a herceget.

2017. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez is ugyanaz a feminista agymosás, mint a kedves aranyos, udvarias pasik.
2017. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam mondani,h szőke herceg fekete lovon.De én szeretem a szőkéket.Erősen kétlem hogy ez lenne a legtöbb nő zsánere, amit te itt leírtál amúgy.Nem találkoztál elég nővel.
2017. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ezt hívják metaforának...
2017. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A legtöbb nő zsánere a magas, sportos, sötét haj-barna szem kombó"


Általánosítás már unalmas...


Nekem pl a magas pasik nem jönnek be annyira,mivel én alacsony vagyok.160-170cm közti srácok jönnek be,fekete vagy sötét barna hajjal,barna szemmel. De szőke,kék szemű pasikban is látok igazán helyeseket.


20L

2017. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Mondok még jobbat! Amit a köznyelv fehér lónak hív, az valójában szürke(ez a neve a színnek). A fehér egészen rendkívüli módon ritka lószín. Tudom, jól megfogtam a lényeget, de végül is ez egy komolytalan kérdés, arra pedig komolytalan válasz jár.
2017. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Mert szerinted ha "kéz- és lábtörést" kívánnak neked, azt szó szerint értik?
2017. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én csak "a herceg a fehér lovon"-t hallottam eddig, sose hallottam a szőke jelzővel együtt.
2017. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!