Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A feminista nők miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feminista nők miért nem képesek elviselni ha egy férfi igazi férfiként viselkedik egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Összejöttem egy feministával, gondoltam miért ne. Alapvetően tetszett mint nő. Aztán jöttek a problémák, teljesen ő akarta viselni a nadrágot a kapcsolatban, amit én nem hagytam.


Nekem kissé az a benyomásom, hogy a feministák alkalmatlanok párkapcsolatra és nagy szerepük van abban, hogy a párkapcsolatok ennyire döcögőssé váltak :-/


Ti mit gondoltok ?


2017. ápr. 3. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

" igazi férfiként viselkedik egy párkapcsolatban"


Ez mit jelent neked?

2017. ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Én sem értem hogy pl. miben nyilvánul meg hogy ő feminista? És te milyen helyzetekben akarod viselni a nadrágot?
2017. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem te vagy a hibás. Ha "igazi férfi"-ként szeretnél viselkedni, akkor válassz valami alázatos, "klasszikus" nőt, aki azt igényli, hogy ilyen férfi legyen mellette.
2017. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Kétféle feminista van: 1. a karrierista, 2. aki egy rövid ideig kell az legyen, mert amúgy kell neki egy kapcsolat és egy férfi.
2017. ápr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Én feminista vagyok, hiszek a nemi egyenlőségben, és az egyetlen amit szerintem ez kivált a páromból, hogy örül, hogy valami ennyire megmozgat.

Vele szemben nem kell semmit képviselnem, hiszen nem állunk szemben egymással, társak vagyunk, egy pár. Természetes hogy megosztjuk a házimunkát és a költségeket. Nálatok nem így van?

2017. ápr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
A feminizmusnak és a személyiségnek alapvetően nincs köze egymáshoz. Én feministának vallom magam, abban a tekintetben, hogy hiszek a női egyenjogúságban (!), küzdök a hímsovinizmus és a hétköznapi férfiuralom megnyilvánulásai ellen. Kapcsolatomban azonban EGYENRANGÚ felek vagyunk, társak, partnerek. A feminizmus lényege inkább ez lenne, nem a nőuralom... Az már egy másik véglet.
2017. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Az gyk-s pasik szerint az is feminista, aki szerint a férfi is elmoshat néha egy-egy tányért meg esetleg a porszívót is megtalálja. Attól függ, te hogy értelmezed.
2017. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#4_Úgy látszik sem neked, sem a kérdezőnek sem fogalma van arról, hogy mit jelent a feminista szó.
2017. ápr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Feminista vagyok, hiszek a női egyenjogúságban és megvetem a férfisovinizmust. Amúgy nőies nő vagyok, szeretem ha egy férfi férfiasan viselkedik, sőt! A szexben kimondottan a domináns pasit szeretem. Ott hagyom hogy felém kerekedjen, mert ez izgat. :-)

Amúgy teljesen egyenlőek vagyunk, megosztjuk a terheket.

2017. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Az ilyen kérdések feltevői általában az "igazi férfi" meg "ő hordja a nadrágot" kijelentéseknél azért azt értik, amit a mai, 21. századi, mondhatni felvilágosult világban a legtöbb nyugati országban nem támogatnak. Tudod, verje az asszonyt, meg "majd ő megmondja", a nő végezze a házimunkát, ne szóljon bele a "komoly" dolgokba (pl hogy a férfi mire költse a közös pénzüket), stb.


Nos, az én szememben ez IGAZI férfi nem tartja magát többnek vagy másnak, csak azért mert lóg valami a lába között. Önmagát is és engem is (meg a többi embert is) nemtől függetlenül az alapján ítél meg, hogy mik a képességei, miket tud kihozni magából, milyen a személyisége. Most a biológiai eltéréseket ne vegyük ide, azért néhány kifejezetten specifikus dolgot leszámítva (pl szülés) azért nem sok olyasmi van, amit egyik nem meg tud csinálni, de a másik nem, vagy nem olyan jól. Emberek vannak, akik ebben vagy abban ügyesebbek- és a szememben az az igazi férfi, aki ezt teljes szívéből hiszi és eszerint is él. Kikéri a véleményem, mert kompetensnek érez a témakörben, meg egyébként is érdekli a véleményem, beavat a kettőnket közösen érintő témákba, de még a saját életébe is, mert mint párját, tisztel ennyire. És persze, nem tartja magát "igazi férfinek" attól, hogy ledominál, hogy mások előtt "a zasszony" kifejezéssel illet vagy hogy semmibe veszi a kéréseimet esetleg a józan ész diktálta javaslataimat.


Én személy szerint úgy gondolom, hogy egy igazán jól működő párkapcsolatban mindkét fél feminista és egyenlőségpárti, mert csak így tudnak mindketten teljes egészében kibontakozni és a legtöbbet nyújtani egymásnak, önmaguknak és a társadalomnak. Nagyon szomorú, hogy Magyarországon az "igazi férfi" eszméje még mindig ilyen mélyen gyökeredzik és "egy nő csak ne mondja meg neki", hogy mit csináljon. Ami persze, egyből a nadrágviseléssel kerül összhangba.


Nyilván vannak radikálisok, őket messziről el kell kerülni, akármilyen eszme keretein belül kerültek a ló túloldalára. De azért az, hogy kollektíven mindenki, aki a női egyenlőségben hisz és esetleg küzd is érte a mindennapokban, alkalmatlan lenne a párkapcsolatokra (amit mondjuk akár a személyes, akár millió más nőtársam példája is bőven megcáfolhatna), igencsak túlzó és minden alapot nélkülöző, ostoba kijelentés.

2017. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!