Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sokszor olvasom, hogy a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokszor olvasom, hogy a nők szerint az "igazi férfi" feminista. Ezt ki tudnátok nekem fejteni egész pontosan, tehát milyen"a feminista férfi"?

Figyelt kérdés

2016. jún. 23. 20:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%

[link]


:DDDD

2016. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%

#1 [link]


Nem beszélhetek minden nő nevében, de számomra ez azt jelenti, hogy nem sírja vissza a feminizmus előtti időszakot, "amikor a nők még tudták a helyüket"...

2016. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
60%
Persze, mert most hogy liberalizmus van, a nők méginkább érzelmi megbánás nélkül eldobható tárgyként vannak használva, mint előzőleg voltak.
2016. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

2-es

Rám pl igaz, hogy "nem sírja vissza a feminizmus előtti időszakot", sőt semmilyen régi időszakot nem sírok vissza, de soha ne merjen senki sem lefeministázni...

Szóval sztem ez nem jó megállapítás, de azért köszi.


3-as

Mondasz valamit. Én úgy vettem észre, hogy a nők, akik megtehetik(és valljuk be, hogy aki nem dagadt, az lányegében mind megteheti), erősen él a túlválogatás lehetőségével, ami persze visszacsap, hisz majd minden nő ugyanarra a pár kiemelkedő férfire vágyik, akik persze hülyék lennének ezt ugyancsak nem kihasználni és váltogatni a nőket.

Kérdés, hogy a nők úgy általában mennyivel boldogabbak ebben a rendszerben és hogy mennyire mesélik be maguknak, hogy ez nekik jó és mennyiben jó valóban?

2016. jún. 23. 21:36
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a feminizmus a nők és a férfiak egyenjogúságát jelenti, nem az egyenlőséget a két nem között. Sok oka van annak, biológiai és egyéb, hogy miért nem lesznek egyenlőek a nemek soha.


De az egyenjogúság szerintem meg alap dolog, legalábbis az kéne, hogy legyen. A nők is betölthessenek bármilyen karrierben szerepet (pl. elnök, csak hogy egyet mondjak), hogy az adott munkakörben is ugyanannyit keressenek, mint a férfiak (ez még mindig sok helyen nem valósult meg szerintem), etc. Szerintem érted, mire gondolok. :D


Az a férfi feminista, aki nem is magasztalja a nőt, de nem is degradálja le, hogy "ezt meg azt nem tudhatod mert te csak nő vagy" és a többi. Egyenrangú félként kezeli a párkapcsolatban.

2016. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

#5

Akkor én is feminista vagyok?

F

2016. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Ha igaznak gondolod magadról amit az utolsó bekezdésben írtam, akkor igen. :D
2016. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

5-ös

Nem értelek: "Az a férfi feminista, aki nem is magasztalja a nőt, de nem is degradálja le, hogy "ezt meg azt nem tudhatod mert te csak nő vagy" és a többi"


Én sose mondtam ilyet egy nőnek sem. Sőt, amikor a húgom szidja a női sofőröket, én szoktam kikérni magamnak, mert sztem ennek semmi köze a nemekhez, csak a gyakorlathoz és affinitáshoz.

Amikor női főnököm van, semmi bajom nincs vele, sőt az egyik utolsó dolog, ami érdekel benne, hogy milyen a neme.

Bármikor szavaznék női elnökre... ha szavaznék, csak hát nem szavazok. Nem érdekelne a neme.


Ezek alapján azt mondod, hogy akkor én feminista volnék?

2016. jún. 23. 21:54
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Nők is lehetnek antifeministák, vagy hogy is mondjam. :D


Nyilván ez csak az én értelmezésem, de az alapján igen, te is feminista vagy.


Te mit értesz ez a kifejezés alatt?

2016. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%

Wikipédia: "A feminizmus célja tehát az, hogy a nők számára is biztosítsa azokat az emberi jogokat, amelyek egy férfit megilletnek."


Szerintem ez világos, és nekem ez a feminizmus. Küzdés a mindenrétű egyenjogúságért.


Negatív felhangja lett mostanság a túlkapások miatt, de alapvetően ez a feminizmus.

2016. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!