Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek létezik olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek létezik olyan ember, aki kizárólag (mély) barátságból tud szerelmet/párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Csak mert úgy érzem, velem teljesen ez a helyzet, képtelen vagyok eldönteni 1 hónap beszélgetés és 3-4 randi után, hogy fogok-e akarni a másiktól bármit is valaha. Ha úgy kell ölelgetnem, csókolgatnom valakit, hogy csupán szimpátia van kettőnk között, azt durva erőszakként élem meg, egyáltalán nem esik jól. Sosem jönnék össze senkivel "vágjunk bele, aztán vagy beleszeretek később, vagy nem" alapon, muszáj jól megismernem előtte a potenciális partneremet, meg kell benne bíznom, kötődnöm kell hozzá, éreznem kell, hogy nélküle nem lenne élet az életem. Durva, de legutóbb 2 év(!) barátság után sikerült komolyan megszeretnem valakit.

Egy ilyen embernek mégis mennyi esélye lehet párt találni a mai világban? Egyre inkább tartok tőle, hogy egyedül fogok megrohadni.


2017. ápr. 9. 00:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát én nem nevezném nagy értéknek, hogy más két évig szenved, hogy a kedvedben járjon, te meg csak utána viszonzod.

Tudod, a férfiknak is van érzéseik. Bár te nem foglalkozol ezzel az biztos.

2017. ápr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen megértelek, szerintem ilyen téren egyformák vagyunk. :)


Mindig gyűlöltem az első randik során elcsattanó csókot, az érintéseket meg minden egyebet. Számomra is idegen, sőt visszataszító volt a jelenség. Mindig az járt a fejemben, hogy pff, nem is ismerlek, milyen jogon érsz hozzám és mászol be a személyes terembe?


Nagy szerencsém volt, mert az interneten ismertem meg a barátom, aki messze lakott + egyéb okokból kifolyólag fél évig csak neten tudtunk ismerkedni egymással. Az első találkozásunk alkalmával emiatt teljesen el tudtam lazulni, úgy éreztem, ismerem őt, és ezek miatt nagyon kívántam a közeledését.


Ha netán valamiért szakítanánk majd egyszer, szerintem visszakerülök abba a lehetetlen helyzetbe, amiben most te vagy. :( Mindenesetre az én példámból kiindulva ismerkedj neten külföldi pasikkal, és akkor lesz elég időd lélekben ráhangolódni a dologra, mielőtt megejtitek az első randit. :D

2017. ápr. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ennyire nem élesen, de nálam is így van ez. Kell hosszabb idő ahhoz, hogy érezzem a szerelmet. Sosem értettem az ilyen fonák gondolkodású embereket, akik összeállnak valakivel, mint a csicska és majd remélik, hogy megszületik utána a szerelem. A józan ész azt kívánja, hogy először ismerd meg jó alaposan, aztán majd megszületik a szerelem, ha úgy kell lennie és ezt követően a kapcsolat. A Gítában is le van írva, hogy sosem lehet tartós a hirtelen jött vonzalom, szerelem, mert olyan, mint a lángra lobbant szalma. Nagy intenzitással, de hamar leég, kialszik. Ehelyett a lassan, szunnyadva érkező és ébredező szerelem tartós, hosszútávú kapcsolatokat eredményez. Mert már nem az idealizált képet kergeted, abba szeretsz bele, hanem a megismert énjébe minden erényével is hibájával együtt. 29F
2017. ápr. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva, vonzalomból tudom visszaszelídíteni a dolgot barátsággá, ha nyitott rá mindkét fél. Ettől függetlenül, 1-2 hét chat ha messzebb vagyunk egymástól kell, vagy ha találkozunk személyesen akkor is 4-5 nap beszélgetés, amíg meg tudom ismerni.
2017. ápr. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nem könnyű. Téged is meg lehet érteni meg azokaz a férfiakat akik ezt nem tudják kivárni. Én kicsivel több mint egy éve udvarolok/barátkozom egy lánnyal. De már a teljesítőképességem határán vagyok. Leginkább az nagyon fárasztó, hogy olyan mintha játszana velem. Már napi szinten azon gondolkozom h feladom. Szerintem egy passzív lassú férfinál bejöhet ez a tempó vagy olyannál aki több felé nézelődik egy időben és így nem fokuszál rád annyira.
2017. ápr. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hat en fel sem fogom azokat a kérdéseket, hogy 3-4. randin szex. Nem mondom, hogy ilyen típus vagyok mint a kérdező, de inkább ilyen mint az előbbi. Egyébként 1x voltam szerelmes, több éves legjobb baráti kapcsolatból alakult ki. Valószínűleg nehezen leszek szerelmes es jol kell ismernem az illetőt ehhez, szóval nekem nem hogy szex, de meg csók is korai picit a 3. randin.


29/N

2017. ápr. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó, akkor tisztába tennék egy-két dolgot az első válaszoló kedvéért.

1. Nem mondtam, hogy minden esetben 2 év szükséges nekem a szeretet kialakulásához, csak felhoztam egy példát.

2. Nem férfi volt az illető.

3. Nem udvarolt egyikünk sem a másiknak a 2 év alatt, egy osztályba jártunk, úgyhogy elkezdtünk haverkodni tét nélkül, ennyi. Sosem helyeztük kilátásba, hogy lehet ebből több is, egyoldalúak maradtak az érzéseim.


A többieknek köszönöm a hozzászólást, és a megértést is annak, akitől kaptam. Igazából annak örülnék a legjobban, ha az ismerkedések nem lennének ennyire célzottak, nem döntené el mindenki előre, hogy engem márpedig fel fog szedni, csak azt akarom látni másikon, hogy mint ember, érdeklem. Aztán ahogy haladunk előre és egyre szorosabbra fűződik a viszonyunk, úgy jöhetnek a képbe ezek a kedveskedős, udvarolgatós elemek.

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy aki ilyen, az csak szórakozik. Vannak, akiknek éppen elég szarul alakult a korábbi életük ahhoz, hogy viszonylag nehezen engedjenek közel magukhoz bárkit is. Ami engem illet, érzelmi stabilitásra és hű társra van szükségem, nem arra, hogy 2 hónap után dobva legyek, mert hoppá, mégse felelek meg minden elvárásnak, hiába tűnt úgy eleinte.

Érdekelne még több személyes tapasztalat tőletek, akik azt mondtátok, hogy szintén lassabban haladtok, mint az átlag. Nektek eddig hogy jöttek össze a kapcsolatok?

2017. ápr. 9. 02:12
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként én sem hiszem azt, hogy akkor most baromi értékes vagyok emiatt, sőt, inkább elcseszettnek érzem magam.
2017. ápr. 9. 02:23
 9/12 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Rosszul. Csak pár kapcsolatom volt, volt benne persze olyan is akivel előtte csak párszor találkoztam, de átlagban nálam az a tendencia amit leirtam. Ennek köszönhetően egyébként mindig több évente van valakim, nem is értem azokat akik mondjuk szakítás utan 1 hónappal mar mással vannak. Egyik ismerősöm (lány) most vált el mert megcsalták es mar van valakije 2 hónappal később, válás meg ki sincs mondva. Másik barátnőm 1 év alatt 4 pasival járt. 30 éves nőkről beszélünk. Nekem nem megy ez igy. Volt pár pasi akivel beszélgettem, voltak randik, de nem jutottunk előrébb. Környezetem szerint nagyon szep, stílusos vagyok, szerintem művelt, intelligens.
2017. ápr. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 BlackSword ***** válasza:
Akkor nálad valami mellé csúszott... A szimpátiából barátság lesz... A vágyból és vonzalomból lesz szerelem...
2017. ápr. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!