Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy magas érzelmi intelligenci...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy magas érzelmi intelligenciával rendelkező férfi tényleg borzasztóan nehezen talál párt magának?

Figyelt kérdés
Ismerőseim, barátaim szerint azért nem megy a társkeresés és van nagyon nehéz dolgom a nők terén, mert nagyon nagy az érzelmi intelligenciám és az emberek 90%-nak a béka feneke alatt van. Vajon ez lehet ok egy embernél ha nem találja párját hosszú ideje?
2017. máj. 8. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
A barátaid így adták finoman tudtodra hogy nagyobb rinyagép vagy mint bármelyik nő. Magas érzelmi intelligencia, na persze...
2017. máj. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Fogalmazzunk úgy, ha az egyensúly egy picit az érzékenység irányába megy el, mintsem a határozottság irányába egy férfinél, akkor a legtöbb nő nem akar vele hosszabb kapcsolatot. Én is ilyen vagyok férfiként, és csak rövid időre vagyok jó a nőknek kapcsolatra.
2017. máj. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vagy nagyon ráakaszkodsz a nőkre, mindent megjegyzel, mindent tudni akarsz róla, azt sem szeretik ha érzik rajtad, h túlságosan sokat jelentenek neked. Őértük élsz, ők az alfa és omega az életedben, ha saját magadat alattuk helyezed el, felértékeled őket ilyesmi..
2017. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

nagyobb érzelmi intelligencia azt takarja, hogy sokkal jobban meg tudod érteni az embereket, sokkal jobban át tudod érezni amit ők, sokkal jobban értesz az emberekhez, mint néha ők saját magukhoz, ergo a magas érzelmi intelligenciával rendelkező pasi azt a nőt csavarja az ujjai közé akit akar, másrészről a nők nagyon nagy hányadának bejön, illetve nem küszködik párkapcsolati problémákkal, mert könnyen megtalálja a párját, mivel tudja mi kell neki, és könnyedén rátalál.


Első az érzelmi intelligencia nem azt jelenti, hogy túlérzékeny egy ember. Másrészről a barátaid nem igazán vannak képbe úgyszintén, hogy mi az az érzelmi intelligencia véleményem szerint, mert az pont hogy megkönnyíti a párkapcsolatosdit, nem pedig megnehezíti.

2017. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha valóban magas lenne az érzelmi intelligenciád, nem lenne nehéz a társkeresés.
2017. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
nekem nincs olyan ismerősöm, aki valaha az érzelmi intelligencia kifejezést használta volna. Ezt kizárólag netes ismerkedős oldalon láttam és mindig nagyon ellenszenves és beképzelt dolognak éreztem. Olyasmi ez, amivel egy normális ember nem jellemzi magát.. ...szóval igen, aki ilyet mond magáról, az nehezen talál párt és ezzel vigasztalja magát. Mint én azzal, hogy a szépség belülről fakad, mert kívülről ronda vagyok :D
2017. máj. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
#6-os lehet azért ilyen furcsa számodra a kifejezés, mert nem túlzottan művelt körökben mozogsz, mivel hogy az ország legjobb pszichológusai alkalmazzák ezt a kifejezést.
2017. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem sok köze van ennek a sikertelenségedhez. Máson múlik itt a dolog, de ehhez ismerni kéne téged személyesen, akkor meg lehetne mondani, mi a cink veled.
2017. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
kedves 7-es, köszi a felvilágosítást. Remélem, most már jobban érzed magad.
2017. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#6 ... egyrészről az érzelmi intelligencia kifejezés rossz, de így terjedt el a köznyelvben. Valójában ÉRzelmi hányados (EQ -->(Emotional Quotient), ahogy intelligencia hányados is van (IQ)...


Ezért én EQ-nak nevezem innentől. És lehet, hogy én bunkó vagyok vagy micsoda, de ha én úgy jellemzem magam, hogy magas az EQ-m, akkor ez van :)


Olyat még nem tapasztaltam amúgy túl sok emberen (csak egy-két nőn, férfiakon egyáltalán), hogy húúú de nagyon kiemelkedően magas lenne az EQ-ja. Egy-két férfin viszont tapasztaltam, hogy irgalmatlanul alacsony, no és NEKIK nehéz a pár keresés. Mert akinek alacsony az EQ-ja az nem veszi észre, ha facebookon koptatják, ha bunkón viselkednek és megsértenek valakit, ha bocsánatot kéne kérniük, mert a másik már sír, de ő akkor is köti az ebet a karóhoz, hogy semmi rosszat nem tett... és még ilyen mondatok is képesek kiszaladni az alacsony EQ-jú embereknek :

-"Én nem bántottam meg a Sárit, nem kéne rinyálnia!"

-"De hát Peti, nem érted, hogy NEM TE döntöd el, hogy megbántottad őt vagy sem? Általában nem direktbe csinálják ezt az emberek, csak úgy megtörténik..."

-"Hát hidd el, hogy ha én meg akarom bántani, akkor azt észre veszed..."

-"De hát nem az a lényeg, hogy akartad-e, hanem, hogy megbántottad! "

-"Én nem bántottam meg!"


stb. stb. stb.


Lényeg a lényeg... Ha magas az EQ-d, akkor az a párválasztásban valószínűleg jobb terepet biztosít neked. Abban az esetben, ha nem vagy válogatós. Én iszonyatosan válogatós vagyok, és biztos vagyok benne, hogy csak olyan nő jöhet számomra szóba, aki velem egy szinten van érzelmileg és szellemileg VAGY felettem. Tudom nagyzolósnak tűnik, hogy úgy csinálok, mintha magas szinten lennék. Nem mondom, hogy magas szinten vagyok, csak annyit, hogy sajátmagamnál alább nem adom (az már így is elég alacsony határ). Viszont így kizárok sok nőt, főleg olyanokat, akiket könnyű lenne elcsábítani.


Szóval, ha tényleg magas az EQ-d (akkor az IQ-d is valszeg amúgy ) és egyszerűen ismerkedsz emberekkel, könnyedén barátkozol, és nem nehéz számodra megállapítani, hogy ki hogyan fog reagálni, és milyen érzelmet vált ki valakiből adott viselkedés/információ. Jó ember ismerő vagy és gyorsan bizalmat keltesz az emberekben.

Ilyen vagy? Őszintén...

2017. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!