Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Megtudnátok válaszolni ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtudnátok válaszolni ha egy pasi lakik otthon, akkor az miért mamahotel, ha egy lány lakik otthon akkor meg jajj szegény, drága az albérlet, jobb otthon. Miért alakult ki ez a mentalitás?

Figyelt kérdés

Nagyobbrészt ezen az oldalon olvastam hasonló véleményeket, de néha társkereső oldalon is találkoztam hasonló véleményekkel.

Élőben még nem nagyon hallottam ilyet.

Miért alakult ki ez a kettős mérce, ismerkedésnél?

Mikor ugyanolyan nehéz albérletet fenntartani egy nőnek is, mint egy pasinak.

Én nem tudom ezt megválaszolni, érdekelnének a vélemények.



2017. máj. 13. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Én nem láttam ezt a különbséget eddig, de az biztos, hogy egy srácnak nagyobb gáz az anyuci pici fiának lenni, mint egy lánynak anyuci pici lányának. Szerintem főleg erre a részére értik amúgy.


26F

2017. máj. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Erről is soros györgy tehet.
2017. máj. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Azért, mert a lányok már kiskoruk óta be vannak fogva, és ha úgy alakul, hogy egy lány otthon lakik, akkor ő mos, főz, takarít a szüleire, nem olyan, mintha ingyenhotelben lakna, hiszen többé-kevésbé megdolgozik a lakhatásért.


A fiúkat pedig általában megkímélik az ilyen munkáktól, ők mindig anyuka pici fiai maradnak, akiket anyu kiszolgál és lesi minden kívánságukat.

2017. máj. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Ez azért van, mert a 20-30 éves nőkre a férfiak 20-50 éves tartománya pályázik. Arról nem is beszélve, hogy még több férfi is van (ebben az országban!) mint nő.

Na már most, ilyen kereslet/kínálati viszonyok mellett a nők vannak olyan helyzetben, hogy válogassanak. Ugyanaz a nő, aki mondjuk 25 éves, az nyugodtan lenézheti azt a pasit aki vele egykorú és ugyanott tart anyagilag mint a nő. Szimplán azért mert annak a nőnek sokkal nagyobb a húspiaci értéke mint a pasinak. Szóval ha ugyanúgy otthon lakik egy fiatal csaj, akkor az nem mamahotel, csak nem pazarolja a pénzt albérletre, mert okos és spórol. Ha egy ugyanolyan idős pasi meg otthon lakik akkor szánalmas nyanyahoteles lúzer, szimplán azért mert a csaj csak füttyent egyet és talál gazdag pasit, a pasi pedig a kutyának sem kell. Nagy a verseny a fiatal nőkért.

2017. máj. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szoktam itt olvasni néhány találó hozzászólást, vagy okfejtést, de a 48% az valahogy teljesen eltalálta, amire én is gondoltam elsőre.

Bár ettől függetlenül érdekelne ki mit gondol erről, és hogy látja ezt a jelenséget, miért alakult ki ez a megbélyegzés, vagy kettős mérce a társkeresésben.

2017. máj. 13. 23:56
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy ez a kettős mérce nem csak a mamahotelben nyilvánul meg, hanem a munkahelyen is például. Tehát pl. egy mekis eladó csaj az qurvára lenézi egy szintén mekiben dolgozó pasi kollégáját. Szemében azok a pasik, akik annyira vitték, hogy sajtburgereket tálalnak fel minimálbérért, azok nem férfiak. Az nem baj, hogy ők is ezt csinálják, viszont simán elvárják, hogy a férfi, a pasijuk az meg legyen mérnök.
2017. máj. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

"Amúgy ez a kettős mérce nem csak a mamahotelben nyilvánul meg, hanem a munkahelyen is például. Tehát pl. egy mekis eladó csaj az qurvára lenézi egy szintén mekiben dolgozó pasi kollégáját. Szemében azok a pasik, akik annyira vitték, hogy sajtburgereket tálalnak fel minimálbérért, azok nem férfiak. Az nem baj, hogy ők is ezt csinálják, viszont simán elvárják, hogy a férfi, a pasijuk az meg legyen mérnök."


Ugyanezt a postán tapasztaltam! A postás csajok lenézik a postás férfiakat!...

2017. máj. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Annak ellenére, hogy próbálják itt démonizálni a nőket, kevés az ilyen eset, hogy amiatt utasítanak el egy férfit, mert az otthon lakik a szüleivel, legalábbis elég kevés férfinak (és nőnek) van saját lakása, valahogy jó részük így is kapcsolatban van...

Másrészt, az otthon élést is elő lehet adni úgy hogy "saját lakásra/autóra gyűjtök, másoddiplomát csinálok", meg úgy is, hogy "anyám főz, mos rám, én meg fizetek havi 30k-t, miért költözzek el?". Az első még vonzó is lehet a távlatok miatt, a második viszont a "mamahoteles", akitől az attitűdje miatt menekülnek a nő.

22/F

2017. máj. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Én még egy pasit sem utasítottam el, vagy néztem le azért, mert a szüleivel lakik. Sőt, az exemnek még saját szobája sem volt. (Nem ezért lett ex, mielőtt még valaki belekötne :D)
2017. máj. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Sosem hallottam ilyet. És speciel sokkal többre tartom, ha egy fiú nem menőzik, hogy "ő a nagy önálló", mikor az albérletben is a szülei tartják el (kivétel persze az, akinek az egyetem miatt nincs más választása, sok ember nem fér be a koliba vagy nincs koli).


Egyébként hihetetlen undorító, amit a női albérlőkkel csinálnak néha. Vagyis ők magukkal. Volt egy időszak, mikor én is néztem albérletet, mert úgy volt, hogy messze leszek az egyetemtől, hát a pofám leszakad, hányan kínáltak méregdrágán VAGY természetben fizetésért cserébe. És akkor arról nem is beszélünk, mikor CSAK egy embernek, CSAK nőnek és CSAK diáknak hirdetnek. Sőt, volt olyan, akinél felnyomták az árat az első hónap után...:) És szerintem ez undorító. Nincs mindig így, tudom, de egy lánynak úgy gondolom, ha nem barátokkal megy és nincs mögötte a család, ez sokkal megalázóbb. De kinek mi. Én inkább elvagyok a mamahotelemmel, úgy is 20 percre lakom az egyetemtől. :D Akinek meg nem tetszik, nyaljon kaktuszt, szeresse a nem létező albérletemet, ne engem. :D

20L

2017. máj. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!