Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A női egyenjogúság (feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A női egyenjogúság (feminizmus) hívei szerint a nőknek miért nem kell az ismerkedésben, kapcsolatban saját házzal, vagy lakással és autóval rendelkezni, a férfitől meg miért elvárás?

Figyelt kérdés

rengeteg ilyen filozófia oldalt meg erkölcsbölcseleti oldalt olvasgattam, feminizmus tárgykörében is.

Elvileg az egyenlőség, egyenjogúság, elfogadás a feminizmus célja.

De akkor ennek a lendületében miért tolódott el ez az egész ismerkedési folyamat olyan irányba, hogy már a kapcsolat legelején is mindent a férfitől várnak?

A lány meg sértőnek érzi, ha a pasi rákérdez, és neked mid van?

Ez a folyamat miért alakult ki, ha elvileg a nemek közötti egyenlőség a fő cél, és nem egy férfijogú társadalom újboli kialakítása?



2017. máj. 19. 22:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%

Megmosolyogni való bolondok. Apropó. Mondtam, hogy a keleti aluljáróban most akciós az öklözőzsír ?

30/f

2017. máj. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
Akkor olvass még kicsit ennek utána... :)
2017. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
39%
Nőként írom, hogy én sem értem. A feminizmus ma sokkal többet jelent és akar mint a nők egyenjogúsága, ma már a nők dominálását takarja egy kapcsolatban. Ennek az is a része, hogy ő nem köteles részesedni az elvárt dolgokból, neki minden jár, mert egyenjogú. Csak nem veszi észre hogy ez nem egyenjogúság.
2017. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
Miért kell majdnem minden nap ilyen kérdést kiírogatni?????
2017. máj. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%

Azért, mert a feminizmus alapból egyenJOGÚságra (fizetés, karrierlehetőség stb.) és nem egyenlőségre törekszik (abba most ne menjünk bele, hogy az egyenjogúsággal azért valamiféle egyenlősödésnek is kellene járnia), és mivel a társkeresés nem igazán jogi téma, ott maradnak (legalábbis fő csapásirányként) a klasszikus vonalak. Eltolódásról pedig nincs szó, régebben még inkább a férfitól várták a nő eltartását (egykeresős családmodell, hello), ha sokat visszamegyünk az időben, akkor a nő szülei (apja) úgy egezett bele a házasságba, ha a férfinak volt elegendő vagyona (meg persze volt hozomány is, de az most mindegy).

Másrészt, akikről írsz, azok jellemzően nincsenek tisztában a feminizmussal, sőt ők szorgalmazzák a leginkább, hogy maradjon meg a régi családmodell (amiben ők pár év munka után otthon maradnak a gyerekkel. bár ez manapság kevésbé kivitelezhető).

2017. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%

A feminizmusban kár logikát keresni, a nők elnyomása ellen való küzdelem pár kislány hisztizésévé silányult az évek során.

Az egyenjogúság valóban célja a feministáknak, de az egyenlőség és az elfogadás nem. Egy alapvetően igazságtalanságra törekvő eszmében keresed az igazságosságot, ezért nem nem lehet helyesen válaszolni a kérdésedre.

2017. máj. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
12%
Nekem van mind a 2 de legyen a kapcs függök dolga h miképpen oldják meg az elvarásaikat.
2017. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

Amiről te beszélsz annak semmi köze a feminizmushoz.

Egy feminista szerint a nőnek is rendelkeznie kell saját házzal és autóval, sőt neki kell csak igazán. Ettől feminista.

2017. máj. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Az ismerkedesi folyamat elvarasai a ferfiak egoja miatt tolodott el. Ok mericskelik magukat autoval, fizetessel es farokhosszal, nem a nok oket. Ezt a cart, amit ti kavartok magatok korul, ne kend a nokre.
2017. máj. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%

"Egy feminista szerint a nőnek is rendelkeznie kell saját házzal és autóval, sőt neki kell csak igazán. Ettől feminista."


Nem ettől az. Egy 5 gyerekes, otthonülő, állandóan főző-takarító nő is lehet feminista, ha szerinte egy nőnek ugyanúgy joga van bármihez, mint egy férfinak.

Feminizmus az, hogy jogodban áll választani. A fenti leírt nő ha szabadon választotta az életét, taps neki.


(Saját lakással rendelkezem.)

Bár én nem keresek párt, el tudom képzelni azt az érvelést, hogy ha egy férfi a szüleivel él, akkor az anyukája csinál helyette mindent. Itt most nem tudom, hogy a saját tulajdonon van-e a hangsúly vagy a különélésen. Én mondjuk ha keresnék valakit, olyat szeretnék, mint magam - aki képes egyedül magában lenni, nem kell állandóan szórakoztatni. Ezt pedig különélve tudja csak meg az ember magáról.


Légyszi linkelj be egy olyan feminista oldalt, ahol leírják, hogy a pasinak legyen háza, a nőnek ne.

2017. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!