Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A női egyenjogúság (feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A női egyenjogúság (feminizmus) hívei szerint a nőknek miért nem kell az ismerkedésben, kapcsolatban saját házzal, vagy lakással és autóval rendelkezni, a férfitől meg miért elvárás?

Figyelt kérdés

rengeteg ilyen filozófia oldalt meg erkölcsbölcseleti oldalt olvasgattam, feminizmus tárgykörében is.

Elvileg az egyenlőség, egyenjogúság, elfogadás a feminizmus célja.

De akkor ennek a lendületében miért tolódott el ez az egész ismerkedési folyamat olyan irányba, hogy már a kapcsolat legelején is mindent a férfitől várnak?

A lány meg sértőnek érzi, ha a pasi rákérdez, és neked mid van?

Ez a folyamat miért alakult ki, ha elvileg a nemek közötti egyenlőség a fő cél, és nem egy férfijogú társadalom újboli kialakítása?



2017. máj. 19. 22:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy te utána olvastál egyáltalán a feminizmusnak? Igen, az egyenjogúság. Ebbe beletartozik, hogy mi nők is rendesen keresünk, ugyanazért a teljesítményért ugyanazt a bért kapjuk. Ugyanazt adjuk és ugyanazt várjuk el. Nem tudom, hol olvastál ilyet, vagy milyen reprezentatív felmérés alapján állítottad fel az elméleted, de a feminizmusnak pont az a lényege, hogy ugyanazt adjuk bele és ugyanazt kapjuk. Ennyi.


Aki meg nőként lenézi a feminizmust, az inkább menjen az "urának" főzni, mert ha nem lett volna feminizmus, akkor nem lenne sem szavazati jogod sem munkához való jogod.


Kicsit olvassatok utána, mert hiába állítotok fel ilyen-olyan elméletet, ha egy szakirodalmat sem olvastatok el.


És a gold digger jelenség nem jelent egyet a feminizmussal.

2017. máj. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
60%

"Nem ettől az. Egy 5 gyerekes, otthonülő, állandóan főző-takarító nő is lehet feminista"

Ebben teljesen igazad van, de én csak a kérdésre akartam válaszolni, nem akartam jobban belemenni, me' minek?!

2017. máj. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
25%
10. Ez a ferfiak lazalmaban el csak, hogy neki kell a vagyonnal rendelkeznie, egy no meg csak a nunija altal hoozza/melle/utana kapcsolodik, mint egy korde az igahuzo oszver utan. Hiaba dolgozol a tarsad mellett nokent, akkor is az a tevkepzete, hogy o tart el teged, meg akkor is, ha a te hazadban laktok. Van harom milla megtakaritasod mieleott megismerted? No problem, azt csak azert sikerult neked felre raknod, mert rajta eloskodtel. Ne keress a ferfi egoban racionalitast, csak hiusag van ott, semmi mas.
2017. máj. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

1!

Miért kell ezt minden kérdésnél???

2017. máj. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%

Véletlenül se zavarjon, hogy pont a feminizmus az, ami a nőt hatalmi pozícióba kívánja helyezni és arra törekszik, hogy a nők többségének legyen diplomája, jó végzettsége, jó keresete, hogy meg tudjon állni a lábán és az egyenlőség valóban megvalósuljon. Az igazi feminizmus mélyen lenézni a golddiger meg eltartott nő státuszt, pontosan azért, mert a nőt oda helyezi vissza ahonnan a feminizmus kiemelni kívánta. Gondolkozzatok már mielőtt hülye kérdéseket írtok ki. Az, hogy valaki elkényeztetett hercegnő vagy utálja a férfiakat, nem teszi őt feministává.

Azzal akit lenézek ugyanis elvileg nem kívánok egy szinten lenni. A feminizmusnak semmi köze ezekhez a hülyeségekhez. Amikről te írsz a régi kor elmélete: egy férfi legyen gazdag, tartsa el a családját, a nő legyen szép és ezzel vége. A férfiak által uralt társadalom ahol az erősebb kutya....eszik. :-)

2017. máj. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

Ennyi hülye sötét választ. Ebből látszik igazán, hogy a feminista törekvéseknek még a 21. Században is van létjogosultsága és nem lehet letudni annyival hogy választhattok, járhattok egyetemre, úgyhogy most már kuss.


A feminizmus lényege pl., többek között hogy ugyanazzal a munkával, ugyanazokkal a képességekkel és ezért eredményekkel, végzettséggel egy nő is ugyanolyan feltételekkel és bérért dolgozhasson, mint egy férfi. Hogy a főnök ne molesztálhassa a munkahelyén és azt neki ne kelljen csendben tűrni attól félve, hogy kirúgják. Hogy ne degradalják a társadalmi szerepvállalsát a "női principíum beteljesítésévé" vagyis hogy szüljön minél több gyereket, hanem társadalmilag teremtsék meg azokat a feltételeket, amik mellett a kettő, vagyis a gyermekvállalás és a hivatás (karrier) nem zárja ki automatikusan egymást. Hogy egy allásinterjún ne kelljen hazudni arról, hogy gyerekem van vagy tervezek a közeljövőben. Hogy az előléptetések során tisztán szakmailag döntsenek és ne egyéb, gener szempontok alapján.


És még sorolhatnám hosszasan. 5 éve vagyok pl a munkahelyemen, azóta nem kaptam fizetés emelést. Most vettek fel mellénk egy férfit ugyanolyan végzettséggel, ugyanannyi szakmai tapasztalattal...majdnem kétszer annyi fizetésért mint ami nekem vagy a kolléganőmnek van. Nem mondom hogy azért mert férfi...de akkor miért?


Amúgy egyedülálló, 30 éves anya vagyok, van saját (bár még hiteles) lakásom, mindent amink van, saját erőből teremtettem meg magunknak a semmiből. Így mondom mindezt.


Az igazi feminista pont hogy nem nyivákol

Vagy hisztizik, hanem tesz az életéért és küzd a megbecsülését, az önállóságért és az elismerésért, hogy példával szolgáljon arra, hogy egy nő is képes mindezt elérni sokszor még mindig hátrányosan megkülönböztetett helyzetből is!


Szóval nézzétek kicsit még utána, vagy nézzétek körül, aztán magatokba mielőtt osztjátok itt a szűk látókörű, mélyen általánosított és degradáló kijelentéseiteket!

2017. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Sunshinedoll ***** válasza:
0%

lol :D


nem tudom, te hol élsz, de ilyet egy feminista sem mond vagy vár el, max akkor, ha a saját anyagi helyzete is ilyen.

az más kérdés, hogy mivel a pasik többet keresnek, szerintem nyugodtan elvárhatom, hogy ő hívjon meg vacsorázni :D

2017. máj. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%

Azert van ez mert nincs egyetertes a nok kozott. Agoston Laszlo a napokban kitett egy videot, ami arrol szolt h illik-e a nonek felajanlani randin a felezest. Nezd meg a kommenteket, mindenfelet fogsz talalni! Parazs vitak alakultak ki, hogy mi a helyes, es senki nem tudta meggyozni a masikat a maga igazarol. A nok emberek, az emberek kulonbozoek, tehat a nok is kulonbozoek. Es mivel emberek ezert gyarlok is, es sokan csak az egyenloseg elonyeit akarjak. (Megjegyzem a ferfiak ugyanezt csinaljak, a csaladfoseg kell, a felelossegvallalas nem.) Annyit tudsz tenni h ragaszkodsz a sajat ertekrendedhez es igy konnyen ki tudod szurni azt aki nem illik hozzad.


Felejtsd el azt h "a nok". Emberek vagyunk kulonbozo vagyakkal, lehetosegekkel, kepessegekkel es ezer ellentet van kozottunk. Ennek ekes bizonyiteka minden baba-mama forum...

2017. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"Az igazi feminista pont hogy nem nyivákol "


A válaszodból ez nem úgy tűnik:)

2017. máj. 20. 12:00
 20/24 anonim ***** válasza:
42%

Bocsi #18, véletlenül pontoztalak le.

Az említett videót én is láttam, érdekesek a reakciók.

2017. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!