Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiúk, tényleg ez a helyzet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, tényleg ez a helyzet a céltudatos nőkkel?

Figyelt kérdés

Tesómmal beszélgettem, és valahogy ehhez a témához jutottunk. Ő egy nagyon sikeres ember a területén. Sok nőt ismer, és arról panaszkodott, hogy szinte az összes olyan női ismerőse, aki "karrierista" az olyan beképzelt, elviselhetetlen mint az állat. És hogy ezek a tulajdonságok mennyire vissza taszítóak ezekben a nőkben. Azt mondta, hogy nagyon ritka az a nő, aki céltudatos, de emellett nincs elszállva magától. Illetve, hogy az ilyen nőket nagyon meg kell becsülni.

Szerintetek is így van? Ti mit gondoltok erről a jelenségről?



2017. máj. 30. 23:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Most komolyan nem volt jobb témátok éjjelre? :D

Amúgy kb egyet értek vele :D

2017. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nem csak nőben, hanem férfiakban is ugyanúgy megvan.

Talán annyi különbséggel, ha egy nővel játssza el a magasabbrendűséget egy férfi, ő belemegy.

Egy férfi meg általában megszökik, ha a nő próbálja ugyanezt.

2017. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is így van sajnos..
2017. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azért válasszuk ketté a dolgot. Az nem baj, ha valaki céltudatos és vannak elképzelései, hogy ezt pl. így vagy úgy érdemes csinálni, de fontos, hogy ezért ne érezze magát többnek.

Gondolom kérdező arra gondolhatsz, hogy az illető hölgy nagyképűvé, flegmává válik, ami sajnos tényleg veszélyes iránya a túlzott karrierizmusnak. Mivel mindenük megvan, ezért nem vágynak semmire. Alázatot sem ismernek.

Sajnos ez férfiaknál is probléma, hogy kevésbé megértőbbek, mert elvégre ott a pénz, mi kéne még. De tény, hogy ha ezt egy nő csinálja, az még visszataszítóbb.

2017. máj. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kérdés elég összetett, kicsit leegyszerűsítette a tesod, de multinál dolgozva azt kell mondanom, hogy azért van benne igazság, kevesen tudják összeegyeztetni a tényleg sikeres karriert (akár vezető beosztást) azzal, hogy megmaradnának nőiesek.
2017. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nőként szólok hozzá, részben igazat adok. Viszont nem hiszem, hogy a végzettség teszi. Én is eléggé maximalista vagyok magammal szemben és úgymond szeretek nagyot álmodni, de sokkal inkább az álmaimért és magamért teszem ezt, épp emiatt független attól amit elértem/elérek, hogy mit várok ilyen szempontból mástól (és aki nem éri azt el, az már nekem nem is ember).


Az tény, hogy ha te megugrasz egy szintet, nagyon nehéz józannak maradnod. Visszanézve könnyűnek tűnhet és elvárható, mint egy egyetemistának az érettségi, de szerintem mindenki kerülhet olyan helyzetbe, ahol ugyanúgy egy "senki", mint akinek másokat néz akkor, ha az adott szituációban épp ő érte el a legtöbbet az adott dologból.


Én úgy gondolom, azokra a nőkre jellemző ez, aki minden áron fitogtatni akarja az önállóságát. Nekem nincsenek komplexusaim és tudom, hogy boldogulok egyedül és értékes ember vagyok. Épp emiatt arra sincs szükségem, hogy ezért az érzésért másokat lenézzek, vagy kitegyem a relációjelet. Szokták mondani, minden homofób látens b_zi. Ezzel is ez a helyzet. Aki nagyon fél attól, hogy oda kerül és nem biztos magában, az a legelutasítóbb az adott réteggel szemben, ez nem mindig tudatos persze.


Ha megengedsz egy véleményt erről nőként, én úgy gondolom, elérhet az ember bármit az életben szorgalommal, kitartással, ésszel, de ezek csak úgy nyernek értelmet, ha ott van mögötte az ember. Aki nem úgy viselkedik ezek mellé, hogy fel lehessen rá nézni, az a többség számára nem hiteles, csak egy diplomás/jól kereső/karrierista s_ggfej bohóc.

2017. máj. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

@6 jól összeszedte, ez már szofisztikáltabb vélemény mint a tesódé, sok jó gondolat van benne.


Azzal együtt, hogy valóban nem lehet általánosítani, sőt. valóban nem csak nőkre igaz.


Nem egyszerű a földön maradni, ha megindul a karrier, és rengeteg ember túlkompenzál ilyen vagy olyan téren, ezek közül egy az, amit ti is felvetettetek.

2017. máj. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Fish1 ***** válasza:

Biztos vannak olyanok, akik elszállnak maguktól, mindkét nemben.

De szerintem érdemes különbséget tenni a nagyképűség és a magabiztosság között, mert a kettő nem ugyanaz. :)

2017. máj. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
A nők 75% karrierista ,a többi viszont annyira ronda hogy senkinek se kell!
2017. máj. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy pasi, nő, a karrieristák, ezt a mentalitást nem tudják letenni a kabáttal együtt, mikor hazaérnek. Pont ezért utasítottam el mindig a diplomás nőket. Volt aki próbálta megjátszani, ő, egy mindennapos, átlagos szerethető nő. Viszont érezhető volt, hogy ezt csak magára erőlteti. Hosszú távon ez úgysem működne.
2017. máj. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!