Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy tudnám növelni az önbizal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnám növelni az önbizalmam? Ha az évek alatt az élet más területein sikeresebb tudtam lenni, a kapcsolatoknál miért sikertelenebb?

Figyelt kérdés
Átlagos 30-as férfi vagyok, sikeres a munkában, vannak hobbijaim, folyamatosan képzem magam. Vannak céljaim. A nőknél mégsem tudok érvényesülni. Négy éve volt egy időszakom, amikor teljesen ismeretlen nőkkel jól el tudtam beszélgetni, persze egy-két új Facebook ismerősön kívül nem lett semmi a dologbol. Mostanában viszont teljes kudarcnak érzem a magánéletem, barátaim nincsenek és egyszerűen képtelen vagyok ismerkedni, legtöbbször már előre eldödtöm, hogy miért nem fog sikerülni.

2017. máj. 31. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez sokat segített, az élet minden területén:


https://www.youtube.com/watch?v=GUO4SpT--rI

2017. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fish1 ***** válasza:

Pont az a gáz, hogy előre eldöntöd, hogy nem fog sikerülni.

Ezen kívül mit takar az pontosan, hogy képtelen vagy ismerkedni, és mi az oka annak, hogy barátaid sincsenek szerinted?

2017. jún. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem merek beszélgetést kezdeményezni a nőknél. Szépen lepergetem magam előtt, hogy miért is lennék esélytelen az adott személynél. Barátaim voltak, csak már egyik sem keresi a társaságom. Szinte csak véletlenül futok össze néha valamelyikükkel. Olyan mintha nem is lennék ezen a világon. Soha senki sem keres még telefonon sem, anyámon meg az ügynökökön kívül...
2017. jún. 1. 16:55
 4/11 Fish1 ***** válasza:

Ez, hogy lepergeted magad előtt, miért lehetsz sikertelen valaki előtt, ez gáz. Egyrészt ezzel a hozzállással tényleg megteremted ezt magadnak, hogy valami úgy süljön el, hogy nem jó, másrészt más fejével soha ne gondolkodj, mert egész egyszerűen lehetetlen. Miért nem koncentrálsz arra inkább, hogy mi az, ami tetszhet valakinek? :)

Szerintem a régi barátaidat te is megkeresheted, aztán majd meglátod, hogy hogy állnak a dologhoz. De mindeközben kereshetsz új embereket is.

2017. jún. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Te milyen gyakran kezdeményezel találkozást, emeled fel a telefont, nyitsz mások felé? A kapcsolatok oda-vissza működnek!
2017. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 Tudom, hogy gáz de a rossz tapasztalatok alakították ki ezt, sajnos mint védekezési mechanizmus. Míg munkában és egyéb dolgokban bátran előre tudok lépni és hinni tudok abban, hogy képes vagyok rá. Ezen a téren többé kevésbé csak pozitív tapasztalatom van, így bátran vállalok új szerepeket és kezdek bele új dolgokba.
2017. jún. 1. 20:04
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 Ha hónapokig senki nem kérdezett felém, miért gondoljam azt, hogy nekem érdemes keresnem őt? Ha össze is futok valakivel és megbeszéljük h valamikor dumalhatnank stb., akkor sem lesz soha semmi az egészből. Utólag tudok meg mindent. Egyszerűen elfelejtett mindenki...
2017. jún. 1. 20:08
 8/11 Fish1 ***** válasza:

A munka racionális dolog, a párkapcsolat érzelmi. De mindkét területen ugyanúgy megy az önbizalom szerzése: sikerélményekkel. Persze nem kell egyből a legnehezebb szitukra gondolni, de ne is a legegyszerűbbre, amiről tudod, úgyis sikerülne. Valahol a kettő között. Nyilván érnek majd kudarcok is továbbra is, de teljesen más az, amikor valami azért nem sikerül, mert eleve úgy álltál hozzá, hogy nem is akartad igazán, vagy elkönyvelted előre, hogy nem sikerül, mert egy ilyen szitut általában az önostorozás követi. És más az, amikor beleadsz a dologba mindent, megteszel minden tőled telhetőt, de ennek ellenére pl. kosarat kapsz egy csajtól. Ez nem lesz olyan durva dolog, mert tudod, hogy te mindent megtettél és nagyrészt már nem tőled függött a dolog, nem jöttél be neki és kész.

Vagy pörgesd vissza, hogy a munka terén mi miatt vagy bátrabb, hogyan jöttek a sikerélmények, és mi volt a sikerélményed és törekvéseid mögött: kitartás? elszántság? pozitív hozzállás? mi még? és ez miben különbözik az emberi kapcsolatos dologtól? szerintem ez közelebb visz a válaszokhoz és megoldáshoz.

2017. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Munka terén a szerencse és az, hogy könnyen tanulok ha valami érdekel vagy rájövök a logikájára. A kapcsolatok terén, viszont semmi logikára nem jöttem rá. Arra sem, hogy az a kevés nő miért érdeklődött egyáltalán. A legelképesztőbb visszautasításokat is megkaptam már... Mint írtam fentebb, volt időszak amikor ez is könnyebben ment, de kapcsolatok nem lettek az ismerkedésből. Így pozitív tapasztalatok híján, nem nagyok tudok miből erőt meríteni. Lehet már a kor miatt is nehezebb.
2017. jún. 1. 20:29
 10/11 Fish1 ***** válasza:

Az érzelmi dolgokban ne keress logikát, mert az csak a racionális dolgokban van.

Pl. ha megkérdezel valakit, miért pont a legjobb barátja a legjobb barátja, akkor hiába emel ki 4-5 számára pozitív tulajdonságot, az közel sem fogja magába foglalni az egész képet. Hasonló mindig hasonlót vonz, ennyi a dolog titka. Van, amikor valaki egy szó elhangzása nélkül is szimpi, vagy nem az. Ebben sincs logika. Egyszerűen csak érzékeled azt, hogy a másik ember hozzád hasonló vagy sem.


Kapcsolatok esetében is csak a sikerélményekből tudsz építkezni. De ha valami nem sikerül, ne szegje kedved szerintem, általában minden siker olyan, hogy azt megelőzte jópár pofára esés. Csak ezt általában az emberek nem szeretik meglátni vagy reklámozni. :)

Ha szeretsz olvasni, tudok ajánlani jó önfejlesztő könyveket, nekem pl. sokat segítettek. Persze ez is csak akkor hasznos, ha az olvasottakat beépíted a gyakorlatba.

2017. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!