Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van olyan nő aki el tudná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan nő aki el tudná fogadni azt, hogy nem akarom, hogy lakáshitel törlesztésről szóljon az életem?

Figyelt kérdés

Annyira irreális árak vannak már, hogy akkora hitelt kellene felvenni, hogy vén nyomorék koromig törleszthetném, tulajdonképpen ebből állna az életem. Én ezt nem akarom. A magyarok baromságának tartom ezt a saját lakás utáni kaparást. Nem arról van szó, hogy a szüleimmel akarok élni, egyáltalán nem, csak reálisan gondolkodok.

Utánanéztem, például Bécsben egy belváros közeli jó környéken 1000 Euro-ért egy szuper állapotú, 3 szobás lakást lehet bérelni, oda már tényleg lehet gyerekeket vállalni, úgy hogy a kezdő fizetés ott szakmával 2500 Euro. És ez még csak 1 fizetés, ha a nő is dolgozna, akkor meg még annyi pénz lenne. Ráadásul ott ha gyereket vállalunk, és ott születik, akkor az ottani állam annyi támogatást ad a gyereknevelésre, hogy fú, gyakorlatilag anyagilag az állam neveli fel a gyereket, nekünk már csak szülősdit kell játszani. Egy ilyen életet lazán el tudnék képzelni. Ráadásul itt van közel is Magyarországhoz, ha honvágyunk van csak beülünk a kocsiba és otthon vagyunk percek alatt.

De az, hogy itthon felvegyek egy életre szóló hatalmas hitelt, és 20-30 évig azon görcsöljek, hogy nehogy kirúgjanak az állásomból, mert ha nem tudom fizetni a törlesztőt végem van, elveszi a lakást a fejem felől a bank és mehetek az utcára... ez nekem nem kell.


Van olyan nő aki hasonlóan gondolkodik, vagy sokaknak nagy baj ez, hogy nem akarok saját lakás vásárlásba bonyolódni?


2017. jún. 15. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakmával 2500 a kezdő fizetés ha szabad kérdeznem?
2017. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Én se akarom az egész életemet lakáshitellel elszúrni.

Itthon mondjuk csak úgy lehet saját lakáshoz jutni, ha van kitől örökölni esetleg kötsz egy eltartási szerződést egy idős magatehetetlen nyugdíjassal akinek nincs senkije és a halála után te örökölsz.

2017. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Spekulációkra alapozott önmegerősítő kérdés.


Majd akkor nem ezt nyögöd, hanem a lakbért. Sokkal jobb. Nyögdíjkából biztos "fussa" majd rá. Vagy mehetsz a "jókis" öregek otthonába.

2017. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha elveszted a munkádat és nem fizeted az albérletet, akkor nem raknak ki az utcára? Külföldön is vagy az albérletet fizeted vagy a hiteltörlesztőt.
2017. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nyugdíj a mi generációnknak már nem lesz.
2017. jún. 15. 20:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondom milyen szakmával lehet 2500 at keresni? Mert én itt élek és igencsak túlzol!

Családi pótlék kb 130 euro egy gyerek után... Miről is beszélsz ember? Hagyjad már magadat...

2017. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Mivel jobb olyan nagy összegeket kiadni éveken,évtizedeken át minden hónapban egy idegen zsebébe, minthogy az a pénz a saját lakásodra menjen? Így is,úgy is évtizedeken at fizetni fogsz!

Utóbbinak legalább van eredménye,és neked kedvező!

2017. jún. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1. ha nem a szüleindél akarsz élni, akkor nem a lakástörlesztőre megy, hanem a lakbérre adod más zsebébe.

2. Ha nem lesz nyugdíj, és/vagy bármi nem várt esemény történik, mit csinálsz, ha nem tudod fizetni a lakbért? (Nyugdíjra is félre kell tenned pl, emellé jön a többi) Mész az utcára öreg korodban?

Vagy vissza anyádékhoz?


A barátom is így gondolkozott 5 éve. Mára már megváltozott, mert családdal, Kelet Európában nem életbiztosítás az albérlet, szerintem.


A lakás meg a tiéd (lesz). HA már fizetsz, ennek előbb van értelme, mint a semmire kidobni az egyébként ugyanannyi pénzt.

2017. jún. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, felvettél 20 évre szóló hitelt 30 évesen, feltételezzük hogy fix kamatozással havi 150 ezret (forintban) fizetsz. Az azt jelenti, hogy (ideális esetben) 50 éves korodra kifizeted a hitelt, ami borzasztó sok, de cserébe 50 éves korodtól kezdve már nem kell hitelt fizetned, a fizud fele az nem banknak megy, hanem ugyanúgy a számládon marad és félreteheted nyaralásra, kocsira, felújításra, tudjistenmire.


Ezzel szemben ha albérletekről beszélünk, akkor is havi 150 ezret kiadsz a lakhatásodért, bár az az aktuális albérletárak alapján még növekedhet is, plusz bármikor előfordulhat, hogy bár időben szól neked a tulajdonos, mégis csak költöznöd kell ilyen-olyan okokból. És ebben az esetben ugyanúgy ott állsz 50 évesen, de még mindig fizeted a havi 150 ezret (tegyük fel, hogy jó fej volt a tulaj és 20 éven keresztül nem emelt díjat), cserébe nincs saját lakásod. Még 55 évesen is ugyanazt a pénzt fizeted, míg amikor hitelre költöttél, akkor bár ugyanennyit kiadtál a zsebedből az elmúlt 20 évben, mostanra már nem kell, és nyugodtan tehetsz félre egyéb vágyaidra.


Most eltekintve attól, hogy én a budapesti albérletárakban gondolkodtam és forintban, a szituáció ugyanaz.


Nagyon rövid távú a gondolkodásod. Ausztriában sincs kolbászból a kerítés, bár nagyon sokan hiszik ezt itthon. Csodák nincsenek, és egyébként ha összehasonlítod, a fizetésekhez képest az albérletárak Bécsben pontosan ugyanolyanok, mint Budapesten, ahogyan a lakás/ház árak is. Nagyon tuti összehasonlító táblázatok vannak a neten, amik kiírják hogy az átlagos fizetésekhez képest mennyibe kerülnek az ilyen-olyan termékek - tej, kenyér, rezsi, taxi, ruházkodás, albérlet, házvásárlás. És Ausztria ebből a szempontból gyakorlatilag ugyanolyan, mint Budapest. Szóval... Nem lennél sokkal előrébb ebből a szempontból.


Mellesleg- igencsak nagy hiány van szakemberekből az országban. Ha jó munkát végzel, akkor sokan fogják megfizetni az árát. Mert igény az van rá. Érdemes lenne inkább ebben gondolkodni, mint a költözéstől várni a csodát, ha egyébként azon túl mást nem csinálsz másképp, minthogy átviszed a popód a határ túloldalára.

2017. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A te életed, a te dolgod. Az első lakásomra, amiben most élek, 10 évig gyűjtöttem, most 32 vagyok, van rajta egy 8 évre szóló fix törlesztős hitel (mert 10 év alatt összeraktam egy nagyobb tőkét, ami miatt hitelből nem kellett sok, viszont mivel nem akartam tovább várni a vásárlással, ezzel nem csak a hitelt kaptam a lakáshoz, hanem megúsztam a nagy áremelkedést, mert pont előtte vettem, azóta ugyanez a kategória 3-6 millió Ft-ot emelkedett, és nem évtizedek teltek el, csak kb. 2 év), én a törlesztést lakáskasszával 5 évre csökkentem, szóval igazából már csak 4 évig fizetem a hitelt, és hol vagyok még az idős kortól? Ha majd családot tervezek valakivel, már lesz egy lakásom, ami tőke, és ha nagyobba szeretnénk majd költözni, ezt be lehet forgatni, ha szükség lesz rá, vagy ha nem lesz rá szükség, kiadhatjuk albérletbe, amivel csökkenthetjük a kiadásainkat.

Tervezés kérdése, ja, és nettó 200ezer Ft alatti a havi jövedelmem, nem örököltem, nem kapok családi kedvezményeket.

Én nem fizetnék albérletet, de a jövőben még kiegészíthetem a bevételeimet a másféle gondolkodású emberek által, akik inkább albérletre fizetnek.

2017. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!