Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Te mit tennél ebben az élethel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te mit tennél ebben az élethelyzetben?

Figyelt kérdés

Elváltunk, 2 kiskorú gyermekünk van.

Közös tulajdonú hitellel terhelt ingatlan, melyet 3 éve egyedül fizetek és emellett 60ezer gyerektartást. (55000 Ft/hó)

Az ingatlan forgalmi értéke 15millió. 2,4 millió szocpolt vettünk fel, 12millió a tőketartozásunk, 29 év van hátra a hitelből.

Eddig együtt kényszerültünk lakni, de most elköltöztem egy panel lakásba, melyet szülői segítséggel hitelre vettünk.

Azóta csak a fele hitelt fizetem, mert a végzés szerint így egyeztünk meg. Már az első hónapot nem fizette a volt feleségem. 2 hónapja van alkalmazotti munkaviszonyban és már el is bocsátották. Előtt MLM és egyéb vállalkozásokkal próbálkozott évekig, sikertelenül. Sok pénzembe került, még jó, hogy nekem van és volt megfelelő bevételem, de félrerakni már nem tudok és szerényen élek.

Ezzel szemben ő még most is kölcsön autóval közlekedik.


A gyerekek ő a gondviselőjük és jön a lelki terror, hogy fizessem a lakáshitelt tovább, mert akkor elárverezik a lakást és akkor mi lesz a gyerekekkel.


1. Eladná,m a lakást, de nélküle nem tudom.

2. Szarul érezném magam, hogy a gyerekek alól kivenném a lakást, persze hozzám simán jöhetnének, sokat vannak nálam amúgy is.

3. Nem tudok két lakást fenntartani és már eleget élősködött rajtam a volt feleségem. (Ha szigorúan vesszük, akkor 3 millióval tartozik nekem, amit sosem fogok tudni behajtani rajta)

4. Ha nem írja alá az adásvételit, elárverezik és kb 6 millió adósság marad a nyakunkon, vagy inkább a nyakamon.

5. Közös tulajdon megszüntetése per drága és ott is végül árverezik a lakást tudomásom szerint



2015. máj. 1. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Indíts pert a gyermekelhelyezés felülvizsgálatáért. Vedd magadhoz a gyerekeket, add el a panelt, fizesd ki róla a hitelt, a maradékot törleszd be a másik lakás hitelébe, így kevesebb marad. A lakás felének tulajdonjogát+az elmaradt törlesztést számítsd be az exed által fizetendő tartásdíjba (úgyse kapnál tőle semmit, legalább a kecó a tied lesz.)
2015. máj. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Meg indítanak közös tulajdon megszüntetése pert.
2015. máj. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is a gyerekeket magamhoz venném,és addig nem hagynám békén a volt feleséget míg alá nem írja a papírt hogy el tudjátok adni a lakást,és mehet amerre lát.
2015. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha bírói végzés van róla, hogy Ő FIZETI a fele hitelt és nem fizeti, akkor végrehajtást kérhetsz. Annak pedig valószínűleg része lesz az ingatlan eladása.

A lakást nem kivennéd alóluk, hiszen a maradék pénzből vehetnének maguknak, és gondolom, a másik ágon is vannak családtagok, testvérek, nagyszülők, dédszülők; nem Tőled függ az életbenmaradásuk.


De megér 5E Ft-ot egy ügyvédi konzultáció ilyen élethelyzetben, valamint szerintem a családsegítő központ is tudna javaslatokat tenni neked.

2015. jún. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Neki egyetlen rokona van, azzal is rossz a viszonya.

Ha eladjuk a lakást, nem marad pénz.

Csak rám számíthat.

2015. jún. 28. 09:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Felnőtt ember, aki felelős saját magáért.

A gyerekeid viszont nektek vannak kiszolgáltatva, ti vagytok értük felelősek.

Épp ezért a gyerekek érdeke felülírja az exed érdekét. Ő alkalmatlan arra, hogy a gondjukat viselje.

Ezért azt gondolom, a helyes eljárás az, amit többen írtak: vedd magadhoz a gyerekeket, egyezzetek meg az egyösszegű gyerektartás-megváltásban, ennek fejében a te tulajdonod lesz a lakás, a hitel nagy részétől meg tudsz szabadulni.

Ő pedig intézze az életét önállóan.

2015. jún. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5: Akkor sem mentheted meg. Te felnőtt korodra a saját lábadra álltál - családi segítséggel, de a saját jogodon megteremtetted a lábon állásodat, önállóságodat - ő viszont megpróbálta ezt az életfeladatot megspórolni avval, hogy Rád támaszkodik saját maga helyett, hogy majd Te biztosítasz neki mindent, amit házasság nélkül magának kellett volna megszereznie az életbenmaradáshoz.

Saját magát sem tudja fenntartani, ellátni, lakhatást biztosítani (ez nem feltétlenül anyagiak, hanem tájékozottság kérdése, amit a felnőtt korba lépéssel szerez meg az ember, már ha gyúr rá), nemhogy 3 embert összesen!

Ő is ugyanolyan gyerek, mint a 2 kicsi.

Ennek az életstratágiájának a következményeit nem veheted a nyakadba.

Nem 3 gyereked van, hanem 2.

2015. jún. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!