Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ezen a hozzáállásomon hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen a hozzáállásomon hogyan változtathatnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Azzal kezdeném, hogy egyáltalán nincsen önbizalmam és sajnos az önértékelésemmel is problémáim vannak. Volt egy lány akivel pár hónappal ezelőtt beszélgettem ahhoz, hogy meg merjem szólítani napokig kellett rávennem magamat. Az utolsó beszélgetésünk óta már eltelt egy pár hónap és tudom, hogy végleg elrontottam, de sajnos mindig azt éreztetem magammal, hogy mit akarhatok én tőle, kevés vagyok én ő hozzá, mi tetszhet neki bennem és ez is eltántorított az egésztől. Sokszor kerestük egymás tekintetét, meg olyan is előfordult, hogy amikor sétáltak akkor a barátnője visszafordult és hosszasan rám nézett akkor azt éreztem, hogy mégis csak érdekelhetem de bebeszéltem magamnak a hülyeségeimet. Sajnos már kis korom óta félek a nőktől de nem tudom, hogy miért. A 18 év alatt kb. kétszer fordult elő, hogy beszélgettem lányokkal, egyszerűen ők nem keresték a társaságomat és én sem az övékét. Azt tudni kell rólam, hogy nagyon visszahúzódó, csendes típus vagyok, soha sem voltam a szavak embere. Magamban mindig csak a rosszat keresem a jó tulajdonságaimat észre sem veszem ha egyáltalán nekem van olyan. A nőket egy felsőbb rendű lényeknek tartom, kevés vagyok én hozzájuk. Igazság szerint nekem a családon kívül soha nem mondta senki, hogy helyes vagyok, jól nézek ki senki nem dicsért meg soha sem.


Azt a lányt akivel beszélgettem bejelöltem facebookon ismerősnek, meg írtam is neki egy üzenetet de még nem válaszolt rá és szerintem nem is fog. Valószínű, hogy a bambaságom miatt egy örök életre elástam magamat nála.


Próbálok ezen a hozzáállásomon változtatni de egyszerűen nem megy. Van olyan nap amikor pozitívabban állok a dolgokhoz de többségében mindig rossz kedvem van és csak ülök egész nap csöndesen és azon gondolkodom hogyan változtathatnék ezen de egyszerűen tanácstalan vagyok.


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen. :)



2017. júl. 15. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a gondolataidat ellenkezőleg huzalozni: pozitív mantra! Ha elkezded szapulni magad, hogy úgysem sikerül, pont akkor tudatosan kezdj el pozitívumokkal érvelni. Ez segít az önbizalmon is és egy idő után automatizálódik is az agyadban.
2017. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Jó lenne szerintem a dolgok mélyére ásni. Először is a saját önbecsülésedet helyre tenni. Miért tartod a nőket magasabb rangúnak a férfiaknál? Miért nem egyenrangúnak? Milyen családi példát hozol magaddal, ez fontos. Miért nem tudod megszólítani a neked tetsző lányt? Félsz az elutasítástól? Miért félsz közeledni hozzátok? Mit veszíthetsz? Háromféle kimenetele lehet a közeledésnek: 1. belemegy, hogy megismerkedjetek, kapcsolatotok legyen (Hurrá!) 2. finoman visszautasít (egye fene nem számít majd legközelebb) 3. bunkón elküld (jobb is hogy ekkor kiderül ha egy lány bunkó, gondolom nem olyat akarsz). Jó lenne a gyökereitől kezdeni a problémát, akár egy jól felépített önértékelési terápia keretében is. Ha szeretnéd szívesen segítek ebben akár privátban is küldhetsz üzenetet.

2017. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben megértem a Kérdezőt.
2017. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!