Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy változtathatnék magamon...

Hogy változtathatnék magamon és az élethez való hozzáállásomon?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Elég hamar dühbe tudok gurulni, de már kis dolgokon is. A másik hogy elég lusta vagyok a házimunkába nem nagyon segítek be. De a legnagyobb bajom mostanában amin végképp nem tudom hogy kéne változtatni hogy mindig csak a jövőben gondolkodok, az egyetemen, meg hogy külföldre szeretnék költözni, de így hónapok meg évek telnek el úgy hogy a jelennel nem törődök. Napközben nem nagyon tudom kreatívan eltölteni az időm, ezért számítógépezek(de ne egy nyálfolyatós dagadt disznónak képzeljetek el mert nem vagyok az:)). Utálom magam, önbizalmam nincsen. Mostanában elhatároztam hogy autodidakta módon szeretnék valamilyen szintem megtanulni németül, de valahogy annyira nehéz rászánni magam. Mit tehetnék? Bűntudatom van hogy anyut elhanyagoltam és hogy sokszor idegesen reagálok arra amit mond. Bocsánat hogy elég hosszúra sikeredett, nem szeretném a nyakatokba zúdítani a saját hülyeségeim, de nem tudom hogy kezdjek el megváltozni.
2010. aug. 16. 20:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Ha rám hallgatsz szedd össze magad.Nézz magadba,és reggelente mikor belenézel a tükörbe mond ezt:Jól nézek ki,szép napom lesz,rengeteg sikerbe lesz részem,teszek a jövőmért és az iskolában ma is 100 százalékosan teljesítek.persze ehhez az is kell hogy amint hazaérsz egyél segíts édesanyádnak,köszönd meg neki hogy melletted áll és hogy segít téged az utadon.Aztán jöhet a tanulás,mindig az lobogjon a szemed elött hogy mit szeretnél elérni a jövőbe és ez inspirálni fog téged a tanulásba.Adj hálát minden este Istennek az életedért hogy Van családod hogy szeretnek és hogy szeretheted őket,hogy lehetőséged van jobbá tenni az életed és a családodét is,ehez nem kell más csak a popod és a tankönyveid.Én 21 éves anyuka vagyok van egy 5 hónapos kisfiam én ugyanígy láttam a dolgokat mint te és nem lett jó vége.Persze imádom a kisfiam és a férjem is.De az álmom nem teljesült,orvos szerettem volna lenni,szép házat akartam és luxust.Ez neked mind a kezedben van.Tegyél érte.Édesanyádnak pedig mondj hálás köszönetet,amiért nevel és megadja a lehetőséget hogy legyél valaki.Szia
2010. aug. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek jó, hogy beismerted és átlátod a helyzetet. Hát rége én is minden kis hülyeség miatt dühös lettem, de rájöttem, hogy nem megoldás, veszekedést se akarok...ilyenkor számolj el 10-ig és lehiggadsz, legalábbis nekem segít. A házimunkát meg fogd fel mókaként. Én úgy szoktam, hogy ipodon zenét hallgatok közbe, énekelek, táncolok.

A némethez meg nem nagyon tudok hozzászólni. Vegyél erőt magadon, neked lesz jobb ha megtanulsz németül a jövőd miatt.

2010. aug. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy hog yfoglald le magad, megválaszoltad: szánd rá magad a tanulásra. Ne "majd holnap" kezdd el, hanem "ma". Azzal kelj fel, hogy igen, ma elkezdem, aztán nem lesz megállás.

Az önuralmadon csak te tudsz javítani, erre jó módszer lehet a meditáció, neten is vannak ingyenes anyagok. De bármilyenn módszert is választasz, magadnak és a magad bőrén kell megtanulnod, hogy az élet szinte sosem úgy alakul, ahogy te eltervezed azt, és sokszor nagyokat kell majd nyelned.

2010. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat, megpróbálom betartani, de mások véleményét is várom.
2010. aug. 16. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el valamilyen nomád jellegű táborba vagy túlélőtúrára. Garantáltan megváltozik a valósághoz való viszonyod! Komolyan!
2010. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Óh voltam én! Nomádban is meg túlélőben, az osztályfőnököm gondoskodik róla hogy az összes erdei iskolánk arról szóljon, de azért köszönöm a tanácsot. Lehet hogy jövő nyáron elmegyek egy külön túlélőbe :) mostmár sajnos késő, vége szinte a nyári szünetnek
2010. aug. 16. 20:43
 7/11 anonim válasza:
100%
Szerintem,ha egészséges vagy, és megteheted, kezdjél el versenyszerűen sportolni. A sport önfegyelemre nevel, önbizalmat ad, energiával tölt fel, boldogság hormonokat szabadít fel, és ugyanakkor le is nyugtat. A lényeg nem a versenyzésen van, hanem a testmozgáson, és a szívós, kitartó munka eredménye felett érzett sikerélményen. Ha csapat-sportot választasz, megtanulhatsz másokkal együttműködni, amelynek az életben mindig nagy hasznát fogod látni. Sok sikert!
2010. aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

az segít, ha napirendet irsz magadnak... és betartod!

pl este 7-től 7:30ig CSAK németezés, 7:30tól 8og chat, net, 8:00 konyha takarítás. vagy akérmi.... ez egy picit rögzíti beléd, hogy teendőd van!

2010. aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, ebben a korban nagyjából mindenki így érez..:)
2010. aug. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Na minta magamat halottam volna en is PONT IGY ERZEK !!!

En sem tudom mit csinaljak mert ez az almom az anya sokszor azt mondta hogy ne eljem bele magamat az almaimban mert lehet hogy ne sikeruljenek ijenkor elkzdek bogni orakig!!!

2010. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!