Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan tudnék segíteni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tompadúr kérdése:

Hogyan tudnék segíteni egy félénkebb barátomnak nőt szeretni?

Figyelt kérdés
Nagyon jó fej srác a barátom csak fél kezdeményezni és önbizalomhiányos. Nem igazán mozdul ki, valamivel azonban mégis szeretném kicsalogatni az otthonából. Nagyon megérdemel már maga mellé egy nőt, csak éppen azt nem tudom, hogy hogyan tudnék keríteni egyet. (prosti kizárva, viccből se írjátok kérlek!) Vicces, magas és okos srácról van szó, aki szeret játszani, de melyik pasi nem?? :P

2017. júl. 23. 16:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Hát sajnos kb sehogy. A nők kb úgy menekülnek az önbizalomhiányos férfitól, mint egy leprástól. Abba nem gondolnak bele, hogy egy nő tudja a legdurvábban megdobni egy férfi önbizalmát, hanem kitalálják hogy az csak úgy alapból a semmiből (karrier, hobbi) kell lennie, pedig nekik sincs ezekből.
2017. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el bulizni magaddal vagy bármi és esetleg mutasd meg vagy magyarázd el neki mit hogyan kéne. Viszont ha még ez sem megy és tényleg ennyire visszahúzódó akkor először kezdhetné azzal, hogy neten kezd el beszélgetni lányokkal, hogy egy picit oldódjanak a gátlásai.
2017. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

1. Megkért rá téged, hogy kerítőt játsz?

2. Inkább tanácsold neki, hogy foglalkozzon önismerettel, mert az önbizalomhiányosoknak meg szokott gyűlni a baja a párkapcsolatban. Bizonygatni kell nekik, hogy tényleg őt szeretik..stb. és ha ezt nem látja be, akkor nem lesz hosszú életű kapcsolata.

3. Te sehogy sem tudsz neki segíteni. Nem tudod őt elcipelni bárhova, ha ő nem akarja.

4. Minek avatkozol bele más magánéletébe? Neked nincs magánéleted, hogy azzal foglalkoznál?

5. Honnan vagy benne biztos, hogy ő most párt szeretne magának? És mi van, ha most jól elvan így egyedül?

2017. júl. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Miért, nem szereti a nőket?
2017. júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ismerem a srácot már 5 éves korom óta és tudom, hogy nem annyira boldog egyedül + a húga is megmondta nekem és közösen hoztuk ezt a döntést, hogy segítünk neki. Nagyon is tetszenek neki a lányok, de valami bőrproblémája miatt nem enged közel magához sok embert. + Én is voltam már ebben a helyzetben, nem kell ismernem valakit 20 éve hogy tudjam nem ez a legboldogabb állapot amiben lehet.

És kedves #3-as ha nem tudsz segíteni csak beszólni, akkor menj másik kérdéshez vagy nyomás az udvarra játszani.

2017. júl. 23. 17:20
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

#5


Attól még, hogy te azt szűrted le, hogy nem segítség, attól még tény a tény!


Őszintén, neked jól esne, ha beleavatkoznának az életedbe?

Egyébként tanácsoltam neked, hogy előbb a srác foglalkozzon önismerettel. Növelje az önbizalmát. Egy önbizalomhiányos pasi az egyik legrosszabb a párkapcsolat szempontjából.

Kinek van arra türelme, hogy egy kisfiúnak bizonygassa, hogy szeretik és, hogy tényleg ő kell annak a lánynak.

Az önbizalomhiányos folyton kifogások mögé bújik, folyton azt nézi, hogy vajon miért is kellett ő a másiknak? Talán mert nem volt jobb? Talán szánalomból?


Szóval előbb az önbizalmát kell rendbe hozni, és azt nem egy kapcsolat fogja helyrepofozni!

2017. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

@6

Én voltam, aki lepontozta a hozzászólásodat. Mi ez a nagy divat mostanában, hogy "önismerettel" foglalkozzon? Már úgy alapból mi az, hogy "foglalkozzon" vele? Attól, hogy valaki ismeri magát, attól még más nem fogja megismerni őt, főleg párt nem szerez ezzel. Most arról ne beszéljünk, hogy én minél jobban "megismerem magam" (...), annál mélyebb a depresszióm, gondolom, másnál is így megy. Ha meg nem, akkor sincs haszna.


Mindemellett. Önbizalmat csak az tud hozni, ami miatt önbizalomhiánya van az embernek. Magyarán el kéne már hagyni azt a begyepesedett, tartalom nélküli, tévhitekre alapuló gondolkodásmódot, hogy ha fut, olvas, hobbitevékenységeket folytat, programozást tanul vagy bármi egyéb hülyeséget csinál az ember, attól majd az összességében vett önbizalma nő. Nem. Akkor fog nőni az önbizalma ezektől, ha ezek is okozzák azt. Ha a magány miatt van önbizalomhiánya, akkor nem.


Ha ezekre értelmes, logikusan felépített ellenérveket tud valaki mondani, akkor előveszem a fehér zászlót. Amíg nem, addig viszont mind a "sport", mind a "hobbi", mind az "önismeret" csak a "nesze semmi, fogd meg jól" szinonimája, valami üres duma, amivel fals reményt lehet kelteni a másikban valós segítségnyújtás nélkül.

2017. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

#7


Az önismeret sokkal tágabb fogalom, mint ahogy te pár mondatban leírtad. Nézz utána, és majd meglátod.

Nem fogok kisregényt írni, akit érdekel, mert szeretne változni, akkor az majd utána néz.


A lényeg az, hogy kitűzöl magad elé célokat, és azt eléred, közben pedig fejlődsz.

"Az Út, ami boldoggá tesz, nem a végcél." A békés harcos útja

Tehát fontosabb a cél elérése közben történő változás, mint maga a cél, mert míg elérsz a célig, addig változol, fejlődsz.


Figyelj, egy önbizalomhiányos ha nem hisz saját magában, nem tudja elhinni azt, hogy ő is szerethető, mert nem szereti saját magát, akkor ezt egy külső személy nem fogja tudni neki bemagyarázni és elhitetni vele. Akár feje tetejére is állhat.

Addig, amíg nem hiszel magadban nem is lesz saját életed.

Csak azt tudsz adni a másiknak, ami benned is megvan.

Pl. ha te nem tudod magad érzelmileg kifejezni, mert nulla az érzelmi intelligenciád, azt a másik neked nem fogja tudni helyrehozni. Csak saját magad, úgy, hogy leülsz, utána olvasol, hogy hogyan lehet az érzelmi intelligenciát fejleszteni.

Utána már ki fogod tudni a másik felé is fejezni az érzelmeidet. De ehhez olvasni kell, kutatni, megismerni saját magadat, hogy miért is vagyok ilyen.

2017. júl. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Hehe, tudod, ha egy férfi-nő nem tud önmaga tárat szerezni, annak oka van!


És legkésőbb összeköltözéskor ki is derül, hogy miért nem ment neki - ugyanis maximum addig tudja játszani a szerepét.


Exemmel is úgy hoztak össze, de semmi önállóság nem volt abban a pasasban, csak egy adag önzés.

Összeköltözés után lassan kiderült, miért nem volt 30 évig senkije, és én is elég hamar dobbantottam tőle.

Mint egy önbizalomhiányos kisfiú; ennek két éve és azóta is egyedül van.


28n

2017. júl. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Ui.: azt még lehagytam, hogy azért is fontos az önismeret, mert általa megtudod, hogy mik a hibáid, és azokon tudsz majd javítani még mielőtt párkapcsolatba kerülnél. Most jelenleg csak felszínesen ismeri mindenki magát, de amint elkezd önismerettel, önvizsgálattal foglalkozni, olyan dolgokra derül fény, amikre nem is gondolt.

Tudod, mindig jobb a megelőzés, mint utána a fájdalom. :)

2017. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!