Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Már több helyen olvastam ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már több helyen olvastam ezt a kifejezést, hogy "facebook-os látszatboldogság". Miért mondhatják ezt?

Figyelt kérdés
Honnan tudhatják, hogy a FB-ra kitett képek által mutatott boldogság csak látszat? Ti találkoztatok már olyan eset(ek)kel, ahol a FB-os profil boldogságot sugallt(nem feltétlenül egy párnál, lehet szingli is), de valójában szomorúság, boldogtalanság bújt meg mögötte? Mennyire tipikus ez?

2017. aug. 29. 09:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Találkoztam. Instagramra mentek a "jaj de boldogok vagyunk" képek azt pár napra rá mér együtt se voltak.
2017. aug. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
De ahol meg abszolút nincs közös kép, sőt, csak egy profilkép van, ott meg aztán tényleg bármit gondolhat az ember, jót is, rosszat is, pont azért, mert abszolút semmi sincs közzétéve. Ugyanúgy lehet rossz egy ilyen kapcsolat is.
2017. aug. 29. 11:06
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
Persze, az is lehet bármilyen, ahol nem mutatnak semmit.
2017. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

És téged mégis miért érdekel, hogy valakinek jó e vagy rossz a kapcsolata?



A mondás nem arra vonatkozik, hogy aki megoszt magáról mindent, annak jó a kapcsolata vagy rossz, csak arra, hogy a FB-on hajlamosak vagyunk a kirakat dolgokra koncentrálni. Nem csak párkapcsolati téren, hanem mindenben. Az ember megosztja, hogy a gyerek ötöst kapott év végén matekból, de azt nem, hogy kettest kapott a helyesírására. Azt megosztja, hogy a kocsija éppen 230-at megy a pályán, de azt nem, hogy havonta 3 napot a szervizben áll.


Mondtam, az éremnek két oldala van (mindenben), de a FB/Insta megosztások szinte kivétel nélkül csak a pozitív oldallal foglalkoznak, ettől pedig a valóság lehet egy kiegyensúlyozott kapcsolat, de akár egy nagyon rossz is.

2017. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez is az is lehet. Azért vannak igazán boldog kapcsolatok is, de valószínű nagyon sok a facebook-on kitett boldog, ölelgetős képek üzenete, hogy valami nagyon nagy hiány van odabent.
2017. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ mennyire kifelé, vagy befelé emberekről van szó. Van akinek ez nem fontos, hogy kitegye ország-világ elé mennyire boldog, és mégis az. Aztán van aki mindenkinek meg akarja mutatni és tényleg boldog. Aztán van olyan is szerintem aki, azért akarja megmutatni, mert nem boldog, de erőlködik.
2017. aug. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy két rokont,közelebbi ismerőst ahol a család vagy akár ők maguk is kikotyogták,hogy eléggé romokban van a kapcsolat.Sőt ezek közt olyan is volt akik már rég elváltak de közösségi oldalon még hónapokkal később is házasok voltak.Sokan mondanák biztos elfelejtettek levenni,es a kepeket is de minden nap fent logtak.És a legjobb ,hogy válasuk előtt kb két héttel közös képet tett ki az egyik fél,hogy ilyen olyan boldogok.Közbe meg családtól kiszivárgott,hogy napi veszekedések vannak,hetekre szétköltöztek,öngyilkossaggal is fenyegetőzött az egyik.Szoval nem mindenkire jellemző,de megesik az ilyen.
2017. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Te feltöltesz képet arról amikor éppen bőgsz, hogy lássák milyen fos az életed? Vagy inkább boldognak próbálod tetetni magad, hogy mások irigyeljenek?

Én nem szoktam semmit megosztani face-en, csak egy profilkép van rólam, nem is érzem szükségét, hogy megosszam az életem az összes ismerősömmel + jó pár idegennel aki megnézi, de ha mégis meg kellene valamit osztani nem azt osztanám meg amikor éppen hülyét csináltam magamból és éppen szánalom tárgyát képezem :D

2017. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Honnan tudhatják, hogy a FB-ra kitett képek által mutatott boldogság csak látszat?"



onnan, h erőltetik. aki valóban boldog, az nem nyomatja ezt orrba-szájba a face-en.

2017. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ismerem az ellenkezőjét is. Minden profilképük közös (rengeteg van), de remek a kapcsolatuk már több éve. Erre is van példa, meg ellenpélda.
2017. aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!