Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért hiszem azt, hogy 22...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszem azt, hogy 22 évesen kevés időm van megtalálni az igazit?

Figyelt kérdés

22/L vagyok.


Úgy érzem, már legalább két éve meg kellett volna találnom azt, akivel leélem az életemet, de legkésőbb most kéne. Szeretnék néhány évet járni és együtt élni valakivel, mielőtt összeházasodnánk, és az első gyerekemet (kettőt szeretnék) 30 éves korom előtt szeretném megszülni. Nos, ha még idén megismerkednék az igazival, az ideális lenne, de félek, hogy kifutok az időből... Nincs senkim, akivel tervezhetnék, akivel úgy alakítanánk az dolgokat, tudjátok, közös albérlet, közös lakás, házasság, gyerek... 35 fölött már sajnos nem egészséges szülni :/ És azt sem szeretném, ha 30 évesen jönnék össze valakivel és kapkodnánk, mert kifutunk az időből...


Kiéltem magam, nem kell több pasi. Csak az igazi. Ezzel 20 éves korom óta így vagyok, azóta volt két kapcsolatom, de egyik sem tartott sokáig, pedig a legutóbbit nagyon ideálisnak tekintettem.


2017. szept. 9. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert fix terveid vannak. Nincs ezzel önmagában semmi baj, csak kellene lennie annyi flexibilitásnak, hogy ha rajtad kívül álló dolgok miatt nem úgy történik ahogy eltervezted, akkor se legyen tragédia.

De egyébként még a terved szerint sem vagy későn, pl. megismerkedsz az "igazival" 24 évesen, jártok 3-4 évet (az remélem elég lesz), és akkor még 30 éves korod előtt jöhet a gyerek is ha annyira akarod. Van még időd, nyugi. Majd ha 35 évesen is ugyanebben a helyzetben vagy, akkor kezdj el aggódni.

2017. szept. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elképzelés jó, de nem szabad ideákhoz ragaszkodni.

Én pont ugyanígy gondolkodtam, mint te, de az élet másképp hozta. Most 27 vagyok, és bár együtt élek a párommal, a házasság, gyerek még odébb van.

Pedig azt gondoltam, mostanra már az első gyereknél járok. :)

Igazság szerint folyamatosan depizhetnék rajta, hogy baromira kifutottam az időből, de attól mi lenne jobb? Most már "sínen van" a dolog, a többi majd jön magától, ahogy alakul.

Nézz át az eljegyzés kategóriában, a folyamatos sürgetéssel pont ugyanúgy eltolod az életed, rengeteg példa van rá ott. :)


Amúgy meg, fel a fejjel! Van olyan barátnőm - velem egykorú -, aki 23 évesen ismerte meg a párját, már egy éve házas, és nagyban dolgoznak a babaprojekten! :) Van, hogy az élet gyorsabban alakítja a dolgokat, mint gondolnád.

2017. szept. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
"kiéltem magam" - lehet, hogy itt a baj. Mármint nem a kiélés a gond önmagában, hanem hogy ha 20 éves korodig nem a kalandokat hajtod a menősrácokkal, akkor már rég ismerhetnéd a párod, akivel komolyan tervezhetnél.
2017. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

több dologba is beleköthetnék, de csak egyet emelnék ki:


"35 fölött már sajnos nem egészséges szülni :/"


pedig pont az idősebb kismamák veszik nagyon komolyan a szűrővizsgálatokat.


én is találkoztam olyan huszonéves kismamával, akinek down-kóros babája született, mert "ő fiatal, vele nem történhet meg". míg én 35 évesen maximálisan odafigyeltem az egészségünkre, és több, választható genetikai tesztet is megcsináltattam, és gyönyörű, egészséges kisfiam született.


ja, és szintén 35 évesen házasodtam újra (az 1. 28 éves koromban történt, gyerek nincs).


ennyit a redőnylehúzásról 22 évesen.

2017. szept. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt mert türelmetlen vagy, másrészről pedig túl sokat gondolkodol. Fejben folyton a jövőben vagy, nem a jelenben élsz. Csak sodródj az élettel, ne akard megerőszakolni.
2017. szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok én is :( Tudom hogy sokan azt mondják hogy túl fiatal vagyok még hogy ezen problémázzak, de amikor a szaktársaim az egyetemen egymás után mennek férjhez és egyikük már kisbabát is vár az olyan kiábrándító, én is erre vágynék, erre sehol senki, pedig már bőven ideje lenne hogy közösen elkezdjük megalapozni a jövőnket... annyira szerettem volna fiatalon édesanyává válni(akár már most 20-25 éves koromig), de úgy látszik ez a vágyam már nem fog teljesülni :(

21/N

2017. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, majd 41 évesen pánikolj, ne 21 évesen...

Főleg, miért másokhoz méred magad? Annyira nem értem ezt a hozzáállást :/

2017. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a helyzetben vagyok. 25-26 éves korom körül szerettem volna kisbabát de ez sajnos esélytelen. Míg az egyetemi csoporttársaim vagy az alattam lévő évfolyamokból a lányok el vannak jegyezve vagy férjhez mentek..:)

23N

2017. szept. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy te már most kapkodsz. Ebből elég nagy mellényúlások szoktak lenni. Ha siettetsz valamit, abból görcsölés és hibák sokasága lehet. Rossz választás, rossz házasság, válás, stb..

Amúgy a szülés miatt ne aggódj, vizsgáltasd ki magad, legyen megtervezett étrended, sportolj rendszeresen, és akkor olyan állapotban leszel, hogy 30 fölött is jó esélyed lesz baj nélkül szülni. Ismerek olyat, aki 37 évesen szült először és 3 gyereke van, szóval ha tudatosan élsz, javíthatod az esélyeidet.

2017. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezt éreztem, és meg voltam győződve, hogy 30 alatt se gyerek,se bboldog kapcsolat, se semmi nem vár rám, de talán utána sem.

Nagyon hamar változtak a dolgok, 23 éves koromra mindkettő meglett.

2017. szept. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!