Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy ilyen rendszerű társkereső...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ilyen rendszerű társkereső szerintetek mennyire lehetne népszerű?

Figyelt kérdés

Az alábbi módon működne:

- mindenki csak egy korlátozott mennyiségű embert lát minden nap. Mondjuk naponta 15-öt. Az elején kitöltöd az adatlapodat és megadod, hogy milyen partnereket keresel, és a rendszer minden nap felajánl neked max 15 embert, akivel kölcsönösen megfeleltek egymás kritériumainak. Ezáltal naponta mindenki csak korlátozott számú emberre tud ráírni, így a nőket sokkal kezelhetőbb mennyiségű levelet fognak kapni.


- Mivel csak olyan embereknek ajánl fel a rendszer, akik megfelelnek azoknak a kritériumoknak, amiket megadtál, hogy ilyen partnert keresel. Tehát ha mondjuk azt írtad be, hogy te 25 és 30 év közötti férfit keresel, akkor 40 évesek biztos nem fognak rád írni, mert nekik meg se mutatja az adatlapodat a rendszer.

Mivel ez egy fontos része a rendszernek, ezért nagyon sok fajta kritériumot lehetne megadni, kezdve akár olyannal, hogy ki van töltve a magamról rész, odáig, hogy pontszámokat rendelsz dolgokhoz, hogy mennyire tartod fontosnak (magas => + 5 pont, dohányzik -3 stb), és ha eléri a minimum X pontot, akkor jöhet.


- a rendszer igyekszik egyenletesen elosztani az embereket, tehát hogy a lehetőségekhez képest mindenkit kb. ugyanannyi embernek legyen felajánlva. Ezáltal is jobban eloszlanának a levelek, kevésbé lenne az, hogy néhányan annyit kapnak, amennyivel érdemben nem is tudnak mit kezdeni, míg mások szökő évente egyet.


- Ezekért cserébe viszont az el van várva, hogy ha megnyitsz egy bemutatkozó levelet (ezt a rendszer jelzi a másik felé, ahogy azt az összes társkereső szokta), akkor arra viszont reagáljál: ha bunkó volt, akkor jelentsd, ha viszont nem volt az, akkor 5 napon belül válaszoljál rá (hogy ennek a betartása hogyan lenne számon kérve, azt lásd a következő pontban). Ez csak a megnyitó levelekre vonatkozna, a későbbi levelezésre már nem (azt nehéz lenne mindig eldönteni, hogy most korrektül le lett-e zárva az ismerkedés vagy sem)


- Egyszerre csak 5 olyan bemutatkozó leveled lehet, amit elolvastál, de nem válaszoltál rá. Tehát ha 5 bemutatkozó levelet már megnyitottál, akkor amíg valamelyikre nem reagáltál, addig újat nem tudsz megnyitni.


- Bunkóságot jelenteni csak azonnal lehet (mondjuk a megnyitást követő 1 órában), hiszen az rögtön látszik, hogy valaki bunkó levelet küldött-e vagy sem. Ha nem jelented, akkor 5 napod van válaszolni rá. Ha 5 nap után válaszolsz, akkor a másik döntheti el, hogy elfogadja-e a válaszodat. Ha igen, akkor rendben, ha nem, akkor az a levél véglegesen ott marad a megnyitott de nem válaszolt leveleid között - tehát akkor onnantól kezdve már egyszerre csak 4 bemutatkozó levelet tudsz csak megnyitni, és valahányszor megnézed a megnyitott leveleidet, az a levél ott fog ácsorogni, mint egy emlékeztető.

Tehát ha valami normális indok miatt csak a 6. napon válaszoltál, és ezt normálisan megírod, elnézést kérve, akkor simán lehet, hogy a másik azt mondja, hogy OK, semmi gond, elfogadom a választ így is. És ez akár egy tök jó indítás lehet az ismerkedés folytatására, hiszen mind a ketten tettetek egy gesztust a másik felé (a nő korrekten elnézést kért a késői levélért a pasi meg gálánsan ezt elfogadta).

Viszont aki még erre sem képes, az szív.


- A bemutatkozó leveleknél amíg nem nyitod meg, addig semmit nem fogsz tudni arról, hogy ki küldte: csak egy levelet látsz, se képet se semmi mást. Az egyetlen, amit tudsz, hogy megfelel a kritériumaidnak, hiszen másképp a rendszer nem mutatta volna meg az adatlapodat neki.


- A rendszer azt is nézi, hogy hány még meg nem nyitott bemutatkozó leveled van. Minél több, annál kevesebb embernek ajánlja fel az adatlapodat. Ha egy bizonyos szám felett pedig már egyáltalán nem ajánl fel.



2017. okt. 6. 23:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszene.

Van párom aki az elképzelt ideálomtól,"követelményeimtől" teljesen eltér. Ha egy ilyen társkeresőn próbálkoztam volna,akkor sosem lehetne kapcsolatunk. Így én nem ismerkednék ezen. Sosem tudhatom mit hoz az ismeretlen,de nem egy előre eltervezett módon akarom megtudni.

2017. okt. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#9

"Minden társkeresőnek ugyanaz a hibája hogy te részletezgeted hogy mit vársz el, aztán az életben lehet beleszeretsz olyanba aki nem felelne meg a kritériumaidnak (magasabb, alacsonyabb, más életkorú, esetleg elvált, kisgyerekes és mégis....)tehát igazából úgy tűnik felkínál egy csomó embert, valójában leszűkíti a kört. Ha én megadom a minimális 170 cm magasságot amit szeretnék, lemaradhatok egy szexi 168 magasról."


Ez így van, de ez a valóságban is így megy. Ez mindenkinek a saját felelőssége, h amilyen kritériumokat megad, azok tényleg olyan fontosak-e neki vagy sem. Erre írtam azt, h direkt sok fajta módon lehetne kritériumot megadni, pl. pontozásos rendszerrel (vagy felőlem akár döntési fával is), hogy itt azért nagyobb szabadságod legyen.

Tökéletesen persze soha nem fogod tudni leírni, hogy kit is keresel. Viszont az nem is cél: mivel mindenkinek korlátos az ideje / energiája / lelkesedése, ezért egy nap amúgy is csak korlátos mennyiségű emberrel tud mit kezdeni. És akkor viszont az az optimális stratégia, hogy a keresést igyekszünk azokra szűkíteni, akiknél a legnagyobb az esély, hogy kölcsönösen bejövünk egymásnak.

Ha azt tapasztalod, hogy az adott kritériumaiddal nem működik dolog, akkor (pont ugyanúgy, ahogyan az élőben való ismerkedésnél is) érdemes átgondolni, hogy vajon a válogatási kritériumaid tényleg a valós igényeidet tükrözi-e.


---


"Másfelől ha én nőként megnyitok 5 bemutatkozó levelet és kritikán aluli mindegyik személy, mit csináljak? Nem fogok csak azért válaszolni valakinek és reményt kelteni benne, hogy fent maradhassak ezen a társkereső oldalon. Vagy elég elutasítani? Naponta írjak meg 5 elutasítást heteken, hónapokon keresztül? Ezért nem fogok feljárni. "


Ha azért kritikán aluli, mert bunkó, akkor jelentsd. Ha nem bunkó, csak nem elég jó a levele, akkor igen, vedd annyira minimális szinten emberszámba, hogy válaszra méltatod, és az értékes idődből kb. 15 másodpercet rászánsz arra, hogy írsz neki egy udvarias elutasító választ, hogy bocs, de nem téged kereslek. És ennyi volt - ha mégis írnak még, akkor arra már nem kötelező válaszolni, illetve simán lehet egy olyan gomb, hogy ettől az embertől nem szeretnék több levelet kapni. De amíg ő nem bunkó veled, addig az alap tisztelet megadása tőled is el van várva.


Ha neked ez a megnyitott levelenként kb. 15 másodperc, amibe az kerül, hogy a számodra nem bejövő férfiakat is minimális szinten emberszámba vedd, ennyire nem fér bele, akkor jobb is, ha nem regisztrálsz ide (vagy véleményem szerint más társkeresőre se, de erre nincs ráhatásom).

2017. okt. 7. 10:05
 13/19 A kérdező kommentje:

#11

"Van párom aki az elképzelt ideálomtól,"követelményeimtől" teljesen eltér. Ha egy ilyen társkeresőn próbálkoztam volna,akkor sosem lehetne kapcsolatunk. Így én nem ismerkednék ezen."


És ezzel a pároddal társkeresőn ismerkedtetek meg?

Mert ha nem, akkor nem az a kérdés, hogy ezen a társkeresőn megismerkedtetek-e volna, hanem az, hogy másik társkeresőn vajon nagyobb esély lett volna-e rá.


És szerintem valszeg nem. Kapnál napi 100 levelet, akkor abból úgyis csak kevéssel fogsz tudni foglalkozni. Tehát ott is válogatni fogsz, hogy melyiket nyitod meg, melyikkel kezdesz el beszélgetni - és ezt ugyanúgy az "ideális követelményeid" szerint fogod csinálni, amibe ő nem esne bele.


Ne azzal hasonlítsd össze a társkeresőt, h valakivel megismerkedsz a való életben, és megismerve egymást kiderül, hogy tök jól összepasszoltok. Az egy tök jó szerencsés dolog, amikor ez összejön (első két barátnőmmel én is így jöttem össze), de sajna nem mindig van így - ezért léteznek a társkeresők, mert ha nincs ilyen mázlid, akkor mást kell megpróbálni.


A másik dolog meg, hogy attól még, hogy a pároddal nem találkoztál volna így, attól még lehet, hogy egy másik férfivel meg igen, akivel ugyanígy szeretnétek egymást.

2017. okt. 7. 10:13
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem reagáltál sok fontos dologra. Nem reagáltál arra, hogy egy ilyen társkereső automatikusan hozza magával az igények és elvárások megemelkedését. (hiszen csak napi ötöt nyithatok meg).


Nem reagáltál arra, hogy az egyetlen értelmes társkereső az lenne, hogy állandó programok vannak ahol lehet találkozni és ismerkedni kötetlenül. Nem sokkal jobb ez mint a beszabályozott rendszered?


A napi öt elutasítás megírását te nem érted. Nem a belefektetett időről van szó (ami azért több mint 15 másodperc) hanem arról, hogy ha zsinórban egymás után ezzel szembesülök három, négy napon, többet nem megyek fel. Minek, ha beleuntam a köszi, de nem egymást keressük válaszokba és nem haladhatok tovább, ha lépek.

2017. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baj a kritérium meg elvárás rendszerrel van. Feldob neked napi 15 embert, aki ugyan úgy imádja a macskákat, szereti a kávét, 25 éves, hűséges típus, nem dohányzik. És???? Ez mind teljesen lényegtelen dolog egy kapcsolat szempontjából. Sőt én azt mondanám neked, hogy ha mindenben hasonlítotok valakivel, abból nem lesz olyan jó kapcsolat.

Szóval ez az egész dolog nagyon leszűkítené a lehetőségeket. Persze, találsz csomó hasonló érdeklődésű és mentalitású embert. De lehet, hogy életed párja pont 21 éves, teát iszik, utálja a macskákat, dohányzik stb. És őt pont nem fogja neked feldobni a rendszer.

2017. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"Nem reagáltál sok fontos dologra. Nem reagáltál arra, hogy egy ilyen társkereső automatikusan hozza magával az igények és elvárások megemelkedését. (hiszen csak napi ötöt nyithatok meg)"


Nem ez van odaírva, olvasd el újra. Annyit nyitsz meg, ahányat akarsz - de max öt lehet egyszerre nyitva anélkül, h válaszoltál volna rájuk. Tehát ha válaszolsz egyre, akkor meg yithatsz egy hatodikat is. Ha még egyre válaszolsz, akkor egy hetediket is és így tovább.

Tehát bármennyit meg yithatsz - amíg veszed a fáradtságot, h reagálsz rájuk. Amit nem enged a rendszer, h meg hitsz csomó levelet, de csak azokat méltatod válaszra, akik bejönnek.


------


"Nem reagáltál arra, hogy az egyetlen értelmes társkereső az lenne, hogy állandó programok vannak ahol lehet találkozni és ismerkedni kötetlenül. Nem sokkal jobb ez mint a beszabályozott rendszered? "


Szerintem is megvannak annak is az előnyei, de a hátrányai is - az egyszerűen egy másik dolog, és a kettő sehol nem zárja ki egymást.

Vannak ilyen szolgáltatások, pl. rapid randik, főzni tanulós randik, közös akármilyen ismerkedős programot szervező cégek. Nekem személy szerint nem jöttek be, mert kevés volt a résztvevő, és ahhoz viszont túl sok időbe és energiába kerül. Netet meg este bekapcsolom, amikor épp van kedvem, és kényelmesen megnézem a lehetőségeket.


Ez két külön műfaj, és az egyik nem zárja ki a másikat.

És mivel a "hagyományos" társkeresőkön is elég sok ember találta meg a párját, ezért semmiképp nem mondanám, h nincs értelme. Azt viszont igen, h sokkal jobban lehetne csinálni.


-----


"A napi öt elutasítás megírását te nem érted. Nem a belefektetett időről van szó (ami azért több mint 15 másodperc) hanem arról, hogy ha zsinórban egymás után ezzel szembesülök három, négy napon, többet nem megyek fel. Minek, ha beleuntam a köszi, de nem egymást keressük válaszokba és nem haladhatok tovább, ha lépek."


A korábbi pontod alapján tényleg nem értettem meg azt, h te nem értetted meg a rendszert.

Megismételve a fentebb már írt választ: de, mehetsz tovább. Amíg válaszolsz, addig annyi levelet nyithatsz meg, amennyit csak akarsz (vagy van).

2017. okt. 7. 10:50
 17/19 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet. Ha az ilyen Puncs golddigger oldalak is vígan elvannak akkor ez is életképes ötlet. Meg kell csinálni aztán elválik mi lesz belőle.


Viszont nemek arányára figyelni kell,valahogy korlátozni kellene a férfiak túlburjánzását. 50 -50% sose lesz ,de legalább ne 1 nőre jusson 10 férfi mint sok más társkeresőn,mert akkor pillanat alatt elfogynak az ajánlott nők és a férfiak minden nap csak az üres találati listát bámulhatják ! Valami kvótarendszert kell beiktatni.Pl nem regisztrálhat új férfi addig míg nincs meg a megfelelő arány.


Az elutasító levelet meg automatizálni kell ,szóval egyszer beírt szöveget sablonba mentve egy gombnyomásra küldődjön el ,ezzel megelőzhető a nők őslustasága miatti elvándorlás.

2017. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#15

"A legnagyobb baj a kritérium meg elvárás rendszerrel van. Feldob neked napi 15 embert, aki ugyan úgy imádja a macskákat, szereti a kávét, 25 éves, hűséges típus, nem dohányzik. És???? Ez mind teljesen lényegtelen dolog egy kapcsolat szempontjából."



Akkor ne ezeket a kritériumokat add meg, hanem csak azokat, amik tényleg számítanak - mondjuk hogy ne legyen olyan idős, hogy az apád lehessen, vagy ne lakjon másik földrészen.

Csak rajtad áll, hogy milyen kritériumokat adsz meg.


----


"Sőt én azt mondanám neked, hogy ha mindenben hasonlítotok valakivel, abból nem lesz olyan jó kapcsolat.

Szóval ez az egész dolog nagyon leszűkítené a lehetőségeket."


Pont az a lényeg, hogy nem szűkíti le: hiába kapsz mondjuk 100 levelet egy hagyományos társkeresőn, ha ennyivel úgyse tudsz foglalkozni, és a nagy részük úgyis olyan, hogy eleve kiesik, mert mondjuk 20 évvel idősebb vagy akármi.


Vagy te alaposan végignézed az összes ember adatlapját a társkeresőkön és minden neked író emberkét alaposan megismersz, mielőtt döntenél róla, hogy érdemes vele folytatni?

Ha igen, akkor valóban, ez számodra nem lenne egy optimális társkereső, hiszen te ki tudod használni a hagyományos társkeresőkön lévő levélözönt.


Ha viszont nem, akkor miért ragaszkodnál ahhoz, hogy napi 100 levelet kapjál / írhass?

Ha úgyse tudod végignézni az összes lehetőséget, akkor neked az az érdeked, hogy akiket viszont végignézel, azok minél nagyobb eséllyel legyenek potenciális "életed párja".


Márpedig ha neked az a fixa ideád, ha te imádod a macskákat, rühelled a bagófüstöt, és 25 körüli dolgozó ember vagy, akkor nagyobb eséllyel fogsz alkalmas jelöltet találni a hasonló korú nem dohányzó macskabolondok között, mint az átlag lakosság körében.

Lehet, hogy van odakint valahol egy macskákat utáló láncdohányos egyetemista, aki minden másban annyira jól passzolna hozzád, hogy ezek ellenére is jól funkcionáltok - de sokkal nagyobb eséllyel van odakint néhány olyan macskabarát nem dohányos is, akik legalább ugyanennyire életed párja tudnak lenni.


Szóval várható értékben megéri neked célzottan keresni - és mivel nem tudsz mindenkit végignézni, ezért csak várható értékre tudsz optimalizálni.

2017. okt. 7. 11:34
 19/19 anonim ***** válasza:

Tudod az a legnagyobb baj a társkeresőkkel, hogy baromira nem a valós ismerkedést tükrözi. A való életben úgy találsz párt, hogy bemutatnak valakinek, vagy leszólítod, vagy tök mindegy de találkoztok valahol. Megtetszik, elmentek egy randira. És előbb-utóbb kiderül, hogy ő is kávézik-e, hogy szereti-e a macskákat, Trumpra szavazna-e, stb. De ezek nem fognak számítani. Mert nem azért tetszett meg, mert rá volt írva a homlokára, hogy "budapesti vagyok én is, szeretem a cicákat, őszinte vagyok".

Soha nem szabad ennyire leszűkíteni a látókörünket. Most azt a szitut képzeld el, hogy ezt a való életben is meg tudnád tenni. Napi 15 nővel futnál csak össze, de csak 5-tel elegyedhetsz beszélgetésbe stb. Szerinted így hamarabb megtalálnád a párod? Én kötve hiszem. Minél több emberrel találkozol életed során, annál valószínűbb, hogy megtalálod a párodat (nagy számok törvénye stb). Puszta matematika.

Nyilván nem fogok 100 "szia, mizu?" üzenetet elolvasni, de nincs is rá szükségem, ahogy társkeresőkre sem volt soha. Pont azért, mert a legnehezebb, leg személytelenebb módja a társkeresésnek. Elveszi tőled azt a lehetőséget, hogy csak spontán összefuss valakivel, miközben egyáltalán nem is úgy "készültél", hogy te most párt akarsz találni.

2017. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!