Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Még is mi értelme egy bántalma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még is mi értelme egy bántalmazó párkapcsolatnak?

Figyelt kérdés
A férfi kedves, bájos a nőhöz, míg össze nem házasodnak. Utána a férfi ellenőrzi a mobilját, nem engedi hogy olyan ruhát vegyen fel amilyet akar, akkor mehet oda ahova akar, ha a férfi megengedi. Majd egyszer a férfi megüti, megveri féltékenységből a nőt, és utána bocsánatot kér, a nő megbocsát, és a férfi egy ideig kedves lesz vele, majd minden kezdődik elölről.
2017. dec. 2. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Sokak szerint ez is jobb, mint a semmi. A hierarchia nagyjából így néz ki:


magány < egyedüllét < bántalmazó kapcsolat < unalmas kapcsolat < jól működő kapcsolat < tökéletes kapcsolat

2017. dec. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Akinek a szülei is így éltek, sokszor ezt a mintát viszi magával és nem lát ebben semmi furát.
2017. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Melyik oldalról tartod groteszknek?

Mert egyik sem az.

Az alap ami az elterjedt, hogy azonoson szellemi szinten lévő, az együttléttől ugyanazt remélő emberek partnerkapcsolatban vannak ahol a MI önmagától értetődően fontosabb lesz egy idő után mint az Én.


Itt ilyen nincs. A bántalmazónak sok különböző oka/kifogása lehet ami motiválja erre az ösztönös aljas viselkedésre.(vallása, saját neveltetése/értelmi képességi hiánya, sima szadizmus, hogy megmutassa ő képes valakit irányítani, jobbnak lenni másnál mert ezzel kompenzál. Ha nem lenne akit lealázzon s maga alá helyezzen már lám nem tudna önnön hülyeségében gyönyörködni.


Az áldozat meg általában kevés önbizalommal rendelkezik s azt gyengítik, akár mert túl naív s nemtudja sokáig felmérni ez tényleg fokozódni fog s nem fogja normálisan megúszni akár azért mert ilyen mintát hozott.

De van amikor hiába relatíve okos,művelt egy nő, látszólag önbizalma is van s olyankor pedig egyfajta beteges pszichológiai manipulációval próbál a bántalmazó felé kerekedni s prédaként kezelni a nőt.

Ez meg a szadizmus. Itt régen nincs szó már róla, hogy normális kapcsolatot akarna a bántalmazó fél, ez egy másik emberi mivoltában lealázó hatalmi harc ahol csak terület határok vannak amiket tágítani akar. Minél tovább tart, minél több mindent engednek meg egy embernek annál gátlástalanabbá válik idővel pláne ahol a fizikai agresszió is szerepet kap.

2017. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt tudnám elképzelni sokan áltatják magukat azért maradnak egy ilyen emberrel. Hárítási mechanizmusok vernek nála gyökeret, hogy ne kelljen egy ilyenfajta sokkhatással szembenéznie. El kellene ismernie hogy rosszul választott partnert, hogy bajban van, hogy fel kell vennie vele a konfrontációt mikor otthagyja s ezt a csökkent önbizalma is gátolja.

Sajnos rengetegen szeretnek az élet mindenféle területén halogatni, direkt nem akarják észrevenni ha gond van mert azt meg is kell oldani. Ez is olyan mint a dohányzás, alkoholizmus, kezeletlen betegség, kóros elhízás bármi amiről ép ésszel tudja az ember, hogy egész életére kihatással van szörnyű módon is de nem mer, nem tud tenni ellene.

2017. dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
A nő gyáva egyedül lenni, ezért nem lép ki ebből.
2017. dec. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van ilyen biztos.....::((

El ítélem az eroszak bármilyen módját, soha nem ütöttem meg nőt , sem gyereket, meg akkor sem ha meg csalt vagy fájdalmat okozott nekem.

Az nem is én volnék...

Szeretem ha egy nő ilyen helyzetben van, az testileg és lelkileg is le van építve úgy hogy a félelem miatt sem mer új kapcsolatot létesíteni. És biztos nehéz újra ferfiven bízni is.

Sajnálom az ilyet ::(( rossz lehet.

2017. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi értelme. Viszont bántalmazó kapcsolatba benne maradni maga az őrültség!
2017. dec. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!