Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A Férfi társkeresési paradoxon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Férfi társkeresési paradoxon?

Figyelt kérdés

Belegondoltatok mar mekkora csavar van ebben a dologban? Ki van ez talalva. Persze nem mindenkire igaz nyilvan aki sikeres macso az ne vegye magara en ezt a nagy atlagra irom, a foldi halandokra akiknek kihivas a tarskereses. En ezt a kornyezetembol, sajat tapasztalatok alapjan gondolom de szerintem lenyegeben igaz. Lehet nem egy nagy felfedezes, en sem gondolom annak, de kivancsi vagyok egyetertetek-e.

Szerintem a legnagyobb paradoxonja az atlag ferfinak a tarskeresesben az, hogy ahhoz, hogy egy not megfogjunk onbizalom kell, de az onbizalom a tarskereses sikeren alapul. Van aki a nevelesi “problemai” (inkabb elony az ilyen) miatt elkepesztoen nagyra van magaval, na neki nincs ilyen gondja, sem azoknak akik folyton pozitiv visszajelzest kaptak, de az atlag embernek nincs meg az a hude nagy kiallasa ilyen helyzetekben. Ugymond mire fol legyen onbizalma? A sok negativ kritikara?

Sokszor feltunt, foleg utolag, hogy eppen az onbizalmam hianya valasztott el attol, hogy legyen valakim a multban. Pedig jol neztem ki mar akkor is ez az adottsag megvan. Sokszor tenyleg csak lepni kell, a no is arra var de ez megsem tortenik meg mivel te el sem tudod kepzelni magadrol, hogy neked ez osszejohet. Igy bezsebelsz egy ujabb sikertelen tapasztalatot, hogy kesobb megnehezebben probald meg!


Olyan ismerosok haverok akik rondak, alacsonyak, szorosek, koverek, kicsi farkuak (eloszeretettel libegtette elottunk azt a kis valamit) pedig megis becsajoztak, mert megvolt az onbizalmuk igaz nekik nem volt mire, de ebbol is latszik mi szamit igazan. En hiaba neztem ki jol szart sem ertem vele 19 evig, mikor nagynehezen osszeszerencsetlenkedtem egy csajt. Vagy inkabb o szedett fel engem. Utolag visszanezve rajottem, hogy sokszor csak lepnem kellett volna egyet, osszeszednem az onbizalmamat es lett volna csajom. De balek voltam. Pedig egyertelmu volt. Viszont ott akkor keptelen voltam elhinni, hogy kellhetek neki hiszen semmi jo tapasztalatom nem volt, igy hat mire fol legyen onbizalmam? Ertitek?


2017. dec. 8. 10:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
42%

"hogy egy not megfogjunk onbizalom kell, de az onbizalom a tarskereses sikeren alapul. "

Ez nem igaz.


"Van aki a nevelesi “problemai” (inkabb elony az ilyen) miatt elkepesztoen nagyra van magaval"

Akkor most a neveléstől függ, vagy társkeresés sikerességétől?


22/N

2017. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%

Odáig olvastam, hogy az önbizalom a társkeresési sikereken alapul... Ez marhaság.

Vagy ha igaz rád, akkor elég üres életed lehet, hogy nincs semmi szenvedélyed, amit szívesen csinálsz, amiben tehetséges vagy.

Az önbizalom annyi, hogy értékes embernek tartod magad. Ehhez nem kell párkapcsolat.

2017. dec. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

#2 Butasag amit irsz nem is reagalnek.

#1 Is-is. De ezt irtam is

2017. dec. 8. 11:16
 4/27 anonim ***** válasza:
59%
nem tudom, nekem nincs nagy farkam és nem is vagyok egy macsó típus, de 35 éves koromra annyi nőt megdugtam már hogy kiégtem.
2017. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
Kifejtenéd, mi a butaság abban, amit írtam?
2017. dec. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%
Az önbizalom egy belső dolog, nem külső visszajelzések függvénye. Tisztában kell lenni az értékeiddel, meg persze a hibáiddal is, de meg kell tanulni elfogadni és szeretni magadat. Ez nem társkeresés függvénye, hanem alap dolog minden ember életében. Az az önbizalom, ami külső visszajelzések által erősödik nem valódi önbizalom, és egy perc alatt összeomlik. Mindenkinek kell egészséges, belülről fakadó önbizalom. Ami NEM a külső dolgokra vonatkozik. Azért nincs senkid mert azt hiszed a külsőségek számítanak. Pedig az egyetlen ami fontos az a kisugárzásod. Aminek az alapja egy helyes önértékelés, egy alapvető önbizalom. Az egészről nagyon rosszul gondolokozol, ezért nem vagy vonzó a nők számára.
2017. dec. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ez csak részben igaz. Az önbizalom egy része külső forrásból származik (elismerik a munkádat, a tanulmányi eredményeidet, sikered van az ellenkező nemnél...), ettől tudod, hogy jó úton jársz, megnő az önbizalmad, amitől még inkább vonzó, sikeres leszel. Egy stabil alappal természetesen mindenkinek rendelkeznie kell (el kell hinned magadról, hogy nem egy utolsó senki vagy, akinek semmi sem sikerül), de senki sem tud teljesen függetlenné válni a környezetétől.
2017. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%
Nme értek vele egyet utolsó. Nem tudom hány olyan emberrel beszéltél már, akik nagy dolgokat értek el, vagy valami újat alkottak. Az a helyzet, hogy ők kapják a legtöbb kritikát. Állandóan hallgatják, hogy "te ehhez kevés vagy, ez lehetetlen, úgy sem sikerül, minek fektetsz bele pénz, úgy se csinálod végig." Csak nem foglalkoznak vele, mert hisznek magukban, és tudják, hogy képesek rá. De a kis embereknél is így van ez. Ha én csak egyszer is hallgattam volna azokra, akik negatív kritikával illettek nem itt tartanék most. Csomó olyan dolgot elértem, ami miatt mások konkrétan kiröhögtek, vagy hülyeségnek, lehetetlennek neveztek. Ha a többi emberen múlt volna az önképem a mai napig órabérben kasszáznék a sz.ros kis Suzukimmal, albérletben, mert azt hinném nem vagyok képes többre.
2017. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
45%
Én is csak addig olvastam el, hogy az önbizalom a társkeresés sikerességén alapul. Nos nem, ez nincs így. Persze örül az ember, ha tetszik valakinek, ha van valaki aki szereti, de egy önbizalomhiányos ember nem lesz hirtelen tele önbizalommal. Azért hívják önbizalomnak, mert ezt magadnak kell elérned és nem másoktól várnod az életben. Egy önbizalomhiányos ember ha talál egy kapcsolatot nem lesz tőle magabiztosabb, csak már nem azon gyötri magát, hogy nincs nő, hanem hogy van nő és görcsösen meg kell tartani. Belőlük lesznek a betegesen féltékeny mindent tiltó egyének akik mellett lehetetlen önálló személyként létezni.
2017. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

#9

Bizony. Én is kezdtem kapcsolatba önbizalomhiánnyal, hát nem kúrált ki mágikus módon azonnal, nem láttam magam onnantól jó nőnek. Konkrétan rontott a helyzeten, megmérgezte a kapcsolatot, és csak rosszabb lett az életem.

Érdekes módon szingliként, önfejlesztéssel el tudtam érni, hogy legyen önbizalmam. Azóta van működő párkapcsolatom is.

Persze nekem is egy darabig könnyebb volt nyafogni ahelyett, hogy összeszedtem magam, de végül rávettem magam, és az segített. A nyafizás nem.

2017. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!