Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy legyen egy férfi egyszerr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy legyen egy férfi egyszerre kemény határozott és visszafogott szolid egyben?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy a nők az egyik pillanatban azt kifogásolják, hogy egy férfi miért nem elég kezdeményező, határozott stb., másik oldalról meg ki vannak akadva, ha egy férfi mondjuk urambocsá az utcán odamegy hozzájuk és leszólítja őket. Itt most nem tudom, hogy egy nőben ezek a gondolatok váltogatják egymást, vagy 2 csoportja van a nőknek és az egyik felük ezt preferálja, a másik felük meg amazt. Vagy egész egyszerűen csak aki bejön nekik az akármit csinál egy határozott férfias férfi lesz, aki meg nem, az meg egy zaklató, szemét tahó.

Sokan panaszkodnak a férfiakra, de itt a XXI. századra lassan több generáció is felnő, akiknek fogalmuk sincs, hogy hogyan kell közeledni egy nőhöz, mert az egyik oldalról ezt hallják, a másik oldalról meg azt, az ilyen végletes női vélemények között nehéz az aranyközéputat megtalálni.


2017. dec. 23. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

"Vagy egész egyszerűen csak aki bejön nekik az akármit csinál egy határozott férfias férfi lesz, aki meg nem, az meg egy zaklató, szemét tahó."


Itt van a kutya elásva.

2017. dec. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az időzítésen múlik. Van, amikor jobb határozottnak, van amikor jobb visszafogottnak lenni.
2017. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Van, amikor jobb határozottnak, van amikor jobb visszafogottnak lenni."


Hát ezzel nem lettünk beljebb.

Na, akkor melyik mikor jobb?

Tényleg kíváncsi vagyok.

2017. dec. 23. 20:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig #2-es jót mondott. Erre nincsen szabály, és ami tetszik az egyik nőnek, az a másiknak nem. Az arany középút pedig általában elfogadott.
2017. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Akkor saját példával élek, ha már a párom egyszerre határozott és visszafogott is.

Alapvetően barátok voltunk mielőtt kapcsolat lett volna a dologból. Visszafogott volt, nem nyomult, de nem mondott nemet, ha elhívtam ide vagy oda, ő is hívott. Határozott volt a döntéseiben, de nem volt tahó másokkal (ezt itt szokták keverni elég erősen), sőt kedves volt mindenkivel. De nem nyámnyila. Igazából úgy jöttünk össze, hogy adtunk jeleket egymásnak, fokozatosan közelített, figyelve rám is. Nem nyomult, de határozott volt. A randit én kezdeményeztem, a csókot viszont ő.


Nem tudom, ebből lejött, amit akartam mondani? Hogy egyszerre lehet mindkettő egy személy, az egyik nem zárja ki a másikat.

2017. dec. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jó hát ha egy randit kezdeményez egy lány, onnantól nyilván egyértelmű, hogy szabad a pálya,de ez nem igazán jellemző.
2017. dec. 23. 21:11
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az is a baj, hogy sok marhaságot belenevelnek a lányokba, milyennek is kéne lenni a férfinek, romantikus filmek, hercegnős mesék, stb. A férfiakba meg belenevelik, hogy ne beszéljenek az érzéseikről, mert az égő, ha nincsen egzisztenciájuk, akkor szart sem érnek, stb.
2017. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Helyzetfüggő. Olyan, mint a kitárulkozás. Rá kell érezned, hogy minek van ott a helye és az ideje. Egy ember ha gyengéd, szolid, érzelgős, némileg "sebezhető". Ezt úgy kell mutatni, hogy ne érdemelje ki akárki. Hogy ne jöjjön elő akárhol, ne gyengülhess el bármikor, bárkivel, bárhol. Egy romantikus séta alatt lehet ilyennek lenni, lehet néha egy-egy lopott csókot ejteni és egy őszinte, szerelmes pillantást vetni a másikra. Mikor a másik beszél, lehet hallgatni és mikor valaki másra kell figyelni egy társaságban, akkor is jobb, ha az ember befogja. Mert érzi az erőviszonyokat és nem erőlteti bele a szituációba a keménységét, hanem a gyertyafénynél igenis képes lágyan simogatni és csókolgatni, a lelkizésnél képes nem poénkodni, hanem visszafogottnak lenni, és egy olyan közegben, ahol új emberként mutatják be, nem veri a nyálát, hanem felméri a terepet, mielőtt agyatlanul beböfög valamit, amitől csak nevetségessé vagy ellenszenvessé válik.

A határozottsággal ugyanez van. Az itt és most helyzetekben igenis legyen jelen, kapcsoljon, ne tökörésszen, hogy ádöntste, hanem ha már neki passzolják a labdát, vegye a lapot és csapja le a fenébe. :D Ha egy lány rámosolyog és sokáig nézi, menjen oda, ha övé a szó, merjen megszólalni, ha megkérdezik tőle, hogy mit iszunk, mondja meg kerek perec. Illetve ha a hölgy elkezd kacérkodni, igenis menjen bele a játékba és vegye tudomásul, hogy az neki szól és nála a labda, neki is kell kicsit visszaincselkedni az incselkedésre és játszani a játékot visszapasszolás meg kikerülés helyett. Ugyanez van akkor is, ha ki kell állni magáért. Nála a labda. Valami volt, ami miatt valaki vele szembehelyezkedett (nem muszáj ezt erőszakosan, lehet egy egyszerű nézetkülönbség is pl), az ő feladata (és az ő felelőssége) hogy hogy vezényeli le ezt és hogy üti vissza a labdát. Van, mikor a másik fél direkt vár egy erőszakosabb visszaütést vagy azt, hogy elnézést kérj és kiugorj a labda elől. Ezzel nem kell foglalkozni ilyenkor, mert ez már játszma. Célszerű a magad játékát játszani (most nem arra gondolok, ha a csaj nem oda akar menni, ahova az előző esetnél maradva mondtad... ott el kell kapni, nem visszadobni, hogy döntsön ő, majd visszaveszi, ha nem tetszik neki, amit az ő kérésére javasoltál"), de nem úgy, hogy a másikat kinyírja, csak vezetni egy kicsit, majd visszapöckölni, jelezve, hogy nem fél beleérni és tud célozni és nem a másik uralkodik a pályán. Célszerű határozottan kiállni amellett, amit ő gondol és elismerni/elfogadni, hogy a másik nem ezt gondolja, lényegében egy játékban is ilyen a csapatmunka. Ott kell lenni, részt kell venni benne, de tudni kell, mikor bölcsebb átpasszolni azt a nyomorult labdát másnak, vagy mikor kell lecsapni, ha más neked passzolja. Legalábbis egy intelligens ember úgy marad határozott, hogy mást nem zúz szét. Csak megmutatja, hogy ő is ott van és az ő véleménye is annyit ér, mint a másik embertársáé, amit nem hangoztat agyba-főbe fölöslegesen, ugyanakkor csak akkor változtatja meg, ha ő jónak ítéli, nem azért, hogy mások jobban kedveljék, vagy megkapja a napi buksisimit.


Gagyi hasonlat, tudom. De relatíve minden ilyen helyzetet lefed, szerintem.

2017. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A kommentem többi része is leesett? Vagy igazából nem is vagy kíváncsi a válaszra, csak szeretsz kötekedni?
2017. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm a részletes választ! Pont ilyesmikre gondoltam. A gond csak az szokott lenni, hogy mi férfiak baromi rosszak vagyunk a "jelek" értelmezésében és szinte garantáltan sikerül mindig a lehető legrosszabbkor leütni azt a bizonyos labdát.
2017. dec. 23. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!