Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit gondoltok az olyan emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik nem akarnak házasodni és gyereket sem szeretnének?

Figyelt kérdés
30-as, 40-es emberekre mondják azt, hogy félnek az elköteleződéstől, éretlenek, nem nőtt be a fejük lágya stb. ha ők úgy gondolják hogy gyerek nélkül is teljes az életük és az élettársi kapcsolattal helyettesítik a házasságot. Ez csak szerintem mindenkinek a magánügye és nem kellene leszólni azokat akik így akarnak élni?
2018. jan. 8. 10:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem jó dolog, hogy végre nem erőszakolnak mindenkire olyan szerepet, amibe egyértelműen nem illik. Nem mindenkinek való a család, és ha ezt ő biztosan tudja magáról, akkor szerintem bölcs dolog, hogy nem lépi meg, minthogy belemegy, aztán megbánja pár év múlva.
2018. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon szép dolog a házasság, s még szebb dolog gyermeknek életet adni. Talán a szülői szerep a világ legszebb hívatása (nem vagyok még szülő, de feltételezem).


De ha valaki ezek nélkül tudja életét elképzelni, s érzi kiegyensúlyozottnak saját magát, miért ne gondolhatná így?


Semmit nem gondolok róla, teszi amit akar. Saját kertemben söprögetek, nem érek rá másét is intézni :D.

2018. jan. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Abszolút mindenkinek a magánügye. Úgy éled az életed, ahogy neked jó, nem kell senki másnak megfelelni. Amúgy is, mi köze van másoknak a te döntéseidhez? Amíg azok őket nem érintik.


Jobb is, hogy olyan emberek nem vállalnak kényszerből gyereket, akik nem vágynak rá. A gyerekeknek is jobb, hogy nem születnek egy olyan családba, ahol a szülők csak tehernek erzik őket és nem értenek a neveléshez sem. A házasság sem való mindenkinek, sőt kevesebben alkalmasak rá, mint gondolni lehetne...

2018. jan. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Szívük joga úgy élni, ahogy akarnak. A család intézménye ma már messze van az idilltől, sok rémtörténetet hallani, és az emberben benne van, hogy az okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján. Ezzel nyilván nem azt akarom mondani, hogy családot alapítani butaság, de tény, hogy nagy terhet vesz a nyakába, aki belevág, és az "anyu, apu és gyerekek együtt, mindörökké" típusú képzelgés könnyen válhat idegörlő rémálommá.
2018. jan. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

Legyenek boldogok.

Csak ne hülyítsenek senkit, hogy "majd elveszlek, csak most még nem állok rá készen", meg "majd lehet gyerek, csak nem most"...

Ha korrekt módon tisztázza a dolgot, és olyan párt keres akivel passzolnak ilyen téren, nem hiteget senkit, és amúgy tud bízni a párjában, akkor nem tudom, mi rossz lenne ebben, éljen így és legyen nagyon boldog.

Én házasságpárti vagyok, de nem hiszem, hogy mindenkinek ugyanúgy kellene gondolkoznia, mindenkinek más jelenti a boldogságot, ideális életet.

2018. jan. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
20%

Erre ma már a többség egyszerűen nem alkalmas. Nem lesz belőle jó szülő, jó házastárs, tehát teljesen felesleges azért erőltetni, mert jó képeket tud feltenni Facebookra.

Ma mindent és mindenkit a pénz mozgat és a szex, a szépség és a "menőség" a legfontosabb életcél. Eme nemes, fennkölt eszmék mellett nem férhet meg ilyen alantas apróság, mint a házasság, gyerekvállalás, hűség, elkötelezettség, stb.

Sokan eleve azért nem akarnak gyereket, mert akkor nem lehet olyan könnyen új kapcsolatot keresni.

2018. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Ez mindebkinek a saját dolga. Rokonaim között van egy pár, akik szerintem nem nagyon akartak, de a lány szülei nagyon szerették volna, állandóan megjegyzéseket tettek stb. Végül lett nekik egy, akit lényegében a nagyszülők nevelnek, a pár meg éli az életét, mintha nem is volna gyerek. Türelmetlenek vele, amikor csak tudják, viszik a nagyszülőkhöz. Külön szórakoznak, utazgatnak, pedig a gyerek már elmúlt tíz éves. Nekik például nem kellett volna csak az elvárások miatt gyereket vállalni. Szerintem a gyerek iránti vágynak belülről kell fakadnia.
2018. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Semmit. Mindenki saját maga el tudja dönteni mi a jó neki és, hogy családosként vagy egyedülállóként szeretné-e élni az életét. Ezek közül egyik sem jó vagy rossz választás, így nincs is értelme ítélkezni mások élete felett. 32/F
2018. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Hát... ez attól függ. Ha tényleg nem tudja az egyén elképzelni magát szülő szerepben, akkor áldásom rá, mert akkor valszeg nem is való szülőnek. Abban az esetben viszont, ha tudja magáról, hogy egy jó, értékes szülő lenne, ezáltal értéket formálva a gyerekből is, akkor azt mondom, hogy talán jobb lenne mégis gyereket vállalni, mert lehet, hogy később megbánja, hogy nem tette.
2018. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Igazuk van, jobban járnak vele.
2018. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!