Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy csináljam, hogy ne legyek egy aljas szemét mások szemében a visszautasítástól?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom, mit csináljak. Nem akarom azt hazudni, hogy van barátom, vagy nem állok készen új kapcsolatra, mert nem igaz. De hogy lehet valakit, akivel addig jó baráti/csoporttársi/munkatársi viszonyt ápoltam, normálisan visszautasítani úgy, hogy ne legyek a szemében sem mocsok ribi, sem más hasonló "szép" lény?


Felnőtt nő vagyok, nem akarom az embereket szúrós nézéssel kerülgetni, ha visszautasítottam őket, mint óvodában, ahogy azt sem akarom hallgatni, hogy milyen ribi vagyok, hogy valakivel összejöttem, miután valakit visszautasítottam. Szeretném élni az életemet anélkül, hogy valaki felhúzná magát a magánéletemen csak azért, mert nem őt választottam és szeretnék úgy barátkozni másokkal, hogy ne az legyen belőle, hogy "de én hitegettem", ha esetleg mással jövök össze, nem azokkal, akikkel együtt szoktunk lógni és poénkodni és szeretem őket, mint embert, mint barátot és szerintem az alap emberi gesztusokban SEMMI hitegetés nincs. Értem ezalatt, hogy érdeklődöm, hogy hogy megy neki a meló vagy a suli, vagy egy irányba megyünk haza, vagy beülünk néha a többiekkel valamire...


Vagy ez tipikusan olyan helyzet, ahol vagy összejössz az illetővel, vagy szemét vagy?


2018. jan. 27. 05:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tipikusan az a helyzet.

Egészséges lelkületű, értelmes ember nem fog így bánni veled. Éppen ezért, ha ezt kapod valakitől, akkor ne sirasd utána a jó baráti/csoporttársi/munkatársi viszonyt, mert kibújt a szög a zsákból, és onnantól kezdve, hogy így bánik veled, nem érdemli meg a jó viszonyt.

2018. jan. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem, ez értelmi szint függvénye...


Persze azért van egy határ, ami már tényleg átmegy hitegetésbe. Nem rád értem, nyilván nem ismerlek, de ilyen a flört például. Vagy játszadozás. Volt már olyan, hogy tényleg flörtölgetett valaki és utána meg jött az elutasítás, amikor bepróbálkoztam. Én nem reagáltam túl, de elhiszem, hogy valaki nem bír a vérével.

2018. jan. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Amit te szeretnél az szerintem nem létezik, abban csak neked jó minden és mindenki a te szemszögedből látja a dolgokat. Persze jogod van úgy élni az életed, ahogy akarod, de másoknak meg joguk van érzelmeket nyilvánítani, szóval mindig lesz valamiféle ütközés.
2018. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz csinálni.


Próbálj meg olyan társaságot keresni, ahol nem evidens, hogy elutasítás = mocskos ribi.


Intelligens emberek között ez azért ritkább felfogás.



Egyébként meg nem kell az ilyen emberrel törődni, és nem kell foglalkozni azzal, hogy mit mond.

2018. jan. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Felnőtt, értelmes, egészséges mentalitású ember elfogadja a visszautasítást és tudja is kezelni. Ha a visszautasítás után aljas szemétnek tart, akkor ő sajnos nem ilyen férfi, hanem csak most mutatatta meg a valódi arcát.
2018. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz ez ellen tenni. A visszautasítás mindenkiből negatív érzéseket vált ki. Vagy Téged kezdenek el utálni, vagy pedig saját magukra tekintenek értéktelen személyként általa.
2018. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen mondj nemet udvariasan, ne olyan hangsúllyal, amiből az le, hogy úgy gondolod "Mit képzelt ez a marha, hogy azt hitte van esélyem nálam?"
2018. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!