Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hiperérzékeny, "nehezen emészthető" lánynak lesz valaha férje?

Figyelt kérdés

Minden napom egy küzdelem a társadalomba való beilleszkedésért és az önbizalmam nemhogy nőne, szerintem inkább csökken. Valami betegségeim biztos vannak, szerintem amúg Asperger. Bár lehet azt is mondani, hogy nem vagyok beteg, csak hisztis, alkalmazkodásra képtelen senki.

Hiperérzékeny is lehetek; olyan, mintha minden érzelmet a normálisnál jóval intenzívebben élnék meg, így sértődést, csalódást, bánatot, de örömet, meghatódottságot, hálát is.

Emberek között ugyan nyitottan viselkedem, sőt, néha állítlag túl közvetlen vagyok. Szeretek beszélni, bár hála Istennek egyre jobban szeretek másokat meghallgatni is. Ugyanakkor rengeteg idő kell számomra, amikor egyedül lehetek, gondolkozhatok, fotózhatok, rajzolhatok, egyedül futhatok, olvasgathatok a neten cikkeket, fórumokat, horgolhatok. Tehát egy emberek között extrovertáltként viselkedő introvertált vagyok.

Rengeteg heppem is van.


Ugyanakkor nem gondolom, hogy nagyon rossz pár lennék - és szerencsére a régebbi, majdnem 1 éves kapcsolatom igazolja is ezt. Szívesen osztanám meg valakivel, milyen volt a napom és milyen érzelmek vannak bennem, szívesen hallgatnám meg a másikat is. Szeretek odafigyelni a másikra; van bennem némi gondoskodásra való hajlam/vágy.

Csakhogy ahhoz, hogy ezt valaki megtapasztalja, ki kell bírnia, hogy "emészthetetlen" vagyok; sokszor tapasztalom, hogy konfliktusok erednek abból, hogy ami és amennyire engem zavar, a társadalom által nehezen emészthető, ami viszont az átlagot zavarja, az engem pont nem.

Szóval szerintem enhe autisztikus vonások túlérzékenységgel, gyenge idegrendszerrel és ezek miatt nulla önbizalommal.


Forever alone?

25/L



2018. jan. 28. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Hasonló vagyok hozzád, szintén magasan funkcionáló autista.

Egyedül a túlérzékenység nincs jelen nálam, pontosabban más dolgokra vagyok érzékeny. Nincs jelen a született, csakis a tanult empátia nálam, emiatt kicsit nehéz az embereken eligazodnom.

De férjnél vagyok, szóval lehetséges :)


24L

2018. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Modeler ***** válasza:
0%

szia.

Első olvasásra olyan 50-50-re tippelném, hogy forever alone leszel. Gondolom van olyan akinek tetszenek a dolgaid és úgy szeret ahogy vagy. Szerencsére az általad írt dolgok azok nem kőbe vésettek, hanem alakíthatóak.

Amennyiben úgy érzed, hogy valami nem tetszik magadban, változtass.

2018. jan. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Lányként még mindig jobbak az esélyeid, mint fiúként lennének, nem gondolod?
2018. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1. Mikor diagnosztizáltak, hogyan?


Én a szeretet elfogadására és adására, felismerésére, értelmezésére voltam képtelen oviban és általános iskola elején. Szintén ugyanekkor nagyon el voltam merülve a saját kis világomban és emléleim szerint nem is mindig fogtam fel a körülöttem zajló dolgokat. Mindig azzal a témával voltam elfoglalva, ami éppen érdekelt.


Hogy ezekben a dolgokban mennyi energiám és munkám van tinikorom óta, hihetetlen. :)

2018. jan. 28. 14:38
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha akarod lesz.

Én ugyanaz vagyok amit leírtál...

43f.

2018. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Milyen heppjeid vannak, megirod nekem? Kiváncsi lettem
2018. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#5 és lett?
2018. jan. 28. 15:03
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem.

Egyedül élek.

2018. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Lesz. Akkor pedig mégtöbb esélyed lesz arra, ha igyekszel dolgozni magadon, a negatív tulajdonságaidon.


Csak az kell hogy találj olyat, aki nem a műpi.csákért nyáladzik. Én jó sok ilyen fiút ismerek, akik az olyanokért rajonganak mint te. Egyik haverom skizofrén csajokkal beszél, sokkal jobban kedveli az ilyen másabb embereket, mint akik ilyen átlagos, gyakori buta pi.csák.

2018. jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam is, keményen küzdök magamért.

Meg szerintem alapból egy "más" embernek minden nap küzdelem.

2018. jan. 28. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!