Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Melyiküket kéne választanom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyiküket kéne választanom? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni. 2 férfi közt őrlődöm, a családom és barátaim közül ki ezt pártfogolja, ki azt, én viszont szeretnék független véleményt kapni.


Tavaly nyáron ismerkedtem össze az egyikükkel, nevezzük A-nak. Akkoriban én nem akartam összejönni vele. Kedves, megértő, lelkizős típus, nagyon érzelmes és romantikus. Küllemre helyes, életfelfogás, életstílus szempontjából is nagyon jó. Rossz tulajdonsága hogy olykor hisztis, féltékenykedős egy picit, néha bizonyos téren gyermeteg egy kicsit. Mindenben megfelelt volna, valamiért mégsem randiztam vele, a munkára koncentráltam, az életem akkoriban elég pörgős volt. Egy idő után eltávolodtunk egymástól. Decemberben bukkant fel a másik, nevezzük B-nek. Egy átlagos küllemű férfiról van szó, aki javarészt paraszti munkából (családi vállalkozás) él meg. A jellemében meglehetősen érződik az, hogy falun nőtt fel, teljesen máshogy és másképp gondolkodik számos dolog kapcsán, ami önmagában nem feltétlenül jelent rosszat, de velem (az én világommal szemben) nagyon eltérő. Ő is kedves, ugyanúgy megértő, de abszolút nem egy romantikus vagy lelkizős fajta. Rossz tulajdonsága hogy érzelmileg és szellemileg is nagyon-nagyon különbözőek vagyunk. Mikor udvarolni kezdett újra feltűnt A, azzal, hogy esetleg elkezdhetnénk-e randizgatni, én viszont akkor visszautasítottam, mondván, hogy nekem alakulóban van B-vel a kapcsolatom.. Megértette, és tudámosul vette. Általában heti 1x beszéltünk azért utána, de csak az alap "szia, hogy vagy?" sztori ment. Mindenki B-t éltette nekem, én is őrá koncentráltam, bemutattam a családnak, ő is bemutatott engem, ahányszor tudunk találkozunk. Kicsit külső szemmel olyan mintha együtt lennénk, csak hogy nem vagyunk együtt. Ezzel ő is tisztában van, nem csak én gondolom így.


És a problémám...

Ez a majdnem összejövünk már január eleje óta megy. Bizonyos helyzetekben azt látom, nem mer érzelmileg kötődni. Előttem egy barátnője volt, akit már majdnem eljegyzett, amikor az megcsalta. 6 évig voltak együtt, és csak kb fél éve volt szingli mire megismert. Sose mondta hogy túl lenne rajta, de nem is beszél magától a nőről. Van egy alap szint(ecske) amit úgy fent tart, de a fölé érzelmileg aligha merészkedik. Most ez vagy a stílusából adódóan van így, vagy pedig még nem tette túl magát a volt nőjén. Ő azt mondja hogy velem akar lenni, de amikor feljön egy adott komoly kapcsolati téma bejelenti, hogy most ő ettől megijedt... Emiatt elbizonytalanít sokszor.


Én előre szóltam neki, mikor már udvarolni kezdett, hogy én nagyon lelkizős-romantikus vagyok. A rideg férfiakkal nem jövök ki, meg tudjuk őrjíteni egymást egy olyan férfival (tapasztalat...), így ezen típusú férfiakat kerülöm, és megértem ha a nagy érzelmi szükségleteim miatt valaki úgy dönt, inkább nem akar tőlem semmit, bele se kezdjünk így. Azt mondta ő is ilyen, mint én. Eleinte az első pár hétben december alatt úgy is tűnt. Persze kiderült, hogy ez nem így van, de ő válltig állítja, akkor se mondta azt, hogy ilyen lenne... Általában egy határozott jellem vagyok, sose csaltam meg senkit, mindig kiálltam a párom mellett, ha elbizonytalanodtam a kapcsolatban, ott már gond volt...


Őrlődök már pár napja megint, hogy mi legyen, erre hirtelen felbukkant újra A. Elkezdtünk alap módon beszélgetni, aztán feljött a kapcsolat, megjegyezte hogy "...te is kapcsolatban vagy, én nem". Én pedig megmondtam neki, hogy nem, én nem vagyok kapcsolatban. Erről elkezdtünk beszélgetni, tud erről hogy B velem is van, de ugyanakkor nincs is, van hogy megingok a visszajelzései miatt. A közölte, hogy szeretne velem találkozni. Nem randizni, találkozni, élőben beszélgetni. Jelzem, NEM akarok 2 vasat tartani a tűzben, sose voltam olyan... Csak elgondolkodtam, hogy most mit is kéne tennem... Adjak több időt B-nek mert állítása szerint érzelmileg megerősödik és jobb lesz, vagy esetleg A-val kéne találkoznom?


Mindannyian a korai huszas éveinkben vagyunk.


Valami tanács?



2018. febr. 12. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem, látod képes voltam végigolvasni/hallgatni téged!
2018. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

"B" semmiképpen sem játszik. Nem nyílt, nem őszinte, és valószínűleg nem akar melletted komolyabban elköteleződni. Nem is beszélve arról az aprócska különbségről, amit te is említettél, hogy érzelmileg rideg, miközben neked nyilvánvalóan nem erre van igényed. Gyakorlatilag a leírásból kb semmi sem szól mellette, és ez alapján nem értem miért az őrlődés.


"A" kicsit más tészta, vele szemben szimpatikusnak hat, így külső szemlélőként, hogy nyár óta néha-néha visszajut hozzád, valószínűleg részéről tényleg komoly az érdeklődés. Viszont nekem gyanús a te hozzáállásod- ha őszintén annyira érdekelne, nem hajtottad volna el már legalább kétszer, hanem te is tennél érte.


Ilyen esetekben általában mindig azt szoktam tanácsolni, hogy inkább egyiket se válaszd, várj még egy kicsit amíg egy olyan harmadik is feltűnik a színen, akivel kapcsolatban nincsenek kételyeid, nincs őrlődés. Itt most azt mondanám, ha mindenképp a kettő közül szeretnél választani, akkor B-t építsd le és próbálkozz meg A-val ismerkedni. Legfeljebb nem jön össze, na bumm.

2018. febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
A B-vel nem tudom, miért próbálkozol egyáltalán, ha semmi közös nincs bennetek.
2018. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Ha egyiket sem tudod választani, ne válaszd egyiket se. Maradj szépen egyedül egy darabig.
2018. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egyuket sem, ha nem tudsz dönteni, akkor nem elég erős egyikük iránt sem.

De legfőképp "B"-t ne válaszd. Nem őszinte, nem tudja, hogy mit akar, akar téged,de mégse köteleződne el. Ráadásul nagyon különböztök is. Ennyire eltérő gondolat- és érzelem világbeli különbségek mellett nem működhet. Két külön világ.

De csak azért, mert "B" vel nem működne ne gyere ösdze "A" val sem.


Akkor válaszd At ha biztos vagy benne. Ha nem, akkor egyiket sem.

2018. febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az, hogy nem egyből A-t választottam, nem meglepő. Sokszor eléggé alul értékelem önmagam (annak ellenére hogy több irányból megkaptam már hogy sem jellemben sem küllemben nem rendelkezek hátránnyal), így mondhatni néha arra gondolok "túl jó, túl szép hogy igaz legyen, nem érdemelném meg".

Lehetséges hogy tavaly nyáron pont ezért is nem adtam neki esélyt...


B iránt viszont érzelmileg már eléggé kötődök, igaz, tisztában vagyok vele, hogy a szerelem múlandó, ráadásul ha a részéről ez az egész nem is komoly, akkor pláne "feleslegesek" az én érzéseim.

2018. febr. 12. 19:40
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból úgy érzem,hogy hozzád A való,és,hogy a szíved is inkább Őhozzá húz,a kérdés megválaszolva... :)

B-ről annyit írnék,hogy aminnem megy azt nem kell erőltetni szerintem. :(

2018. febr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A-t választanám a leírásod alapján.
2018. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Mivel nem mertél összejönni az A-val, így kb azt érzem hogy jött valaki, aki mindegy hogy milyen mert tudod, hogy nem passzol hozzád és mégis összejöttél vele.

Az ismerkedés elején, minden szépet és jót beígér de ha nem passzoltok csak idő kérdése és kibújik a szög a zsákból.


Sztem B-t semmiképp sem, A-nak adj egy két -találkozóra esélyt ha nem fog még jobban akkor hagyd és tedd rendbe a gondolataid utána ismerkedj még C -vel.

2018. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igazán egyiket se szeretnéd. Talán A-hoz húz jobban a szíved, de őt is eltudtad utasítani, és mintegy menekvésképp összejöttél B-vel aki egy teljesen más világ. Őt is megértem hogy az exével történtek miatt nem mer igazán szeretni, szerintem ezért ő nemcsak hogy hozzád nem való, de időre is jócskán szüksége van még.


Az meg hogy önbizalomhiányból nem mered A-t... Én emiatt 22 éves koromban "csak" simán elengedtem az álomférfit, mert azt hittem csak álmodok, és hagytam kicsúszni a kezeim közül. Aztán mire észbekaptam már késő volt. De ha csak még egyetlen egyszer találkozhattam volna vele... Neked viszont lett volna rá lehetőséged bőven.

Így vagy adj esélyt A-nak, vagy ha nem érzed amit kellene, akkor maradj egyedül kicsit amég nem jön C akivel nem lesznek kételyeid. De B-t ne hülyítsd szerintem.

2018. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!