Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg választanom kell az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg választanom kell az áhított élet és a család között? Mi a véleményetek? Van e megoldás erre?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Imádok élni, felfedezni, utazgatni, új dolgokat kipróbálni, megtapasztalni. Még nem találtam meg önmagam, még nem igazán tudom, milyen karriert szeretnék, csak annyit, hogy szeretnék. De közben érzem, hogy fogy az időm és kellene valami, ami biztos. A tanári pálya kézenfekvő lenne,mert van egy BA diplomám a kedvenc tárgyaimhoz fűződően és egyébként is vonz a pálya, szeretném kipróbálni. Jelenleg Angliában élek, de mivel jövőre indul az utolsó tanári mesterképzés, ezért szeretnék hazamenni és elvégezni. Ez 2,5 évet jelent, tehát majdnem 30 leszek, mire befejezem. Itt, Angliában is lehetne belőlem tanár, de csak 2 év múlva lenne lehetőségem elkezdeni, tehát ugyanannyi lenne kb. és ehhez itt kell maradnom addig. A probléma az, hogy úgy érzem, hogy még nagyon szeretnék azután is tovább kalandozni....kipróbálni milyen Bécsben vagy Párizsban élni, megtanulni a nyelveket, esetleg ha megvan a diploma, visszajönnék Angliába is tanítani, de végeredményben Magyarországon szeretnék letelepedni. De mire mindezeken végigmegyek, leszek már 35 éves is... Hogy lesz emellett családom? Találok vajon olyan férfit, akit rángathatok ideoda kedvem szerint? Nem érzem korrektnek. Úgy érzem, csak akkor lenne érdemes komoly párkapcsolatba kezdeni, ha már lehiggadtam...de akkor meg már késő. Nem szülhetek gyereket 40 évesen... De szeretnék családot, szeretnék egyszer családanya lenni. De képtelen vagyok lemondani az utazgatásról. Úgy érzem, ha lekötne valaki valahol, akkor utána vágyakoznék, boldogtalan lennék és ketrecben érezném magam. Jelenleg még nem is vágyom párkapcsolatra, csak arra, hogy a magam ura lehessek, senkihez ne kelljen alkalmazkodni és a saját életem élhessem... Szerintetek mit tudok tenni? Van más is így ezzel? És meddig húzhatom a gyerekszülést?
2015. aug. 23. 14:39
 1/7 Mumusan ***** válasza:
100%
Nos igen. Ebben az esetben választanod kell. Aztán megvárod míg felnőnek a gyerekek és folytatod.
2015. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Erre sajnos rácsesztél.
2015. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 JulesM111 ***** válasza:
100%

Érdekes dilemma ;) Nem bántani kívánlak, de még nem értél meg a családanya szerepre. Élj, csinálj "karriert", és ha eljön az idő, meg hozzá egy megfelelő férfi majd érzed merre tovább.

Gyermek, azt mondják érdemes 30 éves korig szülni, egyszerűbb, könnyebb sok szempontból. Szerintem 35 éves korig belefér ;)

2015. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha megtalálod a számodra megfelelő férfit, akkor ne engedd el. Biztos ő is szívesen utazgatna, felfedezné veled a világot, másrészről biztosan támogatna az elképzeléseidben.

Én egyetem után (vagy ha lehetséges), egyetem mellett már családot alapítanék és utána utazgatnék.

Családdal is lehet világot látni. Meg ha már idősebb vagy és nagyok a gyerekek, akkor is el tudtok menni a férjeddel utazgatni. Ezt nem csak fiatalon lehet, idősebb fejjel is jó élmény.


De ha te még éveket kint akarsz élni, és 35-40 évesen elkezdeni családot alapítani, akkor az eléggé kicsúszhat a kezedből.


Azt mondom láss még világot később is, most alapozd meg a jövődet.

2015. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A későbbi utazgatás, felfedezés jó ötlet, csak az a baj vele, hogy én ezalatt nem kirándulást értek, hanem mondjuk 1 évre elköltözni valahová és kipróbálni,milyen ott élni. És mondjuk 50 évesen már nem hiszem, hogy olyan könnyen találnék munkát külföldön,mint most. Na meg ugye egy már meglévő életet nem olyan könnyű otthagyni egy éves "kirándulás" kedvéért. Talán az egyetemi évek alatt, amíg otthon vagyok, találok valakit, aki szívesen tart velem és támogat ebben... Köszönöm, hogy ilyen gyors és hasznos válaszok érkeztek azonnal...várom a továbbiakat!
2015. aug. 23. 15:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy gondolom, előbb-utóbb választani kell, de nem most. Tapasztalj, utazgass, ha teheted, a család kérdése pedig majd magától jön úgyis. :)


Arra gondolok, hogy valószínűleg azért frusztrál az, hogy esetleg választani kell/kell majd, mert nincs párkapcsolatod, így az egész csak egy gyenge képzet, amibe nem tudsz kapaszkodni, nem úgy, amikor már ott van a képben egy bizonyos pasi, akiért képesnek kell lenned áldozatokat hozni, amennyiben szükséges, különben nincs értelme együtt lennetek. :)


25/F

2015. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok kicsit. Bár én fiúba és így talán könyebb , mert egy ilyen menő előélettel 35-40 évesen is lehet találni akár még fiatal bnőt is.

Egyébként szerintem is a karrierista verziót válaszd, egy párkapcsolat sose tudna lekötni, mint ahogy engem se tudott sose. Próbáltam de végül mindig a szabadság nyert :)

Esetleg próbálj meg nem annyira kötött kapcsolatot kialakítani, ahol a másik fél is elég laza, nem vagytok együtt de mégis kicsit, esetleg egy hasonló érdeklődésű fiú. Az is jó lehet ha csak jó barátságokat kötsz fiúkkal, és akkor a későbbiekben abból már lehet többet is kialakítani ha arra fogsz vágyni ;)

2015. aug. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!