Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az hogy a mostani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy a mostani fiatal felnőtt generáció nagyrésze kilátástalan helyzetben áll a család alapítással?

Figyelt kérdés
20-25 évvel vagy akár korábban az emberek maximum 25 éves korugik megházasodtak és gyereket vállaltak általában. Manapság a fiatalok nagyon kis százaléka rendelkezik egyáltalán komoly kapcsolattal, nem hogy házassággal, gyerekekkel.

2018. febr. 15. 02:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Mivel manapság nem is akarnak. 25 évvel ezelőtt olyan unalmas volt az emberek élete, hogy mi mást csináltak volna huszonévesen? Manapság ha unatkozol, vonatra vagy repülőre pattansz és elhétvégézel valami külföldi fővárosban. Legalábbis ismerősi körben ez megy, pedig a többség stabil kapcsolatokban él. Senki nem akar manapság gyereket 30 alatt, csak kevesen.
2018. febr. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Én a fiatal felnőtt generációhoz tartozom. Személy szerint szeretnék férjhez menni, szülni egy gyereket minimum, de sajnos ez nem csak rajtam múlik.

Olyan szempontból én is kilátástalan helyzetben vagyok a családot illetően, hogy tudom azt, szinte esélytelen, hogy 27 éves koromnál hamarabb gyereket tudjak vállalni egy stabil kapcsolatban. Egyrészt az elsődleges a kapcsolat kell legyen, mert nem alapítok akárkivel családot, de ha az kitolódik, akkor minden tolódik ezzel együtt...

Másrészt kevés férfi és nő tervez tudatosan családot ennyi idősen, nem ezzel kötik le magukat, nem igazán beszélnek erről vagy gondolnak rá - tisztelet a kivételnek.

2018. febr. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Még 30 felett sem. Meglepő hogy ennyire gyerekellenesek az emberek. Vagy csak mondják? De úgy látom egyre többen nem vállalnak.
2018. febr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem gyerekellenesség, hanem a mai fiatalságnak nincsenek lehetőségei.

27 éves vagyok, és bár szerettem volna házasságot, gyereket 25-ig, nem úgy alakult az élet. Most ugyan együtt élünk párommal, de az albérletünk olyan, hogy bármikor kiránthatják alólunk (ismerősi alapon van, tehát olcsóbb), félretenni nem tudunk, ha innen mennünk kell, drágább albérletet megfizetni nem tudunk. És akkor ott a nagy kérdőjel, hogy bizony most már ketyeg az a bizonyos óra, de hogyan, miből? Ha a szülők nem olyan tehetősek, hogy támogassák a fiatalokat, ha nincs egy nagyi után örökölt ház, ami jó helyen van, akkor elindulni nem lehet. A semmire meg nem lehet házasodni, gyereket vállalni.

2018. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Mert az értékrend àtértékelődött. Csak az áll hadilábon a családalapítással akinek egyéb célok nagyobb prioritást élveznek...
2018. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Engem inkább az zavar, hogy 25 evesen munka es egyetem mellett nem tudom eltartani magam se, hiába az lenne a cél, hogy a suli végett jobb pozícióban legyek.


Másrészt normális párt se lehet találni, egyedül gyereket nevelni meg kb lehetetlen.


Ami még ettől is bosszantóbb, hogy az adómból olyan jól él a kissebség, hogy inkább ők szaporodnak, mint a magyar.


Úgyhogy nem csupán a hozzáállás változott meg, hanem a drága kormány is jócskán kivette a részét ebben.

2018. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

Egyrészt az előttem szólóknak is igaza van, nehéz megteremteni a körülményeket és rengeteg egyéb lehetősége van a mai foataloknak. Én annyival egészíteném ki, hogy nem is akarnak felelősséget vállalni sokan. Rengeteg fiatal a szüleivel él 30 éves korában IS, mert így nem kell felelősséget vállalnia semmiért. A másik, hogy azt sulykolják nagyon sokan a fiatalokba, hogy éld ki magad stb. Egyszerűen nem mindenkinek van erre szüksége. Én idén házasodom a párommal, 3 éve együtt élünk, megvan mindenünk, dolgozunk, gyűjtögetünk. Mindketten 20 évesek vagyunk. És óriási tévedés, hogy ezzel egy életre elvágtam magam és mostantól itthon kell háiasszonykodnom. Dolgozom, szeretem a munkahelyem és a párom is az övét, utazgatunk, kirándulunk bármit amit mások szingliként megtesznek.

Nekem az nem cél, hogy 30 éves koromig bulizok, aztán megyek mesterséges megtermékenyítésre :)

2018. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
22 vagyok és nekem az a baj ahogy a mai fiatal anyukák bánnak a gyerekekkel. Gyereket szül mert kell a pénz. Gyereket szül mert a társadalomban ez elvárás. Aztán milyen szülő lesz? Rengeteg a depressziós szeretethiányos gyerek. Megszülik a gyereket de minek? Csak azért hogy legyen. Aztán ezek a gyerekek nem kapnak szeretetet így ők sem fognak tudni adni másoknak. Ki kezd egy olyan emberrel kapcsolatot aki nem képes a szeretet kimutatni? Esetleg durva és agresszív emiatt? Hát nem sokan. Aztán ha még is sikerül egy ilyen embernek egy gyerek szerencsétlent verni fogják meg stb. Egyre több az ilyen akkor még is 30-50 év múlva milyen generáció lesz? Szüljek gyereket azért hogy valaki olyanba szeressen bele aki azt sem tudja mi a szeretet? A másik meg ahogy írták pénzem sincs arra hogy albérletbe menjek mert örülök ha megkeresem a 100 ezret és akkor hogy fizessem ki az albit meg a rezsit meg még éljek meg egy hónapig. Ezért nem megyek albérletbe. Sőt lehet meg se engednék a szüleim hogy úgy éljek. Falun nőttem fel kétlem hogy egy lyukba jól érezném magam. Pasit jelenleg nem akarok mert csalódtam exemben. Na itt a következő pont. Az emberek csalódnak egymásban egy idő után teljesen elszigetelik magukat a párkapcsolatoktól. Őszintén szólva egyik tesómmal azt tervezzük hogy egyedülálló anyák leszünk. Rossz ránézni a mai korombeli férfiakra (tisztelet a kivétel) nem hiába jöttek be mindig az idősebb pasik.
2018. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó: Vannak ilyenek. De engem 32 éves korában szült anyám, és egy puszit sem kaptam soha tőle. Szóval ő sem tudom mire szült. Pedig ő nem volt fiatal anya (csak hogy legyen egy ellenpélda is)
2018. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Fél éve diplomáztam jelenleg örülök h kaptam egy normális állást.

Elnézést MR megmondó emberek h nem a gyerekcsinálás a legnagyobb gondom.


Tudom tudom én vagyok a hülye. Mé nem élősködöm én is a segélyen mint uncsitesom 24 évesen 2 gyerekkel a szülei nyakán. Dolgozni azt minek ?


Egyébként meg szeretek szabadon élni. Azt meg csinálj gyereket TE ha neked ez annyira kell. Magánügy.

2018. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!