Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzhetném le az önbizalomhiányomat?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok,még nem volt komoly kapcsolatom,ennek az az egyik oka,hogy nem igazán merek kezdeményezni a lányoknál.Egyszerúen úgy érzem,hogy kevés lennék nekik,nem igazán tudnék felmutatni semmit magammal kapcsolatban.Tulajdonképpen az igaz,hogy nem túl ingergazdag az életem,mivel jelenleg a legtöbb időt munkával töltök,emellett tanulok,hogy előrébb jussak az életben.

Igazság szerint maga a nők megszólítása nem okoz általában gondot,csak amikor mondjuk direkt ismerkedés okán szólítanék meg egy lányt pl.utcán,vagy egyéb nyílvános helyen,akkor alábbhagy a bátorságom.

Szeretném megtalálni a társam,akivel közösen építhetnénk a jövőnket,és szeretnék családot,gyerekeket,de félek,hogy mivel nehezen tudok nyitni mások felé,így egyedül fogok maradni.

Mit tanácsoltok,hogyan győzzem le a bizonytalanságomat?

Egyáltalán,hol lenne lehetőségem lányokkal ismerkedni anélkül,hogy ez kissé erőltetett lenne?



2018. ápr. 21. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress egy pszichológust!
2018. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sikerélmény=Önbizalom.


Menj bele a fóbiás helyzetbe és éld meg, hogy nincs mitől félned.A valódi bátorság az mikor ha félsz is valamitől akkor sem nem menekülsz el előle.Mivel a kiszemelt lány előtte sem volt a tiéd így két dolog van csak amit elveszíthetsz, az önbizalomhiányod és az illúzióid.


"Egyszerúen úgy érzem,hogy kevés lennék nekik,nem igazán tudnék felmutatni semmit magammal kapcsolatban."


Az önismereted és értékeid teljes hiánya illetve a nőkről vélt fals tudásod a problémád egyik fő tápcsatornája.


".Tulajdonképpen az igaz,hogy nem túl ingergazdag az életem,mivel jelenleg a legtöbb időt munkával töltök,emellett tanulok,hogy előrébb jussak az életben."


Ezzel a mondattal gyártottál magadnak egy hamis indokot, hogy ne kelljen megtenned amitől félsz.


Az férfi mintád milyen?Anyád szereti és tiszteli apádat?Milyen családi közegben nőttél fel?Várt gyerek voltál?

2018. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyakorolj SOKAT, barátkozz lányokkal (csak közben ne szeress beléjük), tanuld meg hogyan szólítsd meg őket stb. Ez most nagyon hülyén néz ki leírva, de ha nincs önbizalmad (nekem sem volt), akkor bizony ez (is) problémát okoz. El kell határozni, hogy lgközelebb ha mész valahova szórakozni (buli/koncert/kiállítás akármi), akkor minél hamarabb találsz egy lányt akivel együtt töltöd ott az időt (nem, nem barátnőt keresel és nem, nem akarod hazavinni). Elsőre borzasztó nehéznek tűnik, de néhány sikeres próbálkozás után rá fogsz érezni.

Megjegyzés: szerintem utcán gyakorlatilag lehetetlen ismerkedni, mindenki megy a dolgára, elképzelni sem tudnám hogy valakit ott kellene leszólítani.

2018. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!