Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Titeket milyen típusú kérdések...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket milyen típusú kérdések érdekelnek jobban ebben a kategóriában: ami mögött valós sztori van vagy az elméleti kérdések?

Figyelt kérdés

Melyiknél éreztek nagyobb késztetést a válaszadásra?


1. Amelyik valós történetet, szituációt mutat be, a kérdező hezitál, döntésképtelen, ezért segítséget kér a GYK-n. A hangvétel itt általában komoly, a válaszok kihatással lehetnek a kérdező további életére is.


2. Amelyik elméleti jellegű, a feldobott témát kerekasztal-jelleggel meg lehet vitatni, ütköztetni lehet az érveket. Itt nagyobb teret kap a humor, lehet trollkodni is, szabadjára lehet engedni a képzelőerőt.


A kettő közül titeket melyik mozgat meg jobban, melyikre "haraptok" inkább?



2018. máj. 5. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

A második.

Túl sok "komoly" problémát olvasni itt 15 teljesen egybehangzó közhelyes válasszal.

2018. máj. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az elméleti. Random emberek random eseti problémái nem érdekelnek.


Mondjuk az elég irritáló, amikor a kérdés úgy van feltéve, mintha elméleti lenne, egy téma megvitatásáról szólna, aztán kiderül, hogy az ő személyes kiszemeltének a gondolataira akar a válaszokból következtetni, mintha lenne bármi köze a kettőnek egymáshoz...


26/F

2018. máj. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az, amelyikben látni, hogy a kérdezőt tényleg érdeklik a válaszok. A kettő közül a 2. hangzik érdekesebben.
2018. máj. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én inkább az 1. esetben érzek késztetést a válaszadásra. Egyrészt azért, mert hasonló helyzetben én is azt szeretném, ha nekem válaszolnának, másrészt pedig azért, mert a 2. esetben leírt "érvek ütköztetése" dolgot nagyon ritkán tapasztalom. Sokan inkább arra használják, hogy levezessék a frusztrációikat, kiírják magukból, hogy a másik nem milyen szörnyű, de ha bárki ellenérvet ír, arra már nem válaszolnak, csak lepontozzák az illetőt. Ha tényleg látnék elmés beszélgetéseket olyan résztvevőkkel, akik reagálnak egymás érveire (ellenérvekkel és nem azzal, hogy "hát te teljesen hülye vagy"), akkor beszállnék a vitába, de így felesleges.
2018. máj. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

“Elméleti” esetén nagyon sok az általánosítás, nekem csak ezzel van a bajom ilyen téren:-/ Ráadásul egyes esetekben fura úgy válaszolni a kérdésre, hogy közben az az érzésem, hogy a kérdezõnek sosem volt része kapcsolatokban......


Én sem vagyok föltétlenül kíváncsi random emberek story-aira (legalábbis olyan esetekben, amikor ez túl kivan fejtva hosszasan), de dióhéjban érdemes leírni, mégiscsak az legyen az embernek az érzése, hogy személyes a kérdés és nem egy vacak általánosítás. Szerintem úgy is rendjén, ha van elméleti+story része is.

De sok elmélkedõs, filozófálos katyvasz itt engem kiborít:D Legalább hivatkozzanak filozófusokra, vagy ilyesmi, mert itt ritkán sülnek el jól a kérdezõ saját gondolatai.

2018. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A valós sztorik, kérdések érdekelnek jobban. Az a legnehezebb, ha valakinek valós dolga van (pl.: lábfétises probléma), de mégis nehézkes jó, normális választ adni rá.
2018. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem a valós sztorik érdekelnek jobban, de mindkét típusra válaszolok. Csak a valósra sokkal jobb, pontosabb választ lehet adni, mert jobb esetben, főleg ha a kérdező nem egy egybites emberke, kapunk támpontokat... mert minden eset más és más. Néha már az is sokat számít a válaszadásban, ha az lképzeltnél 5 évvel idősebb vagy fiatalabb az illető, vagy hány órát dolgozik, 8-at, vagy 10-et.


Az általánosoknál engem az zavar, hogy mindenki könnyen belefut általánosításokba, az is, aki nem is feltétlenül akar... ezt meg a kivétel magára veszi. Ill. érvütköztetéseket szökőévente látok, inkább azt, hogy "te egy barlangban élsz", "hazudsz"...

2018. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!