Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan ismerhetek meg asperger...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ismerhetek meg aspergeres lányokat?

Figyelt kérdés

Szeretnék hozzám hasonlókkal ismerkedni, akár "csak" üzeneteket váltani. (Fiú vagyok.)

Sajnos azt vettem észre, hogy az NT-k számára túl különc, az autikhoz túl jól funkcionáló vagyok.


Van munkám, céljaim. Szeretem a remek programokat, természetkedvelő, és alapvetően vidám vagyok - de nagyon zárkózott is. Azt gondolom egy hozzám hasonló beállítottságú lánnyal (fontos az értékrend is) könnyebb lenne (ld. kulcsszavakat is). Itt jön képbe a probléma: mindenütt a "mai trendi" lányok vannak, és nehéz hozzám illőket találni, ehhez kérnék ötleteket.


Ui.: Külön jó, ha már bevált, működő ötleteket adtok.

Ui2.: Tudom, hogy sokan csak a társadalmi nyomás, és szokások miatt hiszik úgy, hogy ismerkedniük kellene, holott nem is erre vágynak, illetve nem tudnak működtetni egy párkapcsolatot... Én nem ilyen vagyok. Volt már párkapcsolatom, nem miattam lett vége.

Ui3.: Nem szeretném itt is azt hallani, hogy "á csak magányos, társaságra vágyik, stb"



2018. máj. 21. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy elolvasod szépen, mik az Asperger-szindróma tünetei, és ha egy lányra a kegtöbb tünet jellemző, akkor valószínűleg aspergeres. Nem nagy kunszt észrevenni.

Az anime szó nem tudom hoggyan jött ide, de ha már anime, akkor itt van néhány autista anime karakter, csak hogy tudd, körülbelül milyen egy aspergeres vagy autista lány viselkedése: Kuronuma Sawako, Ayanami Rei, Shiina Mashiro.

2018. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Viszont kérdésem nem az, hogyan ismerheteM meg, hogy valaki az-e. Magam is diagnosztizált érintett vagyok, így a tüneteket ismerem - de pl. 20 méterről ez nem derül ki. Szarkazmus: Ha pl. kerekesszékes lennék, és kerekesszékes lányokkal szeretnék ismerkedni, ebből a szempontból nézve könnyebb dolgom lenne!


A karaktereket köszi, utánuk nézek! Az anime úgy jött, hogy sok a rajongók között az introvertált furabogár. Ez a környezet kedvez az aspiknak, és hasonlóan különcöknek.

2018. máj. 22. 14:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Én szerintem az vagyok és vacillálok rajta, érdemes-e diagnosztizáltatni.


Legalábbis a szeretet felismerése, elfogadása, adása gondokba ütközött, sokszor a mai napig nem értem, ha/mikor viccelnek velem, viccelődésen megsértődöm vagy épp nem fogom, ha épp pont NEM viccelnek...

Sajnos az öltözködés, a nőiesség, sőt, be kell valljam az ápoltság se volt természetes számomra. Mára ápoltnak mondanám magam, de a mai napig figyelmeztetnem kell magam dolgokra és az öltözködésemben sokszor van baki. :(


A saját világomban élés is stimmel, a túl erős, túlságosan körülhatárolt érdeklődési körök is (életem egy nem is jelentéktelen részét elveszi, hogy ezeket próbálom egyre jobban kezelni), az is, hogy tinikoromban rájöttem, hogy eltérek, fura, ufó vagyok.


A baráti köröm nagy része animés.

Én nem, mert pont jellemző rám, hogy (az amúgy baromi kevés :D ) szabadidőmben annyit olvasgatok az épp aktuális érdeklődési körömről, hogy nem marad idő filmekre, regényekre, animékre. Filmet néha megnézek egyet-egyet, amikor már hiányoznak. :D

2018. máj. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!