Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mást is érnek ilyen kudarcok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mást is érnek ilyen kudarcok vagy csak én vagyok szélsőséges eset?

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném, hogy elég önbizalomhiányos vagyok. A lényeg, hogy nagyon elégedetlen vagyok a külsőmmel és úgy látom, hogy van is rá okom. Főleg az arcszerkezetemet érzem problémásnak.


Néha megpróbálkozom az ismerkedéssel, de elég hamar elmegy a kedvem. Úgy érzem magam, mintha a többi ember úgy tekintene rám, hogy "Mit képzel ez magáról" vagy "Hogy nem látja magát az ilyen". Általában próbálok kedves és pozitív ember lenni, de az emberi kapcsolataimat nagyon befolyásolja, hogy a külsőm miatt önbizalomhiányos vagyok és emiatt sokszor visszahúzódom a társaságból is. Ilyenkor általában azt érzem, hogy mások viszolyognak tőlem és nagyon kényelmetlenül érzem magam ellentétes neműek társaságában.


Nemrég volt, hogy megismerkedtem itt gyakorin valakivel, aki panaszkodott, hogy nem igazán veszik észre a pasik. Lehet, hogy itt van az illető és éppen olvassa, szóval duplán kínos nekem, de már mindegy. Kérte, hogy beszélgessünk inkább egy "közösségi platformon", mire megadtam az elérhetőségem és be is jelölt. Majd miután meglátta a képeimet, se szó, se beszéd, letörölt és nem válaszolt. Nem erőltettem a dolgot, nem akartam találkozót, se semmi ilyesmi, csak kíváncsi voltam, hogy milyen az illető és beszélgetést kezdeményeztem. Én szerintem nagyon nem vagyok az a nyomulós fajta, főleg nem visszautasítás után. Csak éppen baromira ledöbbentem ezen a viselkedésen, hogy így reagált.


Át akarom gondolni magamban az életem és változtatni szeretnék, ezért is tettem fel a kérdést. Tudom, hogy nagyon sokan mondanák, hogy törődjek bele és fogadjam el magam, de én nem szeretnék ilyen életet élni. És jelenleg azt keresem, hogy tudnék felkészülni a jövőre, meg hogy min változtassak.


Ez a durva visszautasítás, konkrétan a külsőmnek tudható be?

Valóban felháborodást vált ki az emberekből, ha egy olyan mint én ismerkedést kezdeményez?


2018. jún. 6. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

A visszautasítás olyan természetes a világban, mint az eső. Az is egyértelmű, hogy a külső is számít, van akinek nagyon, van akinek kevésbé, de valamennyire nyilván mindenkinek.


Mivel nem tudjuk hogy nézel ki, nem lehet mit mondani az arcszerkezetedről, de hogy jobb öltözékkel, frizurával és kiállással nagyot lehet javítani a külsőségeken, az biztos. Ezek a változtatások adhatnak annyi önbizalmat, hogy ismét rendben legyél magaddal.


Ha így érzel ahogy leírtad, akkor a netes ismerkedést azonnal ki is kell dobni, mert ott aztán tényleg a külső a legfontosabb. Aki ilyen módon letörölt amúgy, az egy elég szánalmas ember, az ilyenekkel nem tudsz mit csinálni.


Aki szerint a belső nem fontos, azt már a depresszió elnyelte - nem mondom persze, hogy minden rajta múlt, hisz sokszor nagyon durvák az elutasítások, meg nyilván a mennyiség miatt is keményen maga alá kerülhet valaki. Az önbizalomhiány nagyon könnyen észrevehető és nagyon hamar taszító lehet, ezért már a kisugárzásod is azonnal elriaszthat embereket.


Én a helyedben a kisebb megújulás után olyan szabadtéri, kulturális programokra mennék, ahol van lehetőség mással érintkezni úgy, hogy az nem rögtön arra gondol, hogy szeretnél tőle valamit, szóval szépen kitudod bontani a belső tulajdonságaid. Például vannak programok, ahol társasoznak, betudsz csatlakozni társaságokba és a játék közben kezditek megismerni egymást. Túrázni is jó ötlet, szintén becsatlakozva egy csoportba. Olyasmi lehetőségeket keresnék, ahol nem az ismerkedésen van a fókusz, hanem egy tevékenységen, az adott tevékenység pedig már alapból oldja a feszültséget (mint a játék vagy a sport).

2018. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Haver ez tök durva.. de ne add fel. :) Az első jókat írt. Egyébként szépen fogalmazol. Manapsàg ez ritka kincs :D
2018. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Részvètem


Ez egy egyèrtelmű nem volt a csaj részéről. A testalkatod milyen?

2018. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Régebben kaptam jó pár visszautasítást, bár komoly gondjaim nem voltak. Aztán változtattam jó pár dolgon és azóta jobb lett a helyzet.

Pár évvel ezelőtt velem is megtörtént ez a gyk-s sztori! :D Egy kérdéssel kapcsolatban rám írt egy lány és órákon át részletezte, hogy szegényt nem fogadják el a srácok az orra miatt, pedig ő nagyon megértő és elfogadó, neki nem számít a külső. Érdekelte a külsőm, rábólintottam, hogy oké. Elküldtem a facebook profilom, mert ott akart velem beszélgetni. Bejelölt, visszajelöltem, ráírtam. Kb. 10 mondatot váltottunk, ahol egyre lerázósabban írt, aztán már nem is válaszolt. Akkor a szülinapján még ráírtam, de semmit sem reagált.

Kicsit meglepett a helyzet, de nem tört le túlzottan. Szerintem te se foglalkozz ilyen emberekkel. Ha sorozatosan visszautasítást kapsz, akkor az a külsődnek és a belsődnek is köszönhető. A külsődön javíthatsz edzéssel, más hajjal és hasonlókkal. Belső terén pedig legyél egy kicsit bunkóbb, flegmább, kevésbé kedves.

2018. jún. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd,
2018. jún. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!