Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek van benne igazság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van benne igazság?

Figyelt kérdés

Egy genderindeológiát NEM támogató párkapcsolati terapeuta szerint:


A nemi szerepkultúrák drámaian megváltoztak, aminek mind a nők, mind a férfiak életére komoly hatása van. Mozgalom indult arra, hogy megtanítsuk a fiainkat férfiasan viselkedni, mert már nem tudnak udvarolni, nem tudják, hogyan szerezzenek partnert maguknak. Előállt a férfi elmagányosodása és elnőiesedése, míg a férfiasodó nő oldaláról – a párkeresés vágyából – egy nem kívánatos nyomulós tendencia lépett életbe. Súlyos párkapcsolati zavarok állnak elő. A férfiak éretlenek elköteleződni, nem tudnak felelősséget vállalni, identitásérésük késedelmes – sokan harmincas éveikben sem tudnak elkötelezett párkapcsolatba kerülni –, a másik oldalon pedig a biztonság- és bizalomhiányban szenvedő nőkkel találkozunk. A teljesítményközpontúság elve olyan karrierépítési kényszerhelyzeteket teremt, ami kitolja a párválasztási és gyerekvállalási időt. Ebből születik a szomorú szinglik világa: a férfiakat domináló nők és a férfiasságukban megsebzett férfiak. A nemi nevelés határainak az elmosása boldogtalanná tesz férfit és nőt egyaránt.


Bővebben: [link]


2018. júl. 5. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ostobaság. Ha valaki meg férfi létére a nyomikák szerint nőies hobbit/szakmát választ, vagy olyan tulajdonsága van, és majd a macsó bácsik megmutatják, hogy nyomja el, az jobb?
2018. júl. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Marhaság.
2018. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Kamu. Romanok felololem feldughatjak.

O, miert is kell egy nonek gyengenek lenni?

Egy ujabb balphasz, aki jogot akar maganak, csak mert farka van.

Dz a vilag mar elmult....

2018. júl. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Ja, ni vagyok es mernok. Akkir engem a nemem ellen neveltek? Ostoba es buta vagy.
2018. júl. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet általánosítani: nevelés és családi példa kérdése az egész. Nagyban befolyásolja, hogy gyerekként otthon ki mit látott: milyen apát, milyen anyát.
2018. júl. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a nők elkezdtek felkapaszkodni. Nem tárgyak, nem tenyészkancák, hanem élvezik és gyakorolják is az autonómiájukat és azt, hogy bárminek tanulhatnak, bármilyenek lehetnek, mint a férfiak.


Anno a férfi-lét alanyi jogon járt. Férfi az volt, akinek lógott valami a lába között és ezt senki meg sem kérdőjelezte. Ma, azáltal, hogy nem csak a férfinek lehet mindent a közéletben és a munkaerőpiacon, hanem a nőnek is, ez nem alanyi jogon alakul a biológiai nemből adódóan, hanem ki kellene vívni. Igen, a férfiaknak férfinek kellene maradni egy függetlenebb, erősebb nő mellett is, egy olyan nő mellett, aki ugyan átvállalja az életben a terhek egy részét és képes ugyan olyan fizetést/életet/karriert elérni, mint egy férfi, de egy párkapcsolatban nem lesz férfi és gyanítom, nem is akar soha férfi lenni.


Nem akarok ujjal mutogatni a férfiakra és elhiszem, hogy van a nőknek egy vérmes rétege, aki degradálónak tartja az udvarlást is. Viszont a többség esetében érvényes (mindenhonnan ezt hallom), hogy egyenlőek vagyunk ott, ahol emberekként vagyunk jelen és kölünbözünk ott, ahol én nő vagyok, a másik meg férfi.


Itt az oldalon is nagyon sokszor megy, hogy "hát én majd udvarolok meg kezdeményezek meg eltartom a nőt, de ő akkor várjon otthon kajával meg tiszta otthonnal, meg-..." NEM! Azért nem, mert egy háztartásban emberek élnek, egy munkahelyen emberek dolgoznak, de egy hetero párkapcsolatban egy férfi és egy nő van jelen. És nem kellene a férfi és a női nemi szerepet összemosni a munkavállaló, az állampolgár, a nevelő és az otthonát rendben tartó ember szerepével. Mert míg utóbbit mindenkinek kutya kötelessége gyakorolnia és helytállni benne (és ebben van hatalmas potenciál, hogy már nem minden a férfire marad a házon kívül és nem minden a nőre a házon belül, hanem feloszthatják és összedolgozhatnak, mert már nem "ciki" a gyeses apuka és a mérnökasszony), addig az előbbinek mindenkinek az identitásához kellene tartoznia. Hogy én nő vagyok és nőként viselkedek a párommal szemben. És én férfi vagyok és férfiként viselkedem a párom mellett. Mert egy nagy szőrös ember ha kényes-finnyás-hisztis, az igenis nevetséges. És ha egy apró, finom ember teper egy nagy szőrös emberért, mert az nem képes fordítva megmozdulni sem és a vacsorát is meg kell neki szinte rágni, az is nevetséges.


Ezek az egyenjogúsághajhász idióták pont azt teszik tönkre, amiből anno a legszebb alkotások születtek. Azt az igazi, igazán szép, romantikus kapcsolatot. És mivel a férfi inkompetenssé válik a férfiszerepében, mert nincs arra eszköztára (hisz a szülei idejében ez másképp volt), hogy miként legyen férfi egy nővel szemben, de miként viselje el, ha máshol egy nő épp olyan, mint ő, máshol keres visszacsatolást a férfiasságára. És elindul a homofóbia, a lánckúrás és társai. Mert szerepválságban van. És identitásválságban. És ebben is nő fel. Szvsz.

2018. júl. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából igaz. Már ha ezen az oldalon körülnézel, akkoris látni fogod, hogy rengeteg férfi hisztizik itt úgy, mint egy öt éves kislány és egy elutasítástól megszakad a pici lelkük. De persze van jó oldala is, hogy a férfiak ki merik mutatni az érzéseiket,csak sokan már átesnek a ló túloldalára és ebből van a probléma
2018. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem gyengén így van, igen.

40%ban, ami elég erősnek számít, az általánosítások körében.

2018. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6-os szerintem tökéletesen leírta :O
2018. júl. 5. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!