Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Első generációs értelmiségi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első generációs értelmiségi párkeresési esélyei?

Figyelt kérdés

Szeretem a családomat, de teljesen más közeg, mint ahova én kívánkozom.

Hogy tudnék beilleszkedni az ilyen "értelmiségi társaságokba"?

Leginkább azért izgat ennyire a dolog, mert aki most tetszik, sikeres orvos szülők gyermeke...


Társadalmi háttér tényleg ilyen sokat számít párkapcsolatokban? Hogy tudnám áthidalni ezeket az különbségeket?


2018. szept. 22. 15:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Lehet az elején csak ez számít.. :D


De később ezekből még adódhatnak problémák, ezekre szeretnék felkészülni.

2018. szept. 22. 15:47
 2/15 anonim ***** válasza:

Egy török milliárdosnak egy hastáncos a párja. A kuki nevű milliomos rádiósnak egy rúdtáncos a párja. Ha neked van egy normális munkád már bőven jó vagy. Kasza tibi párja?

Egy orvos család is örülne ha szép menyecskéjük lenne.

Csak esetleg közös vacsorán lehet kínos ki mivel foglalkozik de am nem lenne gond.

2018. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem, lehet, hogy akkor feleslegesen aggódom?
2018. szept. 22. 16:02
 4/15 anonim ***** válasza:

eléggé

am sem a szüleit akarod meggyőzni

de a szülők is büszkèk lesznek szerintem ilyen szép párja van a gyereküknek

2018. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Én konkrétan sikeres orvos szülők gyermeke vagyok, az egész életemet iylen budai,elit,képmutató, 'keresztény' 'értelmiségi' holdudvarokban töltöttem és állíthatom neked, hogy ez önmagában még semmit nem jelent. Az értelmiségi családok is tele vannak buta,gonosz,semmitmondó,unalmas emberekkel. Nekem van 2 diplomám, de totálisan hidegen hagy, hogy kinek milyen végzettsége van, vagy milyen családból származik, én csak magát az egyént nézem, hogy az adott lányt mennyire tartom vonzónak, intelligensnek, mennyire vagyunk egy hullámhosszon. Ha lehet egy jó tanácsom, akkor ne akarj ilyen "értelmiségi körök" vélt vagy valós elvárásainak megfelelni, mert belőled is egy unalmas,pökhendi, erőltetett ember lesz, mint amilyenből én rengeteggel találkoztam már és a hátam közepére sem kívánom őket. A mindenkit lekezelő sokadik generációs értelmiségiknél csak azok rosszabbak, akik első generációs értelmiségiként ezeknek a köröknek akarnak görcsösen megfelelni.
2018. szept. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehéznek nehéz.

Sz*rd le. Ne gondolj ezekre a dolgokra.

Őrizd meg a méltóságodat.

Te megküzdesz ezekért a dolgokért. Ha valakinek, hát nem neked kell bizonyítani a leendőbeli barátnak/barátnőnek, hanem fordítva.

Hidd el, ha belülről látnál ilyen kapcsolatokat... Sok ilyen emebr életképtelen, a családjától függ, és nem csak anyagilag. Megmondóemberek veszik őket körül, nincs egy szabad választásuk sem. Vagy van, csak valójában úgy döntenek mindig, ahogy a környezetük elfogadja őket.

Szerinted egy ilyen ember mennyire önálló? Kitartó? Stb. Persze nem azt mondom, hogy nem jó emberek, rengeteg jószándékú, okos, küzdő lélekkel lehet ezekben a körökben is találkozni, de ahogy előttem is írták, inkább az unalmas, elkényelmesedett életet kedvelik.

Lesz különbség köztetek, ha közülük kerül ki a párod, de ne add fel. Csak sz*rd le. Ne akarj semmilyen körhöz tartozni, erőlködve. Majd jön az magától, ha jönnie kell.

2018. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak így érzékeltetésként az apám családja szakmunkásokból állt. Nem azt mondom h az összes ütni való munkakerülő bunkó volt. De k....a furán néztek rám mikor megtudták h lediplomáztam. Mivel ezen a részen SENKINEK nincs diplomája.


Anyám részéről mindenikek van és vezető beosztásban dolgoznak. Ez az összetétel olyan konfliktusokat szült h később el is váltak.


Na most ha te egy szakmunkás családból származó lány vagy.


Az orvos család úgy fog rád nézni mint egy hajléktalanra kb. És szerintem a srác sem állna le veled. A diplomások általában diplomást keresnek.

2018. szept. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sok függ a fiún. Ha felszìnes, akkor ez fontos ès zavaró lesz neki, ha nem, akkor az szàmot majd Te milyen vagy.
2018. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Huu, sok valasz erkezett, koszi!

(Az elso komment nem tudom hova tunt egyebkent:D)


Igen, tudom, hogy emberek ok is, meg szemelyesen is ismerek olyat is, aki csak fennhejazo, de meg nem tett le semmit az asztalra, meg olyat is, akire fel lehet nezni, megis a foldon jar az illeto (bar azert ezeket nehez elhatarolni a valosagban szerintem, de ez most mindegy).

A lenyeg, hogy en inkabb muveltsegi szinten szeretnek megfelelni... fuggetlenul attol, hogy ki milyen ember, mennyire sznob stb.

Mert hiaba lesz diplomam, vagy dr. a nevem elott, akkor is kiutkozik majd, hogy gyerekkent nagyon mas dolgokat kaptam. Ettol tartok egy picit.


De most vlmennyire megnyugtattak ezek a valaszok.


Viszont arra meg mindig kivancsi lennek, hogy milyen nehezsegek adodnak egy ilyen kapcsolatban pontosan? Van vlki meg aki jartas ebben es meselne? Konkret szituaciok is erdekelnenek.

Valaki irta, hogy ugyis lesz kulonbseg, csak majd szarjam le... mikre gondoltal, tudsz emliteni ilyeneket?


Az elvalt szulokrol meg az jutott eszembe (sajnalom egyebkent!), hogy talan mintha az idosebb generacioknal tobb ilyen lenne, mint most. De lehet, hogy ezzel is csak nyugtatni akarom magam.

2018. szept. 22. 22:27
 10/15 anonim ***** válasza:

"Viszont arra meg mindig kivancsi lennek, hogy milyen nehezsegek adodnak egy ilyen kapcsolatban pontosan? "


Teljesen más világnézetük véleményük van dolgokról.

Pl kulturálisan mást jelent a szórakozás. Ha van más lehet a politikai beállitotságuk. Egyik balos másik jobbos.


Másképp gondolkodnak a gyereknevelésről. Elég a szakiskola naki vs diplomás lesz.

Másképp bánnak a pénzel.

Még az étkezési szokások is mások anyámék rengeteg zöldséget és gyümölcsöt ettek / esznek. Apámék húst hússal = köszvényes kb mindenki és egészségtelen hizlaló kaják.


Más az értékrendjük fontossága.

Pl nem csak kajálni kell hanem tanulni is.

Apám Dunába lőni minden meleget. Ha meleg v kitagadlak, anyámnak meg magánügy és simán elfogadja. (Nem vagyok csak példa volt.)


Na kb ilyenek voltak nálunk.

7-es.

2018. szept. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!