Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért írja itt sok férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért írja itt sok férfi válaszoló, hogy a párkapcsolat egy "deficites" dolog?

Figyelt kérdés

Értem, hogy sokatok ki van ábrándulva egy X számú kudarc után, de az nem létezik, hogy amíg azok a szerelmek tartottak, semmi, de semmi örömet nem okoztak. Nekem elfogadhatatlan, hogy a párkapcsolatokról egyeseknek ilyen lesújtó véleménye legyen.


A kapcsolat lényege az, hogy egymást szeretve, támogatva haladunk előre egy úton, és amíg ez az előremenetel tart, rengeteg örömben van részünk. Hogy lehet, hogy sok férfi mégis egy könnyedén nélkülözhető, vacak, lelket roncsoló dologként jellemzi? Csak voltak az esetleg rosszul végződött kapcsolataitokban is olyan periódusok, amik feldobtak, megrészegítettek, mennybe repítettek(stb.), nem?


Mi a véleményetek erről? Miért van, hogy sok férfinak ennyire "sötét" gondolatok jutnak eszébe a kapcsolatokról, és miért van, hogy a női válaszolóktól nem olvasni ilyesmiket?



2018. szept. 26. 09:28
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
57%

#8


A kapcsolat lényege az, hogy egymást szeretve, támogatva haladunk előre egy úton, és amíg ez az előremenetel tart, rengeteg örömben van részünk.

2018. szept. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

"10"reagálva.....

A csinos nők, akik alá a szülők nem toltak egzisztenciát tudatosan keresnek olyan partnert aki mindazt biztosítja számukra amit a szülőktől nem kaptak meg. Ez nagyon jellemző az egyetemista csajokra. Volt ilyen kapcsolatom, 13évvel van közöttünk és a mai napig nagyon szeretek vele lenni, de anno tudtam, hogy idővel le fog lépni. Majd 2 évet voltunk együtt és egy percét sem bántam meg. Aztán összejött egy fiatalabb férfivel és gyereket szült neki, majd 10 évig vele volt, aztán elváltak. Újra megkeresett engem, segítettem neki ahol tudtam, de közöltem vele, hogy köztünk már nem lehet semmi hiába szeretem mind a mai napig.

2018. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
39%
Mert az. :) Amióta elváltam sokkal jobban kijövök anyagilag és sokkal jobban érzem magam, több szabidőm van és nincs az állandó kényszer, hogy mindig menni kell, költeni kell, mint egy kapcsolatban. :) F
2018. szept. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
77%

#12: 10-es vagyok.

Ti megtaláltátok egymásban azt amit akkor épp kerestetek, senki nem csalódott. Te kaptál egy csinos fiatal barátnőt, ő meg függetlenedni tudott a szüleitől, megkapta azt az egzisztenciát, amit a szülei nem tudtak vagy nem akartak biztosítani számára és önálló felnőttnek érezhette magát. Mivel tudtad, hogy ez nem hosszútávú lesz, így nem is csalódtál. Lényegében mindenki jól járt.

2018. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

#11

Igen, és? Ebből hogy szűrted le azt, amit? Szövegértés...???

2018. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
45%

Azért, Kérdező, mert akár anyagi, akár érzelmi szempontból nézzük, veszteséget termel.


Vegyük magát az alaptézist: a párkapcsolatnak egy örömöt, boldogságot, hasznot hozó dolognak kellene lennie. Akár a financiális, akár az érzelmi oldalát nézzük. Így tehát minden beteljesületlen, viszonzatlan szerelem, szakítás, válás deficitet jelent, egyesek egész komolyat (mondjuk amikor a másik fél viszi a fele királyságodat). Lehet hogy egy-két csalódás nem okoz mondjuk pénzügyi vagy nagyobb érzelmi kárt benned, de az idődet akkor is elvitte, és az eltűnt időt soha nem kapod vissza. Minden egyes csalódással egyre nagyobbak lesznek a veszteségeid, és kellő számú csalódás, pofáraesés után jó esély van rá hogy férfigyűlölő/nőgyűlölő leszel. Ha viszont alapból elkerülted volna a párkapcsolatokat, akkor ez sohase történt volna meg.

És mi lett volna, ha ezt a tömérdek energiát és időt olyasmire fordítod, ami profitot termel? Kvázi csiliomos lehetnél.


Remélem elég tiszta levezetés volt, hogy miért deficites dolog a párkapcsolat.


Az olyan kapcsolatok száma, amik veszteség, csalódás nélkül beteljesednek, az 5%-ot se éri el. A párkapcsolatok jelentős többsége - a 95% - tehát komoly veszteségekkel jár.


"Az ilyenek egyrészt rossz párokat választottak konzekvensen, akikkel nem illettek össze"


A férfi nem választhat, kedves 1. válaszadó, ez kimondottan olyan luxus, amit csak a nő engedhet meg magának. A férfi az eszi amit eléraknak, vagy éhen marad.


"A párkapcsolat természeteden jó dolog egy megfelelő partnerrel."


Persze, HA megtalálod a megfelelőt. Sajnos ez sehol nincs garantálva.

Kérdés, hogy erre mekkora veszteségek árán jössz rá.


"Nincsenek mennyberepülések, megrészegülések, meg semmi ilyesmi."


Meglehet, viszont ugyanúgy nincs szerelmi bánat, megkeseredés, érzelmi lenullázódás se. Vélhetően feleennyi párkapcsolati problémás kérdés nem lenne kiírva, ha konzekvensen leszarnánk a párkapcsolatokat, viszont valószínűleg több lenne a sikeres ember, aki másban találja meg a boldogságot.

NEM a párkapcsolat a boldogság egyedüli és kizárólagos forrása, ezt csak a társfüggő ideggyenge kismókusok képzelik.

2018. szept. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 MolotovPunk ***** válasza:
46%

/Az ilyeneknek nem volt szerencséjük az addigi partnereikkel.

Nőben is sok a megkeseredett./


Ez pontosan így van kedves egyik válaszoló.Nekem is volt több párkapcsolatom életem során.Előbb utóbb,mindnek szakítás lett a vége ilyen olyan okok miatt.Mostanában viszont pont elkeseredett depis hölgyek találtak meg azzal a céllal,hogy ők komoly kapcsolatot szeretnének tőlem.(Csak mert tetszettem nekik.)A megkeseredett nők-férfiak többsége azt képzeli,ha ismét kapcsolatban lesz valakivel,akkor majd minden helyre jön és happy lesz a kapcsolata.(Ezek a kapcsolatfüggő emberek.)Ideig óráig be is következhet ez a dolog,de mint tapasztalható az sem tart örökké.Utána megint jön a hiszti stb...Ezt baráti társaságomban is észrevettem.


30/F

2018. szept. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
51%

#17 ez teljesen olyan, mint amikor a hülye idióta úgy fizeti a hitelét, hogy másikat vesz fel...

És ezt ne nevezzük deficitnek :D lol...

2018. szept. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
40%

#16

"A férfi nem választhat, kedves 1. válaszadó, ez kimondottan olyan luxus, amit csak a nő engedhet meg magának. A férfi az eszi amit eléraknak, vagy éhen marad."

Ez furcsa, eddigi életem során az összes férfi, akit láttam, maga választotta meg, hogy melyik nővel ismerkedik, kezdeményez kapcsolatot.

Te valami másik bolygón élsz?

2018. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
32%
#19 jah, hát ha egyedül akar maradni, akkor válogasson csak. Vannak ilyen megrögzött önsorsrontók.
2018. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!