Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én futok össze állandóan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én futok össze állandóan ilyenekkel?

Figyelt kérdés

A 20 év körüli, inkább pár évvel fölötte lévő pasi korosztályról van szó. Azt vettem észre, hogy sokan félnek a jövőtől, szinte azt sem tudják eldönteni, mit fognak csinálni 1 hónap múlva, teljesen felkészületlenek az önellátásra. Nem mernek leválni anyuciról, különköltözésre gondolni, stb... Ez még ebben a korosztályban, manapság normálisnak számít? Én lettem túlzottan önállóra nevelve? Számomra ez borzasztó, hogy a korombeliek ennyire nem tudják mit kezdjenek magukkal, halvány elképzeléseik sem nagyon vannak a jövőjükkel kapcsolatban. Aztán ott a másik véglet, akik minden anyagi alap nélkül gyereket vállalnak, felelőtlenül mindenbe belevágnak. Hova lett az átmenet, én keresgélek rossz helyen? Szerintetek ezek a fiatalok mikor lesznek képesek önállóságra?

20/l



2018. okt. 12. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
én meg pont nem találom nőben a másik felet.. 22/f.
2018. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Isten hozott a mai magyar valóságban, sajnos az általad tapasztalt dolog lett a negatív hozadéka. Ingoványos talajon állva nehéz stabil jövőképben gondolkodni.
2018. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Még 30as - 40es korosztályban is előfordul ilyen...
2018. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Én azért élek otthon mert a beteg anyámat ápolom, és neki segítek vásárolni takarítani... de nyugodtan rúgj belém páros lábbal.


Az meg h ki hogyan vállal gyereket engem nem érdekel. De ahogy én látom kb 2/3 arányban nincs is gyerek kb sehol.

2018. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha pl 25 éves korodig tanulsz nappalin akkor miből tartod fenn magad? Mert az nem önellátás, hogy anyuci/apuci megtámogat és fizeti helyetted a lakbért+rezsit és még feltölti a számládat is.


Szerintem igenis van átmeneti réteg, ahogy eddig is volt és ezután is lesz.


Ha a saját középiskolás osztályomat nézem akkor alapjába véve sokan vannak akik a húszas éveik közepére, de akár már elején is önellátók voltak családi segítség nélkül.. bár egyikük sem vett részt pl felsőoktatásban. Ezzel szemben van olyan is aki a mának él, de olyan is akad aki a harmadik diplomájáért tanul és 29 évesen otthon él.

2018. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Nyugi! 30-as, 40-es emberek között is bőven van ilyen! Maximum nem anyuciról nem tud leválni, hanem a feleségről, elhasznált barátnőről.

Hogy mit tudsz tenni? Hát... türelem, türelem és még több türelem.

2018. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

a régi társadalmakban erre a jelenségre volt a férfivá avatási rituálé.

vagy a nem túl távoli múltban a kötelező sorkatonaság is ezt a célt szolgálta.

a jelenlegi társadalomban ez nincsen,vagyis nincsen meg a fiatal férfiak gyökeres változással való szembesítése és alkalmazkodásra nevelése.

tehát jól látod,hogy hiányzik valami.

2018. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!