Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért mondják azt a nők hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt a nők hogy 170000 Ft os jövedelemből nem lehet családot alapítani, amikor csomó hasonló ilyen jövedelemmel rendelkező párt ismerek és sikerült nekik a családallapítás?

Figyelt kérdés
Mikor ismerkedek azt mondják hogy ennyiből az ember nem tud megélni és családot alapítani Budapesten. Nem tudom miért mondják ezt amikor nem egy olyan párt ismerek ahol kb hasonló jövedelem van de az egyik ápoló a másik tanár és még sorolhatnám és bizony sikerült ekkora jövedelemmel családot alapítani és van egy aranyos kisfiúk pl.
2018. nov. 10. 11:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
72%
Kedves 20-as, szülj hármat aztán megtudod. És igen, egy gyerek nem gyerek. Nekem kettő van de nem irigykedek a nagycsaládosokra. De pontosan tudom hogy egy gyerek olyan mintha nem is lenne. Kettő az már kétemberes, és minden tiszteletem a 3 vagy többgyerekeseké.
2018. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
21- nem szülök hàrmat, mert nem vàgyom hârom gyerekre. Sem nem irigykedem a nagycsaladosokra, ha az akarnék lenni, az lennék. Szimplàn felhivtam a figyelmet, ha valakinek egy gyereke van, a költségeit maganak kell megoldani, mert àllambàcsi nem tàmogatja. Îgy elég könnyen kevés lehet 170.000 ha a nő gyesen van. Ennyi. Plusz első gyereknél az utolsó gombostűig meg kell venni mindent, nem marad kisàgy stb nagytesótól. És még nem szàmoltam, hogy normàlis szüléshez fogadott doki kell, aki akkor vàllal, ha hozzà jàrsz terhesgondozàsra. Az se 2 ft. Îgy nézve 170.000 ha az ingatlanon hitel van kevés. Ennnyi.
2018. nov. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

200 netto mindkettőnknek, adókedvezménnyel ennyi, amit nyilván nem tudunk teljes összeggel igénybe venni, ahhoz nagyon magas brutto fizetés kell. Családi nyilván 3x12, valóban ezt nem számoltam. Ingyen étkezés nincs, 50%-os a suliban, oviban-bölcsiben meg egy gyerekkel is ingyenes már jó ideje egy átlagkeresetűnek (nem kernek igazolast sem) törvényileg. [link]

Nem csak Pécsen, mi Pesten lakunk, csak ez volt az első link a keresőben.

Tankönyv szintén ingyenes egy gyerekkel is [link]


Nem, továbbra sem "éri meg" nagycsaládosnak lenni, nem is ezért választottuk ezt. Csokot, meg ami előtte volt támogatás sem vettük igénybe 😊 Ez egy hangzatos kormányprogapaganda, aki erre alapozva vállal több gyereket, az sajnos buta. Gyerek nélkül a mostani fizetésünkből(adókedvezmény nélkül) magasabb életszínvonalat engedhetnénk meg, és egy/két gyerekkel is nyilván, de hát mi így akartuk, most sem élünk rosszul. Persze jó, hogy vannak ezek a támogatások, de ne gondold, hogy ez fedezi a több gyerek miatti kiadásokat (nem is várom, csak pontosítani akartam, hogy jobban képben legyél).

Ja, még az utazási támogatást írtad... hát 3 gyerekkel nekünk alap, hogy kell autó, így nyilván autóval megyünk nagyobb távra. Szóval csak ugyanolyan diákbérletük van, mint minden gyereknek.

2018. nov. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

21-re még


Én is voltam egy gyerekes, ezért tudom mennyi az annyi. Te tényleg azt hiszed, hogy olyan sok ez a nagycsaládos támogatás, hogy emiatt vki jobban él, több pénze marad, mint, ha egy gyereke lenne? Ne viccelj már. Nyilván annyival több a kiadás is. Kis korkül miatt 2x kellett kisagyat venni, van, amit örökölnek egymàstól, de közel sem mindent, meg hát az elsőnek ugyanúgy meg kellett nekem is vennem, mint neked... a fogadott orvosnak meg 3x lett kifizetve a maganvizitek és a szülések díja.

A gyesre meg direkt írtam, hogy azt nem kötelező igénybe venni. Sehol más országban nem maradhatnak ennyit otthon az anyák, mégsem lelki sérültek a gyerekek ott. A gyes egy szuper lehetőség egy olyan családnak, ahol az apa simán eltart egy fizetésből egy családot. De ha otthon marad valaki és nyomorog belőle... Az már az ő sara. Én se mentem gyesre pont ezért. Ha egykeresős családmodellt akar a pár, akkor persze, hogy kevés a 170 ezer. De ahhiz a 300 ezer is kevés.

2018. nov. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
8%
Nem értem ezt a sok rinyálót. Az én szüleim közül 20+ év munkaviszony után most sem éri el egyiknek a fizetése sem a 170 ezret, nem hogy gyerekkoromban! Mégis felnőttem, lediplomáztam. Az, hogy nem volt iphone-om és nem jártunk nyaralni.... ez kit érdekel? Senkit. Soha nem is vágytam erre, más szemlélettel élek. Nem tudom sajnálni azt aki azért sír, mert nincs évente új iphone. (31/F)
2018. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
25- nem az új iphone-ról van szó, nekem sincs, nem is hiányzik, mégis kevesellném a havi 170-ezret. Már csak azért is, mert a lakáshitelem törlesztője több ennél, de ez még mellékes is, a mindennapi élet, minőségi étel, szórakozás, autó fenntartása több ennél, és még nincs is gyerekem. Nyilván ha lenne, akkor nem mennék el olyan sűrűséggel színházba vagy moziba, oké, a fennmaradó kb 50ezer forintot tudom a gyerekre fordítani, de még gyermektelenül is tudom, hogy 50ezer egy gyerekre az kb semmi, főleg ha még kicsi és gyakorlatilag havonta növi ki a ruháit, folyton be kell szerezni neki valami új cuccot (először kiságy és babakocsi, utána már nagyobb ágy és egy csomó játék, ha éppen nincs hely az állami bölcsiben, akkor magánbölcsi majd magánovi, és még el sem értünk a betegségekhez, amiben a gyerekek igen gyakran szenvednek, főleg amikor közösségbe kezdenek járni, ilyen-olyan oltások, orvosi látogatások, gyógyszerek és még sorolhatnám, szóval ez bőven havi 50ezer felett van lebontva, és a gyerek még mindig nincs 3 éves). Szóval nem, 170 nem elég semmire sem kb (Budapesten legalábbis), és az iphone az még gondolatkísérlet szintjén sem merül fel. Szóval én se vállalnék gyereket 170-es fizura.
2018. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Utolsó: Mint mondtam, különböző a hozzáállásunk. Mi világ életünkben családdal (szüleimmel) is busszal/vonattal jártunk ahová kellett. Nagyjából 5-6 olyan év volt összesen, amikor volt autónk, akkor is csak hosszabb távokon használtuk. 2 utcával arrébb az oviba menni fölösleges lenne autó. Ha valaki pedig nyaralni akar menni teszemazt évente 1x, akkor sokkal olcsóbb bérleni egy hétre egy kocsit, mint egész éven fenntartani minden nyűgjével együtt. Mentalitás kérdése az egész, ha valaki minden hétvégén reggeltől estig moziból színházba, onnan kirándulni, onnan éttermi vacsorázni jár, akkor nyilván kevés lesz 170ezer. De hálistennek nem mindenki vágyik erre. Én mérnökként ennyit azért megkeresek, mégsem vágyom ilyesmire soha. Megértem persze azt, hogy valaki ezekre vágyik, csak ne mondja azt, hogy gyerekre kevés lenne. A jelenlegi dolgokból semmit sem feladni és úgy gyereket vállalni, na úgy kevés lenne. De vannak dolgok az életben amik lemondással járnak.
2018. dec. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
27- Igen, különböző a hozzáállásunk, azzal azonban csak egyetértesz ugye te is, hogy az ember a legjobbat szeretné a gyerekének, hogy ő majd boldog, kiegyensúlyozott, kompetens felnőtt legyen, és ezt nem lehet úgy elérni, ha a szülő úgy tekint a gyermekvállalásra, ami "áldozat" és "meg kell húzni a nadrágszíjat" meg társai. Akinek nincs pénze, annak ne legyen gyereke, mert tetszik vagy sem, a legtöbb dolog a világban amire egy gyereknek (és a kiegyensúlyozott, támogató szülőnek is) szüksége van, az bizony pénzbe kerül. Amikor te fiatal voltál, akkor még más világ volt, az én gyerekkoromban is még teljesen másképp működtek a dolgok, 15 éves koromig számítógépem sem volt, na bumm, nyilván nem haltam bele, de ma már ezt nem teheted meg pl, mert akkor meg a saját gyerekeddel szúrsz ki, lemarad olyan képességek fejlesztésében, amik ma már elengedhetetlenek. Csak egy példa, kiragadva a környezetből, de akkor is releváns és valid. Felelőtlen szülő az, aki a létminimumra vállal gyereket (170 nettó nálam a létminimum szintje kb), mert sosem tudhatod, mikor történik valami baj, mikor kerülsz olyan helyzetbe, hogy igenis szükséged legyen több pénzre, és a 170 nettó (még akkor is, ha mindketten ennyit kerestek) nem ad lehetőséget akkor sem komolyabb pénzeket félretenni, ha csak vegetálsz magadban és nem csinálsz soha semmit. Ez nem hozzáállás kérdése viszont, ez hideg és kegyetlen tény.
2018. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
28: Saját rokonságomban példa: 2 éves gyerek, van annyi játéka, hogy egy óvodának elég lenne (nem túlzás), babakötvényben félretett pénze, saját tabletje stb. 2 évesen(!) És egyik szülőnek sem éri el a fizuja a 170et. Nem értem, miért ne lenne meg mindene a gyereknek. Miben marad le? Normál esetben vannak mások is a gyerek életében a szülőkön kívül (nagyszülők, keresztszülők, rokonok) akik segítenek ahogyan tudnak, de még nélkülük is alapjáraton elég jól kijönnek abból a pénzből. Ja és amúgy a létminimum ma magyarországon KSH szerint 2017ben 90 450 forint volt. Nem 170 000. Messze nem.
2018. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Dolgoztam mosodában diákként. Havi 90-90 ezer nettóval nevelt 2 gyereket egy pár ott. Plusz még a juttatások, amivel kerestek ketten nettó 200-at. Mondjuk sosem értettem, hogy miért nem képzi magát ilyenkor legalább az egyikük. Ja, mert egy OKJ-s képzés se olcsó mulattság.


Az én szüleim 10 éve már nettó 400-600-at keresnek. (Vállalkozók kisvárosban, nincs fix jövedelmük havonta) A vállalkozás előtt nem éltünk jól, és bármennyire szeretetben neveltek, bizony kigúnyoltak amiatt, hogy spóroltunk a ruhákon, felszerelésen stb. Pedig nem én voltam a legszegényebb gyerek, csak emellett jól tanultam, és nem szerették a strébereket. Viszont megfagytam a szobámban minden télen. Voltak olyan évek amikor rezsót se használhattam. Olyankor sokszor anyuval aludtam, pedig nem egészséges dolog, ha a szülők külön alszanak. De ez volt. Most 22 vagyok, de sosem szórták a pénzt. Gyerekként se voltak gazdagok, most viszont legalább futja nyaralásra, van 2 kiadó lakásuk is, inkább arra költöttek pénzt, mint, hogy nekünk valaha is 50 ezernél drágább mobilunk legyen. Az idei évtől engem nem támogatnak tovább anyagilag. Még van 1,5 évem van az egyetemen, 30-40 ezret keresek is havonta. Az egyik lakásukban lakom 2 lakótárssal, tőlük kapok még 60-at meg a rezsi 2/3-át.


Aztán, ha végzek az egyetemen és lesz állásom (140-et fizetnének ahová mennék első körben) akkor nekem kell kibérelni tőlük a lakást, mert nekik mindegy, ki fizet és kiből van hasznuk. Szóval maradok lakótársakkal és még a saját szobám is kifizetem. Így nem lehet félretenni, havi 40 plusz rezsi lesz a lakbérem, amivel inkább a szülem támogatom, mint valaki idegent. Őket se támogatta senki, őket sem érdekli a továbbiakban, hogyan van az anyagi helyzetem. Oldjam meg, mint mindenki más. Így most kb. Havi 120-ból élek úgy, hogy csak rezsire fizetek.


Később,ha továbbképzem magam nettó 200 lesz a fizum legalább. Majd 30 éves koromban esetleg. És látod, semmit se jelent, hogy a szülők mennyit keresnek, ha csak az alap dolgokban segítenek. Minden barátnőmnek, akinek a szülei nettó 1 millió körül keresnek (akár 800 ezret pl) saját lakást kaptak, méghozzá Pesten. Én nem sajnálom senkitől, de teljesen más világban élünk. Nekem nincs pénzem utazgatni, csak a szüleimnek maguknak. Mert most végre élvezik, hogy van miből és nekik eddig is kellemetlen volt, hogy évente 1 milliót adtak az egyetemi költségeimre. (Tandíjat nem kellett fizessek, mert államin vagyok)


Szóval, ahhoz, hogy továbbképezzem magam, most diákhitelt fogok felvenni. Nem tudnék félretenni. Nincs pàrom, de ha lenne, egy kezdődő kapcsolatban nincs közös kassza átlag 2 évig, vagy tovább, ha nem terveznek házasodni, vagy össze se költöznek addig. Mert ilyet is hallottam. De azért szerintem 1 év normális kapcsolatban összeköltöznek a felek.


És én nem szeretnék úgy összejönni, hogy spórolás okán a szüleivel kéne. Mert én nem lakhatok ingyen a szüleim lakásában se, és keressen többet a párom, mint én. Én havi 400 alatt nem vállalnék gyereket, pláne úgy, hogy 3-at szeretnék. Nyilván ha az élet mást dob, így jártam. De ha én megküzdök még évekig a nettó 200 feletti fizuért, akkor legyen hasonló hozzáállása a páromnak is. És ez nem az anyagi részéről szól, hanem elvekről, gondolkodásmódról. A cégvezető, aki csak hálni jár haza, ugyancsak nem az én világom. Valahol az arany középút.


Emiatt keveslem a nettó 170-et.

2019. jan. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!