Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy változtassam meg a gondolkodásmódomat, hogy képes legyek a mindenki által "normálisnak" mondott ismerkedésre?

Figyelt kérdés

Nem várom el hogy megértse mindenki a gondolatmenetemet, de nem tudok nem így hozzáállni a dolgokhoz. Nem érzem jól magam már régóta hogy nem bírom elfogadni, sosem fogom megérteni az élet-halál kérdését, a lét értelmét.

Ha leszűkítem a rendszert az életemre és megnézem mi a célom: ami az ösztöneimbe van kódolva, a pártalálás, fajfenntartás. Szeretnék szerelmes lenni, amiben az egyetlen racionális dolog az előbbi amit írtam. Így baromi nehéz lazán hozzáállnom egy kapcsolat kialakításához, nem tudom ezt a párkeresési "játékot" játszani.

Ha közelednem kell valakihez és tetszik, stresszelek, ami megöli az egészet. Szeretnék romantikusan, lassan eljutni a célig, de ez így lehetetlennek tűnik. Egyetlen dolog lenne célravezető, ha egyszer valami átkattanna az agyamban és gondolkodás nélkül tudnék csinálni dolgokat, de úgy érzem akkor viszont teljesen érzelemmentes lennék és nem élvezném az egészet. 24/F


2018. dec. 2. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne bánd, ha kilógsz a sorból. Lehet, hogy a sorral van a probléma, nem veled.
2018. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én szivesen lennék a sorban, ha cserébe jobban érezném magam.
2018. dec. 2. 17:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért csinálod úgy mintha a párkeresés és párkapcsolat agysebészet lenne? Mit kell ezen agyalni, meg logikázni, racionalizálni? Megismersz valakit, megkedveled, szerelmes leszel, stb stb. Az érzelmek nem racionálisak és nem mindent végzünk valamilyen cél érdekében. A dolgok néha csak megtörténnek, nem kell mindennek értelmet keresni. Az ismerkedésnek meg megvan a maga menete, amire később visszagondolni nagyon jó. Az első randi, csókok, találkozók, a kellemes izgatottság érzés, első szex, egymás korlátainak lebontása, ezek olyan dolgok amiket kár átugrani. Mindenki a saját stílusában csinálja, bénázunk sokszor, pofára esünk sokszor, de ez az élet. Megvan ennek a szépsége meg rossz oldala. Ne agyalj annyit!
2018. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne akard gorcsosen az ismerkedest. A vilag olyan csodalatosan osszetett, es gyonyoru (maga a termeszet, a fizika, a kemia, a biologia, pszichologia stb.), es annyi mindenben el lehet merulni, felfedezni. Ez az egesz egy utazas, amiben nem az a cel, hogy megerkezz a vegalomasra, hanem maga az ut. Hogy nyitott szemmel jarj, minel jobban megismerd a vilagot, megertsd, es ralass arra, milyen pici kis pontocskak vagyunk a nagy tokeletessegben. Ha igy eled az eleted, akkor elmerulhetsz millio dologban, ami boldogsagot hozhat neked, hobbidda, szenvedelyedde valhat, es egyre erdekesebb, erettebb ember leszel. Az ilyen felfedezo, nyitott, ertelmes gondolkozasu ferfiak pedig mindig erdekesek lesznek a nok szamara, es vonzodni fognak hozzajuk. Akit viszont semmi mas nem erdekel, mint a dugas, es a vilagon semmi mashoz nem tud ertelmesen hozzaszolni sem, azzal megis mi a turot lehet kezdeni? Embernek szulettel, sok millio agysejttel, csodalatos gondolkozasi kepesseggel - hasznald ki, es ne akarj ugy elni, mint egy kanos kobor kutya.
2018. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2

A hozzád hasonló romantikus embereket edzi legkeményebben az élet az elfogadásra, mert két választási lehetőséged van: vagy megerőszakolod az érzéseid, és hozzáidomulsz a tömeghez, vagy elfogadod, hogy szinte senki sem vevő arra, amilyen vagy, és a sorban állás helyett inkább példát mutatsz.

Én is túl romantikus vagyok. Próbáltam megerőszakolni az érzéseim, hogy beállva a sorba megkapjam, amit akarok, de amit így kapsz, az egyáltalán nem ízletes.

Szóval marad az elfogadás. Az elfogadhatatlan elfogadása. Aki bármit el tud fogadni, annak soha semmilyen problémája nem lesz már az életben.

Annak elfogadása, hogy talán soha senki nem fogja megérteni azt, amilyen belül vagy. Amikor előjön egy rossz érzés, mondjuk a magányosság érzés vagy féltékenység, akkor tudatosan rákoncentrálok magára az érzésre, külső szemlélőként megfigyelem, majd elengedem. Igaz, hogy mindig visszatér, de egyre kevesebb hatalma van felettem, és egyre könnyebben elengedem. Próbáld ezt gyakorolni. Engedd el az érzést, hogy valaki számára fontos akarsz lenni. Vagy azt, hogy szerelmes akarsz lenni. Elsőre lehetetlennek tűnik, de nem az.

2018. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Így is lassan azt érzem hogy kezdenek eltűnni az érzéseim, de nem csak a jók hanem a rosszak is. Mi értelme van így az egész életnek, ahol folyton azt kell lesnem, hogy ki hol akar keresztbetenni nekem, ki lesz a következő akiben megint nem tudok megbízni. Saját magamat nem tudom már elszórakoztatni mint régen, egyedül nem érzem jól magam, ahogy a sok önző, versengő ember között sem. Ha megszűnnék létezni a szüleim én meg a testvéreimen, egy két barátomon kívül nem hiszem hogy sok embernek hiányoznék, bár sosem volt célom hogy a figyelem középpontjában legyek. Ha lenne valaki akivel ugyanolyan kapcsolati szinten lennénk, talán lenne motivációm és látnék értelmet a jövőmre, vagyis jövőnkre, hiszen az már nem csak rólam szólna és lenne felelősség.
2018. dec. 2. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Sztm jót tenne egy szakember!
2018. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Holnap megyek másodszorra, egy hete voltam először. Nem erdekel már hogy ilyenért fizetek, úgysincs semmi amire költenék és boldogabbá tenne, csoda lenne ha ez segítene de ha nem akkor sem vesztettem semmit.
2018. dec. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!