Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A jótékonykodás, adakozás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jótékonykodás, adakozás, segítségnyújtás kapcsán sokat hangoztatott "jónak lenni jó" alapelv a társkeresésben pont nem térül meg?

Figyelt kérdés
Ez az a terület, ahol nem gyümölcsöző ez az "ars poetica"? Vagy mit gondoltok, aki valóban jó ember, arra a párkapcsolatban is boldogság vár, merthogy a jóisten X-re játszik? Azért erre bőven van ellenpélda... De a kérdésem is erre irányult. Hogy látjátok ezt?

2018. dec. 7. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Sehol nem térül meg. Amint jótékony, adakozó vagy, nyújtod a kisujjad, azonnal kéne az egész karod. Ez mindenre, a kapcsolatokra is igaz.
2018. dec. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

A szexuális ösztönöket nem indítják be ilyen morális, erkölcsi, humánus dolgok, ebből az álomvilágból ki kéne jönni már.


Az amerikai filmekből pont szinte csak rosszat leshet el valaki, ha csajozni akar tanulni, viszont egy dolgot rohadt jól meg szoktak mutatni a filmek: A főhősnek és a főgonosznak is mindig van (jó) nője. És miben hasonlít egymásra általában a főhős és a főgonosz? Mindketten tökösek, férfiasak, jó dumásak, magabiztosak. És emiatt mindkettőnek van nője. Hiába az egyik erkölcsi magaslaton van, a másik pedig erkölcsi nulla. A szexuális vágy nem morális. De nem csak a nőknél persze, hanem a férfiaknál sem. Egy jó nőre akkor is felállna a farkunk, ha tudnánk róla hogy gonosz.

2018. dec. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

a földi életedben a jótékonyság sem térül meg..mégis jó segíteni

a kapcsolatodban szerintem az a jutalmad, hogy ha te mindent megtettél de mégsem sikerült akkor tiszta marad a szíved és az előny egy új kezdetnél..érződik az emberen


Istent viszont csak onnantól vonhatod be a témába ha szerinte való a kapcsolatod már az első pillanattól (házasságig nincs testi kontakt, a szex bizonyos alfajait mellőzitek, stb)

2018. dec. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert az egy mítosz, hogy az őszinte, hűséges szerelem viszonzásra lel. Valóban szép, tiszta, jó meg minden, de azt fogják választani, aki felébreszti a vad vágyakat és beindítja a hormonokat. Valamiért egy szerelmes ember, aki kitartó és lehet rá számítani, ezeket nem váltja ki olyan mértékben, hogy ugyanez várjon rá a másik féltől. Meg aztán nincs is ennek divatja, hogy lassan, fokozatosan alakuljanak ki az érzelmek és utána jöjjön a szex, pedig szerintem úgy sokkal jobb kiélni a testi vágyakat is, ha a lelkiek, szellemiek kielégültek - de ezt senki nem várja meg vagy nem érdekli, az ilyen emberek megmaradnak a lelki szemetes jófiú/jókislány szerepben, akiknek el lehet sírni, hogy megcsalta őket, akit helyettük választottak.
2018. dec. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Javítsatok ki, ha tévedek, de én úgy tudom, hogy a jótékonyság nem baj, ha nem térül meg...

A párkapcsolat nem jótékonysági intézmény amúgy.

32/f

2018. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan dolog, hogy el van rendelve, hogy neked ez jár és pont... Egy rossz kapcsolatban nem kötelező bennd lenni,azon csak te tudsz alakítani kivel vagy együtt, ha nem kapod vissza azt amit adsz és ez nem tetszik rajtad a döntés hogy maradsz-e. Ez ennyire egyszerű.
2018. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Azt nem tudom, hogy a társ KERESÉSÉBEN igaz-e ez az elv, de a kapcsolat FENNTARTÁSÁBAN biztos, hogy igen. Egy hosszú távú kapcsolat alapja pont az önzetlen szeretet. Hogy a másikat akarod boldoggá tenni, és attól leszel boldog, hogy őt boldognak látod. Ha ez kölcsönösen így van, az az igazán szép.


Egyébként ostobaság, hogy sehol sem (tehát a párkapcsolaton kívüli dolgokban sem) térül meg. Én mellékállásban vállalkozó vagyok. Ezerszer megtérült már a jóindulatú, segítőkész hozzáállásom. Ha konkurens vállalkozó ismerős kérdez, még neki is segítek. És ez is visszatérül.

2018. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, kérlek fejtsd ki bővebben, mint jelent a TÁRSKERESÉSBEN a jótékonyság, adakozás, segítségnyújtás. Hogy kell ezt elképzelni? Hogy azért letolom a bugyimat, mert meghívsz egy háromfogásos ebédre, vagy mi?
2018. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

A "jónak lenni jó" nem azt jelenti, hogy legyél jó mert megtérül. (Max a karmára lehetne mondani, de ne keverjük a dolgokat).

Azt jelenti, ha jót teszel, jól fogod magad érezni mert több leszel általa. Ebben persze az is benne van, hogy nem vársz ellenszolgáltatást.


Na most ezt párkapcsolatban én se értem, hogy lehetne kivitelezni. A párkapcsolat, bár "önzetlennek" hívjuk, az önzőségen alapul - azt akarom hogy jó legyen nekem és a páromnak is. Van amikor önzetlenebb vagyok a párom felé, van amikor magam felé vagyok önzőbb.


Jótékonyságból ne jöjjön össze senki senkivel, abból semmi jó nem születik.

Ugyanúgy ne hidd, hogy az életben rád csupa jóság és madárdal vár, mert rendes voltál.

2018. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A karácsonyi jótékonykodás tényleges eredeti funkciója meg az volt, hogy a hatalmas nincstelen munkás tömegek körében karácsony tájékán ne törjön ki éhséglázadás.
2018. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!