Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, nők, miért vagytok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nők, miért vagytok totálisan képtelenek átérezni a férfiak társkeresési problémáit?

Figyelt kérdés

Nem tudjátok, milyen borzasztó nehéz egy nőt csak úgy leszólítani az utcán, beszédbe elegyedni vele, elkérni a számát, vagy úgy egyáltalán egy nekünk tetszőnél kezdeményezni, frappánsnak, humorosnak lenni - vagy éppen túltenni magunkat azon, ha valaki olyan kosaraz ki, akiért odáig vagyunk és régóta rajongunk. A férfi nagy nehezen összeszedi magát és randira hívja, mire a válasz az, hogy "ne haragudj, nem, de lehetünk barátok"... Az ember ilyenkor ott lőné főbe magát, és nektek erről halványlila gőzötök nincs, mert csak válogattok a lovagok közül a kis "kastélyotokban"...


Valahogy azt érzem, semmiféle empátiát nem tudnak a nők tanúsítani eme férfigondokkal kapcsolatban. Mindig csak ilyen válaszok jönnek:


"Legyél határozott, kapd össze magad, legyél már férfi, a jóisten áldjon meg!"

"Jól nézünk ki, manapság már a nőnek kell felszedni egy pasit!? Megáll az ész..."

"Mit rinyálsz itt, te kisfiú... Kikosaraztak, na és? Kapd össze a tökeidet, és próbálkozz tovább más nőknél. Mindjárt adok egy puszit a homlokodra..."

"Szemeztünk ma a metrón egy sráccal, tök helyes volt, simán elmentem volna vele egy kávéra, de annyi vér nem volt a pucájában, hogy odajöjjön. Hihetetlen. Mi van a mai "férfiakkal"?"


És még sorolhatnám. Mintha "katonanőkkel" állnánk szemben, rideg, kíméletlen véleménynyilvánítások kereszttüzében. Megértem sok férfitársamat, akik a nyomás alatt megtörnek és visszabújnak a csigaházukba: inkább maradnak egyedül, de megszégyenüléstől mentes életet élnek.


Miért változtak a nők ebbe az irányba, és miért nem tudnak empátiát gyakorolni a férfiak felé? El sem tudjátok képzelni, milyen nehéz dolgunk van "ismerkedés" címszó alatt... Van köztetek, aki esetleg kezdeményezésre vetemedett és visszautasította egy férfi? Vagy nős pasival gabalyodott össze és a fickó végül a feleségét választotta? Ugye, milyen húsbavágóan vacak érzés? Ti viszont mégis úgy várjátok el a kezdeményezés ezen próbatételeit a férfiaktól, mintha az egy sima kis bevásárlás lenne a sarki boltban. Mert nehogy már gondot okozzon venni egy tejet meg egy kenyeret, ugyebár...


Mi a véleményetek erről? Én látom rosszul ezeket a dolgokat? Hol van a nők részéről az átérző-képesség, ha erről a témáról van szó és miért nem érvényesül ilyenkor a nők "csupaszív" természete?



2018. dec. 9. 15:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
Ezt hívják empátiának, egy normális nő nem kezdd el így viselkedni, maximum magában megjegyzi, hogy kár, hogy nem jött oda hozzám az a fiú, esetleg ő is tesz valamit az ügy érdekében. Ez mondjuk egy jó szűrő, hogy akinél ilyen viselkedést látsz, azt rakhatod is feketelistára. Fogd fel pozitívumként.
2018. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
Miután a leg különbözőbb (és gyakran sértő) indokokkal koptattak le, dobtak ki, aláztak meg, pont telibe tojom. Velem sem volt soha empatikus, én sem vagyok az. Ott voltam, magamat adtam, nem a szőke herceget vártam, észre vettem azt a 2-3 jelentkezőt akik egész életemben voltak, mégis rászabtam. NYasgem.
2018. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Ha egy nő talpraesett, magabiztos férfit szeretne magának, akkor jogosan várhatja el, hogy a férfi megszólítsa, hiszen ilyen partnert keres. Ebben a helyzetben tehát jogosan mondják azt, hogy meglett volna a kémia, de ha nem szólította meg a srác kölcsönös jeladás után, akkor nem olyan személyisége van, mint amilyet ő keres, ezért nem szólítotja meg a nő.


Egy másik kategóriába tartoznak azok a nők, akik nem tudják, mit akarnak, ezért nem is mernek tenni érte, a férfiakra hárítják a felelősséget.


Egy harmadik kategóriában olyan nők vannak, akik ezt kikérik maguknak és azt mondják, hogy általánosítasz, ők igenis kezdeményeznek.


Ennek a csoportnak pedig egy tovabbfejlesztett/tapasztaltabb változata pedig az, amikor már azért nem kezdeményeznek a nők, mert tudják azt, hogy a férfiak többségénék kódolva van a fejükben az, hogy csak akkor értékes a zsákmány, ha ők vadásszák le.


21/N

2018. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Én átérzem.

De ha pl van pasim, vagy épp túl vagyok egy szakításon, hosszú kapcsolat után, lehet, hogy nem érdekelne.

Amúgy sem feltétlenül vagy az esetem, de pl bunkó akkor sem lennék veled; mert én pl együttérző vagyok.

2018. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

*Szóval én együttérző vagyok, de lehet, hogy velem nem is találkoznál.


Most így jobb? (amúgy ténlyeg csak kérdezem, nem akarlak megbántani, én szeretek mindenkit(na jó, mindenkit azért nem xD))


(Ha meg mégis, lehet ,hogy nem lennél az esetem, azt nem tudom, de ez már talán annyira nem ide tartozik.)

2018. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

*Má' a szó legszorosabb értelmében nem szeretek mindenkit; de alapból mindenki arról indul,hogy minimum közömbös, még ha nem is szeretem, ha nem is érdekel különösebben, akkoris onnan indul mindenki, hogy nem utálom.

De sajnos nem mindenkinél ez az alap. Pl ha vki ok nélkül genyózik valakivel, azt én sem bírom, mivel én mint írtam, empatikus vagyok.

2018. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Sokszor úgy veszem észre, hogy pont ti (mármint ez az x férfiból álló gang itt, gyakorin) nem vagytok hajlandóak tudomást venni arról, hogy a nőknek is rohadtul nehéz tud lenni ám, mert a hiedelmeitekkel ellentétben nem csapják mindannyiunknak a szelet 10-15-en egyszerre (nekem pl. szó szerint senki), és ugyanúgy el kell adnunk magunkat, fel kell vennünk szerepeket, ha azt akarjuk, hogy a férfiak A Nőt lássák meg bennünk, és ne a könnyűvérű cafkát, a karrierista "feminácit", a szolgalelkű cselédet, az alpári proletárt vagy a farok nélküli férfit (én ezt kapom meg a leggyakrabban, akár már a kezdeményezésért is, úgyhogy ennyit arról, hogy utáljátok kézben tartani az irányítást). Szóval de, el tudjuk képzelni, hogy megvan nektek is a magatok gondja.
2018. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
18%
2: Ez a hozzászólás annyira jól jellemzi a mai nőket: felelősségvállalás még a saját viselkedéséért sincs, csak a másokra mutogatás. Picinyem, ha te másokkal paraszt módjára viselkedsz, azért csakis te vagy a felelős, nem a téged (állítólag) átverő férfiak. Mikor fogsz felnőni, hogy mindezt megértsd?
2018. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Mi lenne, ha magatokba néznétek a nők szidalmazasa helyett? Olyan kérdést még nem láttam kiírva, amiben tényleg arra keresnék a választ, hogy ők maguk miben hibáztak vajon. Csak a másikra mutogatás megy, mint az oviban.
2018. dec. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert az életben a párkapcsolat extra, ti meg úgy próbáljátok beállítani, mintha a nők hagynának kivérezni titeket az út szélén azzal, hogy nem titeket választanak.

A párkapcsolat olyan, mint a csokitorta. Jó ha van, rá is lehet szokni, de nem olyasmi, mint pl a víz, így lehet nélküle élni. Ha extrákat akarsz, akkor küzdj meg értük.


Továbbá.... Ironikus módon a férfiak társkeresési problémái folynak még a csapból is; mindenki tudja, hogy milyen nagyon szar is nektek...

A valóság az, hogy a ti nyomorotok valamennyivel szembetűnőbb, mert ugye ti kezdeményeztek (igen, visszamaradott antifeminista társadalomban élünk, ahol még mindig mélyen belénk vannak ivódva az ilyen szokások) szóval ti is kapjátok a visszautasításokat. Ebből a szemszögből úgy tűnik, mintha a nők olyan hű-de-hihetetlenül felszínesek lenének akiknek lehetetlen megfelelni, de ti is csak azokhoz mentek oda, akik tetszenek nektek.

Nálatok az a probléma gyökere, hogy odamentek a kiszemeltetekhez, aki fél perc alatt leráz titeket, nálunk meg az, hogy a kiszemeltünk soha nem is próbálkozik be nálunk, mi meg sokszor nem merünk, mert ugye sokan k...váknak tartják aki látványosan kezdeményez, márpedig nem akarsz a k...va a kategóriába kerülni, mert a népszerű szófordulattal élve az ilyen "csak dugásra jó".


Rosszul érint, hogy nyilvános helyen elutasít egy idegen nő, és ezért empátiát vársz?

Ok.. Hol az empátia azoknak a nőknek, akikhez odamegy egy férfi pl egy buszon, és bevallja, hogy szeretne tőlük valamit, ami azt jelenti, hogy ez a tök vadidegen férfi valszeg napokig vagy hetekig figyelte őket?

Ne ismerkedj utcán.


Az empátiámat azoknak tartogatom, akik nem hiszik, hogy a nők személyes életének közszolgálatnak kéne lennie.

2018. dec. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!