Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Társkereséskor ismerkedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkereséskor ismerkedés mely fázisában érdemes elmondani hogy vak vagyok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Számomra ez rendkívül nagy dilemma és nagyon megnehezítette mindig a társkeresést. Adatlapomra kiírtam, mert úgy gondoltam: senkit sem szeretnék becsapni, tisztában vagyok azzal, hogy a legtöbb esetben ez nagy hátrány.

Több mint 10 évig próbálkoztam társkeresőn, első pár hónapban, amikor nem írtam ki adatlapomra vakságom tényét, fotóm alapján volt érdeklődés, nagyon szimpatikusnak találtak. Miután megtudták e tényt levelezésünk során, azonnal eltűntek, soha többet nem írtak vissza.

Ha adatlapomon olvasható volt e tény, akkor szinte soha nem írtak vissza, adatlapon kiírtam, hogy a 3 betűs "nem" szócskát is megértem, ha közlik velem.

Legrosszabb az volt, amikor valaki ugyan visszaírt, de elkezdett védekezni (tudnám minek, én indoklást nem kértem).

Kifejtette például, hogy ápolónő és párját nem szeretné ápolni, éppen elég a munkája során ápolói feladatait teljesíteni, volt aki arra hivatkozott, hogy grafikus és "túlságosan vizuális típus".

Ismerettségi körömben van olyan eset, amikor valaki nem mondta meg, hogy nem lát, leveleztek kb. 1 évig, találkozás előtt megmondta, a másik fél nagyon megsértődött, kiborult.

Egy idő után túltette magát ezen, mert nagyon szimpatikus volt neki a másik, találkoztak, egymásba szerettek, összeházasodtak, nagyon boldogok. Ha megmondta volna vaksága tényét az illető azonnal, e kapcsolat sem jött volna létre.

Az emberek nagy részének fejében olyan kép él a vakokról, hogy "felügyeletre szorulnak", "ki kell őket szolgálni", "öltöztetni-vetkőztetni, etetni-itatni kell", "nem önellátóak", stb. Időt sem fordítanak semmiféle megismerésre, vagy egyáltalán megkérdezni bármit.

Aki volt barátnőm, őt se társkeresőn ismertem meg, hanem más internetes fórumon.



2019. jan. 17. 18:54
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
2019. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlo embereknek mindig vannak egyesuletek programlehetoseget biztositanak, szerintem ott ismerkedj mert tuti nem vagy egyedul ilyen helyzetben
2019. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Igen, azokat a programokat ismerem, nincs ott korosztályomnak megfelelő, akivel lehetne ismerkedni.
2019. jan. 17. 19:05
 4/47 A kérdező kommentje:
A filmet is ismerem de ez rajtam nem segít sajnos.
2019. jan. 17. 19:06
 5/47 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit lelketlen lesz amit mondani fogok, de egyben őszinte is. Amit gondolom te is tudsz.

Senki nem akar egy vak emberrel élni, nem akar párkapcsolatot. Ez egy olyan dolog, amit sokan nem mondanak ki. Sajnos hatalmas hátrányban vagy ez miatt, és elég kicsi a valószínűsége, hogy egy látó lány kapcsolatot akar veled.

Viszont legyél olyan fair, hogy leírod az első mondatban, vagy a társkereső adatlapjára.

Sajnos sok esélyed látónál nem lesz.

2019. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
90%
Mondd el előre. Hatalmasat koppanhatsz, millióból egy olyan eset van mint az ismerősödé. Már az is nagyon ritka, hogy két ember egy évig csak levelezget.
2019. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Volt barátnőm látó volt, ismerek vakokat, akik nagyon szép lányokkal vannak együtt és nem a vakság miatt választotta a lány a fiút.

Egyébként itt, ezen az oldalon jópár kérdést olvastam, ahol valaki azt firtatta, hogy vakság, vagy bármi miatt elutasítanák -e lányok az ismerkedést társkeresőn, szinte 95% volt a "dehogy, én megismerkednék vele, nem hátrány" válaszok aránya.

Hihetetlen ezt olvasni.

2019. jan. 17. 19:20
 8/47 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de ez teljesen kizárt.

Fordított esetben én sem akarnék kapcsolatot vak lánytól.

2019. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azonnal. Lehet, hogy csak 1% lesz hajlando ismerkedni, de az legalabb tisztaban lesz a dolgokkal.
2019. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
91%

azt hiszem, nem tudok érdemben segiteni, de ami eszembe jutott, hogy ismered e Mosolykát? Ő egy nagyon kedves, csupasziv kerekesszékes lány gyerekkorától fogva, azt hiszem izomsorvadása van, szinte mindenben segitségre szorul, ölözködés, higiéna, fésülködés...szinte mindenben, az ágyban sem tud egyedül megfordulni...mégis emberek közé jár, pozitiv kisugárzása van és hihetetlen akaratereje. És képzeld el, boldog házasságban él egy nagyon szimpatikus, egészséges férfivel, aki mindenben a támasza, a blogbejegyzései alapján készülnek örökbefogadással gyermeket vállalni.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy semmi sem lehetetlen, az ő problémáihoz képest te "csupán" nem látsz, önellátó vagy. Lehet az önbizalmaddal, és ebből adódóan a kisugárzásoddal van inkább baj, ezt sajnos igy neten keresztül nem tudom felmérni. Nyilván nehezebb a helyzeted, de ne add fel. Konkrét tanácsot nem tudok adni, de szerintem ha Mosolykát megkérdezed, biztosan szivesen segit.


Esetleg próbálkozz személyes ismerkedéssel, csak úgy kötetlenül, akkor az emberek már úgy ismernek meg, hogy Te ilyen vagy, és könnyebben elfogadják, mintha napok, hetek, hónapok után vallod be. Hidd el, akinek igazán szimpatikus lesz a belsőd, és meg lesz a vonzalom, annak ez nem fog számitani, vagy ha kezdetben bizonytalan is lesz, a szerelem ezen túl tud tenni.

Még eszembe jutott, hogy a barátnőm is mozgássérült (látod, eddig nem is gondoltam rá, mert az én fejemben ez teljesen természetes vele kapcsolatban), mankókkal jár, és az egyik lába el van sorvadva. A párja teljesen egészséges, nagyon sok éve együtt vannak, boldogok együtt, pedig a férfi régebben a magas, hosszú lábú nőket szerette ( a barátnőm ennek az ellentéte).


Sok sikert!

2019. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!