Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Érthető, jogos, ha egy nyugati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érthető, jogos, ha egy nyugati férfi nem jönne össze kelet-európai nővel?

Figyelt kérdés

Évek óta kint élek. Sokáig azt hittem, hogy csak legenda, hogy nem választanának keleti nőt, de körbekérdeztem kicsit ismerősök közt, és van alapja sajnos.

Volt, aki megmondta, a többségnek tényleg nem kéne kelet-európai nő (más nyugat-európai nemzetiségű azonban simán), neki viszont nincsenek ilyen előítéletei, ha a lány dolgozik, tanult, értelmes, és folyékonyan beszéli a nyelvet, nincs ellene kifogása ilyen alapon.

De volt, aki megmondta, az anyja ki is vágná, ha kelet-európai lányt hozna haza, azokról nem tudni, ki fia-borja, csakis német lány jöhet szóba, német felmenőkkel, jómódú, rendezett családból. (Az érdekes az egészben, hogy ez az utolsó srác maga sem volt német, hanem török, a szülei valamikor a 90-es évek elején költöztek Németországba)


Annyira nem értem ezt.

21. század, még csak nem is egy másik kontinensről van szó, hanem csak egy pár száz km-re lévő szomszéd országról.

Nekem semmilyen előítéleteim nincsenek ilyen téren, és rosszul esik, hogy másoknak vannak akár irányomba is.


2019. máj. 1. 19:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

A volt gimnáziumi osztálytársaim közül négynek van nyugat-európai férje (kettőnek német, egynek svájci, egynek holland).


Az egyik legjobb barátnőm férje katalán, az ő anyósának pont az az baja, hogy miért dolgozik annyit, mikor a férje jól keres (a barátnőm egy nagyon komoly árbevételű saját céget épített fel 10 év kemény munkájával egy nem éppen nőies szakmában), és a napi 10-11 óra munka nem illeszkedik bele az anyósának az ideális feleségről alkotott képébe.


Az egyetemi évfolyamtársaim közül is többen mentek férjhez Nyugat-Európában.


Közülük is, meg a volt gimis osztálytársaim közül is mindenki dolgozik - jellemzően eleve így ismerkedtek meg a jelenlegi férjükkel, - és az évfolyam találkozókon nem emlékszem tőlük olyan visszajelzésre, hogy ilyesmi előítéletekkel szembesültek volna magyar nőként. (Ettől persze még lehet.)


Én éltem kb. másfél évig Angliában, és nem, hogy nem találkoztam lenézéssel vagy ilyen előítéletekkel, hanem épp meglepően pozitív visszajelzésekkel férfiaktól olyan téren, hogy mennyire más a mentalitásom, hozzáállásom dolgokhoz, mint a fiatal angol nőké.


Ettől még nyilván elhiszem, hogy van olyan, akinek negatív tapasztalatai vannak ilyen téren. Csak azért írtam le ezeket a példákat, hogy van ilyen is.

2019. máj. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
52%

Őszintén aki ilyent mond azaz hogy megtiltsa a gyerekének na az a nagyon elmaradott buta tudatlan ember!


Ember nem hogy kelet európai hanem ázaiai barátnőm van! (2/3 koreai 1/3 kinai, de még japan is van benne...) ugy ahogy a magyarban is van sok keleti főleg török...!!!! Na meg roman, lengyel, nemet, horvát, stb mert volt egy olyan időszak amikor magyarban nagyon kevés volt a lélekszám azt igy tudták megoldani hogy be engedik a népeket!


Az meg nagyon egyén függő hogy valaki jólnevelt, tanult, okos, igényes, stb mert pl egy német is lehet hanyag, ostoba, igénytelen...


Meg csak szólok a torok emberek nagyon igényesek tiszták (a leggtobb mivel mindenhol vannak kivételek)


A barátnőmről meg annyi hogy általában ha valakinek a kelet ázsiai nő jut az eszébe hogy olyan az illatuk mint az erős fuszereké, ápolatlanok, kapafoguak (és már hallottam olyant is hogy kutya/csótány evők, oke ezzel viccelődni is szoktam vele :D) de egyrészt azért kedveltem meg ennyire mert ő az egyik legigényesebb, okosabb, jólneveltebb làny akit láttam

2019. máj. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
Ja igen a szülők elsonek meg lepodtek! Én is meglepődtem volna a helyükben de meg ismertek és talán jobban megszerették mint engem... :D
2019. máj. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

Nincsenek kőbe vésett szabályok. Volt már német nőm, nem a top-ból. Hosszabb távon nem bírtam elviselni. Nálam is többet ivott. Kövérebb volt. A modora is tükrözte, hony nem az angol kisszonyoknál nevelkedett. Több férfi mellett látni ázsiai nőt. Jellemzően egy német nőnél ott ér véget a beszélgetés amikor megtudja magyar vagyok.

A panaszaidra válaszul: "...Nekem semmilyen előítéleteim nincsenek..." Vannak itt szép számmal csóró arab, néger bevándorlók. Velük összejönnél? Velem aki esetleg idősebb? Ha Szentgyörgyi vagy Bartók lennék? Ha csóró vagyok? Ha milliárdos lennék? Vannak elitéletek. Neked is. Nem csak te nézhetsz le egy csóró 3. világbelit. Te is lehetsz lenézett, kirekesztett. Szerinted összehasonlítható Magyarország Németországgal. Az emberek, a korrupció, a politikusok, az infrastruktúra,...? Azért vagyunk itt mert nem.

2019. máj. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
18%

21:42es

"Én is Németorszàgban élek, és nagyon nem ezt làtom, amit te. Az ismerőseim között rengeteg a vegyes pár, német férfi keleti nőkkel, esetleg törökkel, arabbal, afrikaival.

"

Akkor én egy másik Németországban élek.

Előfordul. Utcán látom, de ez a uniqum. Ismerőseim közül senki.

2019. máj. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
73%
"...a német lányok úgy nőttek fel, hogy apuci tartja el a családot..." Jártál Németországban? Szórakozóhelyrl kifelé kasszűnál kártya alapjám fizetés. A német nő mindig külön fizet. Amelyiknek a pasija az a nő orosz, magyar, ázsiai.
2019. máj. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon ugyan, de német cégnél dolgozok német kollégákkal. 35ön felüliek és egyiknek se dolgozik a felesége. Pedig ők is németek, és kb 40 értelmiségi párról beszélünk.
2019. máj. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
89%

"Magyarországon ugyan, de német cégnél dolgozok német kollégákkal. 35ön felüliek és egyiknek se dolgozik a felesége. Pedig ők is németek, és kb 40 értelmiségi párról beszélünk."

Mi más német embereket látunk.

Minden kollégát megkérdeztél hol dolgozik a felesége.

Egy példa: Egyik kollégát egyik nap elküldték a szomszéd szobából. Német kollégától, akivel szoktunk beszélgetni kérdeztem mi történt a Hanssal, miért küldték el. Válasz "Kérdezzd meg tőle"

Hallom a kollégák beszélgetését. Időjárás, foci, autók, nyaralás, ebéd. Amiről nem beszélnek munkahelyen nyilvánosan ( legfeljebb négyszemközt, akivel jóban vagy ): Magánélet, feleség, gyerek.

Abszolult nem: fizetés, politika.

Ez nem Magyarország, ahol szemrebbenés nélkül megkérdezik: Melyik pártra szavaztál? Mennyit keresel? Hol dolgozik a feleséged?

35 német mérnök, aki hajlandó volt eljönni Magyarországra dolgozni? Esetleg egy nagy német gyárhoz, vezető állásba többszörös német fizetésért. Akkor ha jött vele az asszony, aki nem talál itt

a végzettségének megfelelő munkát, ahol németül, angolul, franciául elboldogul ( Értelmiségiek általában ezt a 3 nyelvet beszélik ) elképzelhető hogy otthon marad.

2019. máj. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minden kollegámmal jóban vagyok, miért fura ez? Szoktunk beszélgetni is, magánjellegű dolgokról is. Németországban élnek, online/telefonon tartjuk a kapcsolatot illetve néhány havonta kimegyünk hozzájuk, ők jönnek ide.

Előjönnek ezek a témák. Legutóbb a német főnökömmel is politikáról beszélgettünk, illetve történelmi eseményekről, kilakoltatásokról, németroszág szar okatáspolitikájáról, feleségéről stb.

2019. máj. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
A volt férjem nyugat-európai, és a családjának a szeme sem rebbent a hírre, hogy magyar lányt visz haza bemutatni. (Mondjuk az egyik nővére egy arabhoz ment hozzá, szerintem ott azért megedződtek. :-)
2019. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!