Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Neked gondot jelentene és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neked gondot jelentene és szégyellnéd ha a párodnak nem lenne érettségije csak 3 szakmája amit szeretne és amiben dolgozna is?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, van 3 szakmám viszont érettségim nincsen. Lenne egy lehetőségem ami által ki tudnék költözni külföldre (ki is szerettem volna), szerettem volna letenni estin az érettségit de így nem tudom mit tegyek.

Te mit tennél a helyemben? Gáz lenne számodra ha ilyen lenne a párod?



2019. máj. 16. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Oké hogy az érettségia már elvileg alap, de a jó szakma többet ér!
2019. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem érdekel az érettségi. Egy jó szakembernek semmi szüksége arra, hogy bemagoljon 85 évszámot meg csomó matematikai képletet amit soha nem fog használni (bár szerintem senkinek nincs de mindegy). Nyilván nem lehetsz annyira hülye ha 3 szakmád van.

Nekem sokkal többet jelent, hogyha valaki megtalálja a hivatását, szépen építi a karrierjét és mellette azért van némi esze is. Azt be kell látni, hogy ezzel többre megy, mint egy olyan ember aki lediplomázik egy olyan szakon ami nem érdekli, elmegy irodára egy céghez amiért nem lelkesedik és fentebb lépési lehetősége sincs.

Én ugyan diplomás vagyok és szeretem amit csinálok, de két szakmunkás párom is volt. Én érdekesnek tartottam amit csináltak, mindig "segítettem" nekik amikor dolgozgattak. Mivel mellé baromi jókat lehetett velük beszélgetni a világ dolgairól kicsit sem érdekelt, hogy milyen papírjuk van.

2019. máj. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Igen, gondot jelentene a diploma hiánya.

(piros kéz jobbra)

2019. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Ismerős család kiköltözött Svájcba, tini gyerekeikkel. Elájultak, hogy az ottani fiatalok nagy része abbahagyja a tanulást kb.úgy szakmunkás szinten. Nem szégyen ha egy fiatal a mezőgazdaságban helyezkedik el, állatokat akar tartani. No, képzeljük ezt el nálunk! Elmesélné egy fiatal, Hogy "paraszt"akar lenni!!!

Kérdésedre:Ha itthon maradsz mindenképp tedd le az érettségid. Viszont ha kimész és jó szakember vagy nem annyira fontos.

Nálunk nagyon felborult az egyensúly. Példás ha valaki magasabban iskolázott, ezt én is így gondolom. Viszont ha a szülő az átlagos képességű gyerekét szinte rákényszeríti, mert ugye csak akkor számít embernek....... Menjél ki külföldre, boldogabb ember leszel hidd el.

2019. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Persze, el sem vennék egy nyugat-európai parasztlányt akinek akár évi egymilliárd Ft-ot is meghaladó bevétele van a vállalkozásából, miközben ő csak irányító és menedzseri feladatokat lát el, de csak 8 általánosa van. Inkább keresek egy hazai diplomásat és nyomorgunk bérből és fizetésből, napi 8 órát más tulajdonában lévő munkahelyen elcseszve. Majd 90 éves koromban én is nyivákolok mint apám, aki szintén megbánta hogy nem a "német gazdaasszonyt" vette el, ezért elcseszte életét a hazai téeszcsében.
2019. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelentene gondot, nem a papírjait nézem ilyenkor, hanem az embert. Ha valami szépet meglátok a külsején is, ami vonzóvá teszi a számomra, na, szal: jól néz ki (genetikailag amit hoz, plusz a stílusa is ízléses), aztán még intelligens és cuki személyiségű is, akkor van az illetőnek esélye. Tehát dögös, intelligens, és cuki( nem bunkó, nem beképzelt, kedves másokkal, jószívű, empatikus, érzelmes (vagy ha nem is kifejezetten érzelmes, de látszik rajta, hogy vannak érzelmei))
2019. máj. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja szal papírtól függetlenül is lehet valaki nagyon intelligens, meg nagyon aranyos; ráadásul nem egy "léhűtő", vagy mi, mert azt írod, hogy van 3 szakmád, tehát folyamatosan képzed , fejleszted magad; ez is egy tök jó dolog. Szerintem ügyes vagy, én szívből szeretnélek téged most megdicsérni, Kérdező.
2019. máj. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*Meg szóval iylen kitartó jellemed is van, ez is egy tök jó dolog:) Hogy van neked kitartásod, hogy beüljél és elvégezzél 3 tanfolyamot.
2019. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki, ha bejön a meló, odakint senkit nem érdekel a magyar érettségid.

Ha nem jön be és hazajössz, még mindig leteheted estin, mert itthon 90%ban elvárják melóhelyeken, mázlid van, vagy jó ismeretséged, ha nem.


Felnőttként amúgy kvázi mellékes kérdés randin, hogy milyen végzettséged van. Illetve nem mindegy, hogy hü*ye vagy, mint a hátsó felem és azért nincs meg (el se jutottál addig), vagy egyéb okból. Előbbinél zavarna, de nem a papír hiánya, hanem hogy nem lennék egy szinten egy ennyire... egyszerű emberrel, nem működne egy párkapcsolat. Nálad nyilván nem ez a helyzet persze, az egyéb szakmáiddal. :)

Szóval adott egy feltételezhetően értelmes srác, három szakmával, jó munkával(?), itt szerintem senkit nem zavarna az érettségi hiánya. Külföldiában pláne.

2019. máj. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

elég sok problémám van azzal, hogy nem tudom, hogy mivel akarok foglalkozni (csinálom az egyetemet ettől függetlenül, mert bennem van, hogy kell a papír), ezért örülök, amikor a szerettemről tudom, hogy ő élvezi, amit csinál, bele tud merülni és tudom, hogy ügyes, csodálom az ilyen embereket

nyilván fontos egy alap intelligencia, meg hogy jól megértsük egymást, enélkül nem kezdenék senkivel, valószínűleg le tudnád tenni az érettségit is, csak épp van jobb dolgod ezek szerint

ha itthon maradsz, akkor csináld meg az érettségit, mert sose lehet tudni, de most emiatt ne szalassz el egy jó lehetőséget, ha visszajössz, akkor ráér

2019. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!