Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem értik sokan, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik sokan, hogy a vonzalom számít, nem a külső?

Figyelt kérdés

Pontosabban, a "külső számít" nem azt jelenti, hogy legyen minden pontja tökéletes, és úgy nézzen ki a nap minden percében, mintha most sétalt volna ki valamelyik divatmagazinból, hanem legyen kisugárzása, és legyen igényes maga felé.

Nekem is tetszett már olyan srác, akinek két szabályos arcvonása nem volt, de tudta, mi illik neki (hajviselet, ruházkodás), volt kisugárzása, és adott magára.

Illetve én sem vagyok hibátlan, de nagyon sokaknak tetszettem tinikorom óta, olyan srácoknak is, akikért a fél iskola/egyetem/munkahely meg volt bolondulva.

Szóval, annyira nem ezen múlik.


Akkor miért hiszik sokan, hogy a "külső számít" = "az objektíve tökéletest keresem"?


2019. máj. 18. 09:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Én pedig nem hiszek az ilyen "tudjon öltözködni" üres frázisokban. Mégis mit lehet azon változtatni? Ha nem 3 számmal nagyobb ruhákat hordassz, mint ami rád való, akkor olyan elcseszett nem lehet. Mi kellene? Virítson az armani öltöny? Komolyan.... Meg hajviselet. Akinek tarkopasz a feje mert nincs haja, annak milyen hajviselet kellene?
2019. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Utolsó:


A hajviselet nyilván arra vonatkozik, akinek van haja.

Nagyon nem mindegy, hogy illik-e az arcához, rengeteget tud változtatni.

Persze, ha a férfiak pampognak, hogy egy nő csak hosszú hajjal (értsd: minimum váll alá) nő, akkor az rendben.


Mit lehet elrontani az öltözködéssel? Rengeteg mindent, elég ha nem illik hozzá, vagy nem illik össze.

Azt meg, hogy legyen tiszta és nem szakadt, szerintem már mondani se kéne.

Semmi köze a márkához, szerintem fel se ismerem a ruhamárkákat (a hivalkodó logó ciki).

2019. máj. 18. 11:36
 13/27 anonim ***** válasza:
46%
En kain pelikat-bol varrt nadragot hordok. Nekem tetszik, szeretem. Az ellenkezo nem kepviseloi undorral neznek ra. Ez van. Nekem akkor is az tetszik, nem fogok csogatyat hordani :)
2019. máj. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
47%

Azért nem értik, mert nincs így. A kérdés inkább az, hogy sokan miért nem vállalják fel őszintén és korrektül, hogy igen, a társkeresés legnagyobb része a külsőn múlik?


Ugye milyen jól hangzik az a szöveg, hogy az ember kisugárzása vagy a megjelenése a lényeg? Teljesen! Az már más kérdés, hogy az emberek egy része nem jut túl azon, hogy a kisugárzáskor nem a másik személyiségére gondolnak, hanem a külsejére. A megjelenés szó alatt szintén. Ezek a szavak egyszerűen tapintatosabban közlik azt, hogy a külső a lényeg.


Érdemes megnézni, hogy ezt a jó kisugárzás szöveget valahogy nem 150 centis, csúnya srácokra mondják, hanem jól kinéző emberekre. Ha egy ronda ember, pont ugyanolyan ruházatban megjelenik, valahogy senki sem dobja el a fejét, hogy jéé, milyen jó a kisugárzása!


"Nekem is tetszett már olyan srác, akinek két szabályos arcvonása nem volt, de tudta, mi illik neki (hajviselet, ruházkodás), volt kisugárzása, és adott magára."

Aham. Szóval a külsejét feldobta a ruhákkal és hajjal.


"Illetve én sem vagyok hibátlan, de nagyon sokaknak tetszettem tinikorom óta, olyan srácoknak is, akikért a fél iskola/egyetem/munkahely meg volt bolondulva."

A jó kinézetet ne keverjük a hibátlansággal. Senki sem hibátlan és senki sem várja el, hogy más az legyen.


Saját sztori: Volt egy időszak, amikor kicsit elhíztam. Nekiálltam edzeni, viszonylag hamar lett látható eredménye. Vállasabb lettem, a has lement, a mellizom nőtt. Szép lassan sokkal több lánynak jöttem be, mert jobb lett a külsőm. De, ha itt ezt a sztorit leírom, egyből jönnek azzal a szöveggel, hogy lett önbizalmam és jobb lett a kisugárzásom. Hát, ilyenekről szó sincs, csak a saját világképükbe ez nem fér bele, és a tényektől függetlenül mindenre ráhúzzák a saját gondolataikat. Na, ez gáz.

2019. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
14-es, egy kissé biztosan számít a külső=genetika is, de nem annyira, mint amennyire ezt hangsúlyozzák.
2019. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

#15: A valóságban az emberek többsége teljesen korrekten hangsúlyozza és felfogja, hogy nagyon számít. Személy szerint egyedül ezen az oldalon látom azt, hogy naponta leírják, hogy nem számít annyira a külső. Most csak az én környezetemben nincsenek Palvinbarbik Szomszédjóskákkal?

Valamiért úgy érzem, hogy az oldalon sok felhasználó azért van jelen, mert a való életben valami nem igazán jött nekik össze és az ő önérzetüknek jót tesz, ha szépíthetnek egy kicsit magukon.

2019. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő.

Te sem vagy képes arra, hogy megértsd, hogy nem mindenki egyforma, nem mindenki olyan mint te.


Akik ezt mondják,azok valószínűleg saját magukból indulnak ki.


Nekem is eléggé számít a külső (természetesen ez nem azt jelenti, hogy minden pontja tökéletes), nem tudnék olyan emberrel együtt lenni, akit rondának tartok. Jó külső egyáltalán nem azt jelenti, hogy valaki hibátlan. Ezt te értelmezed rosszul. Legyen a kinézetében valami, ami megfog, ennyi, ennél tovább nem kell tökéletes legyen.


Kinek mi számít. Te leírtad, hogy neked mi, másnak meg más.

2019. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Szerintem is borzasztó a csőgatya= férfi harisnya
2019. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
16-os, lehet, hogy van egy 10%, aki a genetikája miatt megfelelő kisugárzással/öltözködéssel/személyiséggel is nehezen talál párt, meg 10%, aki olyan jól néz ki, hogy mindezek már nem is szükségesek számára. De az emberek nagy része, mondjuk 80%-a simán lehet vonzó is meg taszító is, csak rajta múlik. Szóval igen, sokat számít a genetika... az emberek 20%-ánál. 80%-nál meg jóval kevesebbet.
2019. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 14-essel. Szerintem is kamu hogy a kisugárzás a fontos, mert kisugárzás alatt külsőt értenek, olyan értelemben, hogy az a bizonyos külső ami neki tetszik, ami az ő ízlése. Ezt ugyanúgy nem lehet megfogalmazni, mitől tart arányosnak egy arcot, kire emlékezteti, kit érez magához valónak. De mégiscsak külső, esetleg még a mozgás, gesztusok.

Nekem fontos a külső a jókedvemhez, a párom nekem extrán tetszik, pedig ő saját magának nem tetszik. Én meg néha tetszem neki, néha meg nem árulja el, csak zavarja hogy nem öltözöm fel és nem leszek menetkész gombnyomásra, mert fogalmam sincs eltaláltam e a kényes ízlését :)

2019. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!