Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mindig a lelkileg sérült embereket vonzom be?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, van egy szép, mások által "presztízs értékűnek" titulált szakmám. Dolgozom a gyakorlatban és oktatok az egyetemen is. Vannak barátaim a szüleim nagy szeretetben neveltek minket a testvéremmel. Mindig akadnak bőven érdeklődők, vékony, szép arcúnak mondott nő vagyok. De ezt a vissza jelzésekből érzem is. Imádok csinosan, nőisen öltözködni adok magamra. Szinte mindig vidám vagyok, jól bírom a terhelést, tudom mit várok az élettől. Ennek ellenére az utóbbi két évben folyton olyan férfiakat sodor elém az élet akiknek komoly lelki problémái vannak. Volt olyan akiről kiderült, hogy alkoholproblémái vannak, volt aki depressziós, folytonos hazudozó, de közös volt mindegyikben, hogy ingatag gyenge jellemek voltak. Sokat beszélgettem erről a környezettemmel, hogy valamiért mindig engem találnak meg, rosszul választok. Hogyan tudnám ezt elkerülni? Mi lehet ennek az oka?
2019. máj. 18. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem ők találnak meg téged, hanem te őket. A hazudozó pl el tud kápráztatni téged, micsoda jó parti, micsoda vezérhím.
2019. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanebben a cipőben járok, csak én 19 vagyok. Egyik barátom annyit mondott erre, hogy “az ellentétek vonzzák egymást”.

Magyarán, ha érzik rajtad hogy egy erős személyiség vagy, megpróbálnak a közeledbe férkőzni, hogy “felhúzd őket a saját szintedre”.

Rengeteg depresszív,lelki beteg fickó tapadt rám, ezért úgy döntöttem befejezem az ismerkedősdit, semmi kedvem messiást játszani.

2019. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Bármilyen meglepő is, ilyenből van több. A mai világban óriási infirmációáradat zúdul az emberekre, amit szinte képtelenség feldolgozni. Mivel az emberi evolúció nem halad olyan gyorsan mint a technikai fejlődés, ezért a legtöbb ember, legyen az férfi vagy nő, valamilyen formában sérült lelkileg, mert az emberi agy egész egyszerűen nem bírja ezt a végtelen sok információt. Ha szétnézek a korosztályomban, nem tudok olyat mondani, akinek ne lenne valami baja. Van aki alkoholista,van aki drogos, van aki pánikrohammal küzd, van aki szorong és folyton remeg, van aki borderline személyiségzavaros,van aki nárcisztikus, van aki pszichopata. Ez utóbbi kettő egyébként a legsikeresebb csajozásban,mert ők gátlástalanok és manipulatívak.

A magam részéről még egészen szerencsés vagyok, mivel semmi komoly lelki bajom nincsen, csak szimplán hangulatember vagyok, ha jó kedvem van, akkor úgy néznek rám a nők, mint egy istenre, ha meg szar kedvem van akkor meg szimplán nem hívom fel magamra a figyelmet, hanem szépen csendben elvagyok, amíg újra nem jön a jobb periódus.

Értelek kérdező, h te azon kevesek közé tartozol, akinek majdhogynem teljesen rendben az élete, de el kell fogadnod, h a többség nem ilyen, így nem csoda, h nem könnyű magadhoz hasonlót találni.

2 lehetőséged van, vagy összejössz olyannal,akinek csak kisebb defektjei vannak de mivel mondjuk szereted, ezért el tudod úgy fogadni, vagy pedig vársz,amíg nem találod meg azt, aki ideális számodra, ez viszont ki tudja meddig tart.

2019. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Lehet tudtodon kívül az a bizonyos megmentő típus vagy.
2019. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem magyaráznám bele ennyire az evolúciót. Csak szimplán nem volt szerencséd. Valahogy próbáld kiszűrni az ismerkedés során, hogy kinek milyen stiklije lehet. Emberek egy részében van némi megfelelési, vagy épp nagyotmondasi kényszer. Ha nincs, akkor meg tutyimutyinak bélyegzik. Férfiként volt olyan, hogy nem tűnt fel az első találkozó után, hogy a másik félnek bizony komoly alkohol problémái lehetnek. Amíg nem találkoztunk ilyesmi eszembe nem jutott volna. A másik rossz tapasztalat, amikor kapcsolatfuggo az illető. Lehet bármennyire szimpatikus nekem nagyon nem jön be. Nyilván lehetne még sorolni de a példa kedvéért írtam le. Ha egyszer volt szerencséje az embernek ilyesmihez, abból mindig tanul(hát) valamit.. :D
2019. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Értem mit élsz at.

Én csak 20 vagyok,nekem "csupán" a második barátom ilyen gyenge jellem. Sajnos en úgy vettem ki a környezetem szavaiból,hogy túl segítőkész,amolyan "mindenki hőse" vagyok,és ezzel vonzom őket magamhoz.

Olybá tűnik ennek a kapcsolatnak szakítás lesz a vége,már csak azt kell kitalálnom,hogy hpgy ne roppanjon össze a fiú...

2019. máj. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minél tovább húzódik a szakítás, annál rosszabbul fog neki esni. Próbáld meg egyszerre lezárni a kapcsolatot, mert különben van rá esély, hogy jobban megzuhan, mármint ha több ideje van rajta agyalni.
2019. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A bevonzást felejtsük el. Választás van. Rosszul választasz. Azt neked kell tudnod, hogy mi alapján szűrsz. Ha mondjuk csak külső alapján, akkor ott a bibi.

Amúgy meg mindkét nemnél egyre több lesz a problémás lelkiállapotú ember.

2019. máj. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valami életfeladatod van velük. Ráérzel titokban a nehézségükre.
2019. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!