Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Használhatja-e, jogosan kérheti el az autót a nő a közös gyerekeket elvinni iskolába illetve időnként saját célra?

Figyelt kérdés

11 évig tartó kapcsolatból két gyerek született. A nő ebből 5 évig 3x annyi igazolt jövedelemmel rendelkezett mint a férfi, plusz 2 évig a gyede is ekkora volt. A ffi a kapcsolat előtt vette az autót 2 évvel hitelre, a férfi házát az együttélés alatt közösen teljesen felújították. Padlótól nyílászárókig.

Testi lelki bántalmazás, megcsalás miatt most az anya neveli külön a két gyereket és vett egy kis faluban egy házat gyakorlatilag csak hitelre maguknal egyedülálló csok +hitelből.


A ffi mindent mindig úgy csinált csak az övé legyen. Egy műanyag tálat nem hoztam el, egy szaros 500.000ret érő autóról van szó, de mivel a válság idején havi 60.000 volt rá a hitel ami a közös kasszából ment jogosnak érzem, hogy használjam és ne a 40 fokban vagy hóban ne buszon cipeljem az alig 2.5 éves gyereket.


Gondolom az új nőt vagy a "kedves mamát" zavarja, de én jogosnak érzem, hogy vigyem ha kell. Őt a munkájába a munkatársai viszik velük közösen megy. 6 házra lakik.


Perelhem el? Mondjuk nem vagyok ilyen, fe elegem van már az örökös fenyegetésből meg hatalmaskodásból hogy így meg úgy nem vihetem meg még 2 napot kapom el.


Egyébként is veszek magamnak hamarosan...dehát az még fél év, mert hitelt nem akarok.


2019. jún. 12. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
teljsen mindegy, ki mennyit keres a másikhoz képest, meg ki mit vitt bele, a gyerekein segítene vele, de sértődött.
2019. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Jogilag ez sajnos külön vagyon ha csak nincsen arról papírod, hogy mondjuk a karbantartását te fizetted vagy vettél bele alkatrészt ilyesmit.

Etikailag teljesen természetes, hogy viszed az autót, de jogilag sajnos nem az.

A házát vagy egy részét tudod vinni, ha van arról bármilyen papír, hogy fel lett újítva és ez házasság után történt.

2019. jún. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Így nehéz lesz elszakadnotok egymástól...
2019. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem használhatod, ha az övé. Elkérheted, de ha nem adja, nincs mit tenni.
2019. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Eszembe nem jutna azért járkálni az exemhez, hogy elkuncsorogjam az autót. Azért valami önbecsülés lehetne benned. Milliók utaznak buszon télen-nyáron, nem halnak ám bele. De te tudod, ha ennyit megér...
2019. jún. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Egyetertek az elozoekkel, van buszkeseg is a vilagon, sajat hazassag elott szerzett vagyona plusz le kell zarnod ezt a kapcsolatot nem harcolni egy szros autoert es egyeztetni az exeddel naponta h ki mikor tud beleulni.
2019. jún. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A leírás alapján az autó az övé! Ha csak nem te fizeted éveken at szervízeslést, tankolás, adót stb akkor semmi közös a járgányoz. Nem halsz bele a buszozasba.
2019. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen anyagi körülmények között élnek vagy hány évesek a hozzászólók akik szerint buszozzunk. Buszozzon olyan körülményekben, aki alig keres valamit, diák vagy eltartják.


Talán rossz helyen kérdeztem.


Nyílván ha én 250.000-ret keresek 7 évig és ő harmadát akkor "lehet hogy az ő nevén van minden" de akkor miből újította fel a házát, miből élt /csak/ ő közben, miből tankolt miből szervízelt, műszakiztatott, miből tartottuk el a gyereket?


az a minimum szerintem, ha alámrak 2 gyereket, amiért szinte könyörgött, és most is heti 5000 Ftot ad a két gyerekre, hogy legalább ezt a luxust megengedhessem magamnak, mellesleg én tankolom, hogy ha kell ne fertőzzön le 40 ember a távolsági buszon vagy ne ázzunk szarrá hárman ami esők voltak, vagy fázítsam meg a kicsit télen, ő meg veszi a 40.000 Ftos ékszereket havonta a robancainak...és éli világát én meg szenvedjek egyedül, teremtsek meg mindent egyedül magunknak.


semmit nem kértem tőle, csak ezt az egyet. én nem halok bele, de próbálj órákat utazni ügyetinténzi egy kisgyerekkel, ami így 4 óra összesen innen, nem 1.5 óra autóval...ami azért nem mindegy, vagy naponta ez munkába 1 óra vagy 3 oda-vissza, nem mindegy mennyit töltesz ezzel, ha 2 gyerekről gondoskodsz, dolgozol, háztartást vezetsz, ha az orvosira készülsz, de azt hiszem nem kell várnom, ezt itt 1 ember értette ezt meg, hogy az a minimum lenne, hogy ne sajnálha ezt tőlünk, ha már gyakorlatilag ellehetetlenítette az életem,

akkor is ha papíron az övé.


Nem törvényes, de jogos szerintem az igényem az autó használatára...

de majd veszek magamnak...ennyi.


nem kell nekem egyik "főnyeremény" sem,

vigye csak más, eleve szóba nem kellett volna állni vele, örüljön magának és az autójànak...majd veszek, megoldom egyedül...mint mindent.


Köszönök minden hozzászólást.

Tanultam belőle.

2019. jún. 13. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!