Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nők szemében negatív módon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők szemében negatív módon számít az, ha sokat köszönhetek a családomnak és "sokat" fogok örökölni? Tehát ha nem én dolgoztam meg a saját vagyonom jelentős részéért

Figyelt kérdés

Semmi extra, nem vagyunk milliárdosok, apa karbantartó, anya irodista, csak én is egyke vagyok és a szüleim is mindketten. De még a szüleimnek egy-egy nagybátyja/nagynénje is gyermektelen ( = az ő ingatlanjaikat is szüleim öröklik majd). Egyik nagymamám két éve halt meg, neki egy belvárosi 2,5 szobás lakása volt és egy garzonja, amiből az egyiket apa a nevemre íratta, a másikat pedig kiadják. A szüleimnek is van egy 3 szobás lakása, másik nagyszüleimnek (ott még mindketten élnek) egy családi háza, apa gyermektelen nagynénjének is egy családi háza. Hitel sehol nincs. Egyetemre úgy jártam, hogy minden hónapban kaptam a családtól kb 80-100 ezer forintot megélhetésre és egy évet csúsztam is a sulival, de már végeztem és dolgozom. Nagyon támogattak, mert a szüleimnek nincs diplomája és akarták hogy nekem legyen.


És ezeket kicsit szégyellem, mert úgy képzelem ha egyszer megtudná egy nő, hogy sok értelemben milyen szerencsés vagyok és mennyi mindent tudott (és fog majd tudni) a családom a fenekem alá tenni, akkor ez elvenné a kedvét, hogy nem én szereztem meg mindezeket magamnak, hanem adták. Ebben lehet valami? Eddig volt egy 3 éves kapcsolatom néhány éve és egyetemen pár alkalmim, mostanában szeretnék újra ismerkedni kezdeni majd, de erre nagyon akarok figyelni, hogy az anyagiak és az ilyen dolgok ne kerüljenek szóba ameddig csak lehet.


25/F


2019. jún. 24. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Nálam hátrány lenne. Illetve attól függ mit kezd vele. Hogyha csücsül rajta és semmit nem kezd vele az kizáró ok. Hogyha azon dolgozik, hogy ezeket hasznosítja, okosan fektesse be a pénzt, többet csináljon a meglévőből akár egy vállalkozással az teljesen jó és pozitív. De az, hogy oké, van egy házam akkor ezzel én kész is vagyok és nincs több dolgom az életben, az nálam teljesen kizáró dolog. Nem birom azokat az embereket akiknek nincs arra igénye, hogy maguknak teremtsenek meg mindent.
2019. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

szerintem túlparázod. ha amúgy van célod az életben, nem csak tengsz-lengsz mert há majd úgyis örökölsz/apuciék adnak pénzt, akkor ez nem akadály, sőt előny is lehet (mármint emiatt nem jönnék össze valakivel, de ha lenne a pasimnak pár lakása? hát nem sírdogálnék emiatt.)


a szerencsés helyzetedet inkább használd ki, a jóból könnyebb még jobbat teremteni, és nem kell aggódnod legalább azon, hogy nem lesz hol laknod meg ilyesmi.

2019. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

De most nem mindegy? Én is örököltem, és nem szégyellem. Mit szégyellnék? Hogy anyukám tudott félretenni, vagy hogy korán meghalt? Mégis ki örököljön a szüleid után, Mészáros Lőrinc?


És ezt ne vedd segg alá tolásnak. Sokan szeretik ezt mondogatni, de egy élet munkája van lenézve ezzel a szófordulattal. Gondolom, nem az a fajta ember vagy, aki örököl, és egy hónap alatt elveri a pénzt. Nekem mivel józan ész határon belül "spórolósok" voltak a szüleim, megtanultam beosztani a pénzt.

2019. jún. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Ne parázz emiatt, meg nem is kell nagyon mondanod, hiszen egyelőre még nem a tiéd. Addig meg bőven letehetsz te egymagad arra a bizonyos asztalra és jó gazdája lehetsz annak, ami idáig van, meg majd annak, ami eztán lesz. Én azt mondom, ne feszülj rá a dologra.

32/f

2019. jún. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

1. Jelenleg semmid nincs.

2. A randikon te azzal nyitsz, hogy majd egyszer ettől, meg attól, meg amattól örökölni fogsz? Az ilyen szóba sem kerül, ha te nem vagy akkora gyökér, hogy szóba hozod.

3. Már most temeted az anyád, meg az apád?! Jó esetben 50-60 éves leszel, mire ők meghalnak, most meg mindössze 25 vagy.


A gondolkodásod iszonyat visszataszító.

2019. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Volt itt egy csávó nemrég, aki 200millás házat örökölt, de valamelyik rokonának még haszonélvezete volt rajta, így nem tudta eladni, és azt akarta tudni, hogy vehet fel rá hitelt, amit csak akkor fizet vissza, ha a kedves rokon meghalt, és eladhatja a házat.


Ha nem így állsz a dologhoz, mint ez a fent említett csávó, akkor nincs ezzel gond. De az ilyen helyzetben lévők általában nem tudják, mit jelent megdolgozni valamiért, és élve eltemetnék a rokonaikat, ha lehetne.

2019. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a jómódú ismerőseim így gazdagodtak meg hogy valójában nem ők jutottak egyről a kettőre csak a családjuk kapcsolt kihalásos üzemmódba( itt nincs utód ott csak egyke stb). A frankó az ha a semmiből szerzed de ez akkor amikor már meglesz ( bizonyíték nem ígéret ala old spice) nem fogja zavarni a csajt örülni fog hogy virítasz
2019. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem számítana negatívként. Mert...


1. Nem vagyok irigy!

2. Nem tehetsz róla hogy tehetős családból szármzol.

3. Én is hasonlóból, így tudom hogyan működik ez.


Én mindig titkoltam, ameddig lehetett, volt hogy évek múltán derült ki valami hogy mennyi az annyi. Ez jó stratégia mint rázúdítani ismerkedéskor a másikra hogy mi a helyzet. Így is feltűnt mindenkinek hogy mindig új autóm volt, vagy nem okozott gondot a napi megélhetéshez szükséges dolgok megvétele.



Igen, aki irigy, az már pontozhat is le.

Ez van, ezen nem tudok vâltoztatni, nem is akarok. Annyit teszek hogy hasonlókkal barátkozom akinek ezek mem újdonságok.

2019. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


5. Rosszul olvastad. Nagymamám egyik lakását amit apukám örökölt, már a nevemre íratták, az enyém teljesen.

Nem ezzel nyitok, de azért egy néhány hét, pár hónap után egy kapcsolatban előkerülnek az anyagi dolgok is. Az ezekről való beszéd is kell, hogy a két fél tudjon hosszú távra tervezni egymással.

A szüleim 60 és 63 évesek. Kései gyerek vagyok. Apukám 120 kg túlsúlyos és sajnos kicsit alkoholista is. Jó lenne ha még élne 20 évet, de nem hiszem hogy fog.


---


Pénzügy diplomám van és komoly karriert tervezek magamnak a befektetési és tőzsdei szektorban, amiért meg kell dolgoznom majd. Ezt akkor is így csinálnám, ha nem örökölnék semmit és most így fogom, hogy fogok. Ez a terület őszintén érdekel. Ezt csak arra írom, hogy nem dőltem hátra, vagy ilyesmi

2019. jún. 24. 17:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a származás, és az otthonról hozott támogatás semmiképpen sem számít negatívnak. Nem tehetsz róla, hogy milyen családba születtél, milyen lehetőségeid voltak gyerekként, mit dolgoztak a szüleid, akár több lakást örökölsz, akár egy szobában nyomorogtatok a három testvéreddel egyetemig.


Ami számítana, az az, hogy mellette legyél rendes értékrendű, céltudatos ember, tehát pl. a te esetedben ne vedd túl természetesnek a szerencsét, ne szórd a pénzt, ne kezelj le mindenkit, neked is legyen mellette állásod meg célod.

2019. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!