Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak nekem tűnik úgy, mintha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nekem tűnik úgy, mintha a magas, nagydarab, szakállas, kopasz férfiak külsőre már nem lennének annyira népszerűek a fiatal nőknél?

Figyelt kérdés

Illetve nem csak ők, hanem általánosan, a klasszikus férfi ideál. Nem azt mondom, hogy ilyen férfiakra nincs kereslet (valahol biztos van), hanem azt, hogy más, újabb preferenciák ezt tulajdonképpen nagy részben kiszorították. Például azt észrevettem már, hogy (hozzám képest) idősebb nőknek ez még tetszik, de a saját korosztályomban (18-25) egyre kevésbé.


Nem teljesen pontos, de egy általános trendet leír az a kijelentés, miszerint a modern élet és környezet hatására valószínűleg "természetes", hogy háttérbe szorulnak azok a típusú férfiak, akik régen megteremtették azt a környezetet, amiben most már ők "nem szükségesek"; így hát már nincs szükség arra a típusra, "aki a medvével birkózna", így ez a típus a vonzalmából/értékéből is veszít.


Más is tapasztal hasonlót? Szerintetek mi magyarázza ezt a trendet?



2019. jún. 26. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
A társadalom megváltozása. A feminizmus, modellkedés elterjedésével lépett elő a karcsú csontozatú, izmos, szőrtelen férfi ideálképe. De a férfias arcvonások még mindig számítanak.
2019. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

A kopaszság sosem volt vonzó, az egy állapot, ami miatt nagyon sok férfi szenved, de ez van, valamiért mégis vonzónak tartja őket a feleségük.


De ez olyan, mint a '80-as években (és előtte) a bajusz menőség volt, manapság 40 alatt nem nagyon látsz bajszos embert, gáznak számít.


Az idióta egyenszakáll viszont annál inkább, már-már klónsereget alkotnak.


A nagydarabság/kövérség sosem volt vonzó, talán a múlt század elején igen, de már nem az.


A magasság is csak a gyakorikérdések legendáriuma alapján a menőség bizonyítéka, amúgy pedig nem.

2019. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A szakáll és kopaszság nem jön be. Ezek hiányától lehet valaki ugyanúgy férfias. Pl az én ideáljaim.

18/L

2019. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2


Vannak bizonyos nők, akiknek tetszik a kopaszság, de ők mindig a 30 feletti korosztályból kerülnek ki, ők pedig nálam akkor sem játszanak, ha egyébként egyedülállók (sokkal fiatalabb vagyok).


"Nagydarabság" alatt inkább a széles vállat (és keskeny csípőt) értettem. Egy izmos testalkatot, amin van zsír is, nem pedig azt, akinek a teste tulajdonképpen kelt tészta, és szétfolyik. Valahol e három kép közötti / e három testalkatból összeállított ideális alkat (a másodikat én is túl kövérnek mondanám):

[link]


[link]


[link] (NEM én vagyok a képen)



A magassággal kapcsolatban, ha legenda is, sok helyen előfordul, nem csak a gyakorin. Ha lehetne választanom, én nem lennél a jelenlegi, 186 centimnél alacsonyabb, akkor sem, ha ez semmiféle előnyt nem ad sehol. :)

2019. jún. 26. 16:47
 5/10 anonim ***** válasza:

A nagydarab kopasz pasik soha nem voltak vonzóak a nagyon fiatalok között, mert ők már idosebbek nálunk.


"akik régen megteremtették azt a környezetet, amiben most már ők "nem szükségesek";


What?

2019. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 18 éves koromban és most is (30-as vagyok) a kopasz, nagydarab, szakállas pasik tetszenek. A magasság annyira nem lényeges, de lehetőleg ne legyen nagyon vékony. A párom is "testesebb", és kopasz. Bár nem szakállas, inkább csak borostás.
2019. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"A feminizmus, modellkedés elterjedésével lépett elő a karcsú csontozatú, izmos, szőrtelen férfi ideálképe. De a férfias arcvonások még mindig számítanak." Nézz már meg pár ókori szobrot...vagy gótikus szobrot, faszobrot, 1920-30as évek ideáljait.
2019. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én idős nő vagyok. :) Az első és a 3. is tetszik. (a szakáll mondjuk nagyon nem)
2019. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"háttérbe szorulnak azok a típusú férfiak, akik régen megteremtették azt a környezetet, amiben most már ők "nem szükségesek""


Fordítva ülsz a lovon. A nagydarab mammutvadászok nem teremtették meg a modern civilizációt. Ők a pattintott kőkorban voltak sikeresek, de onnan kezdve minden vívmány, ami jobbá tette az életet, épp az ő lehetőségeiket szűkítette. És nem is tőlük származott, hanem az intellektuális típustól.

2019. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerencsére kopasz vagyok és xarok rá, hogy kinek tetszik. :D
2019. jún. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!