Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vannak olyan emberek, akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak olyan emberek, akik kifejezetten INTP vagy INTP-szerű partnert keresnek?

Figyelt kérdés

Nyilván azért kérdezem, mert ebbe a személyiségtípusba tartozom, és mint általában, jórészt azért igaz is rám (soha semmi mást nem kaptam, egyetlen alkalommal sem; az intovertált értéke mindig 78 és 99%(!) között volt, akárhányszor töltöttem ki -- és mindig, kivétel nélkül, INTP).


Nyilván így sokban eltérek az átlag embertől, de valószínűleg még más INTP-ktől is, habár csak egyet ismerek, azt is csak youtuberól (kisebb, politika elmélettel foglalkozó, amerikai csatorna). A véleményeim miatt tulajdonképpen mindenhol kívülálló vagyok. Ráadásul egyetemre sem járok már (egy neves szakra jártam, aztán még egy kevésbé nevesre) és általában éjszaka dolgozok.


Ha esetleg valaki nem tudná, miről van szó, annak sajnos csak ezt az egy oldalt találtam magyarul: [link]


Itt pedig a teszt (egyik változata): [link]


Vannak itt olyan INTP-k, akik hasonló helyzetben voltak/vannak? Hogyan oldottátok meg?


22/F



2019. júl. 5. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

INTP vagyok, meg kell tanulni élni vele, előnyt kovácsolni a negatív tulajdonságokból. És persze olyan emberekkel ismerkedni, akik nem felszínesek. Egy felszínes ember sosem fog értékelni egy hideg logikával gondolkodó INTPt.


Amúgy nincs nehezebb dolga egyik személyiségtípusnak sem, mindegyiknek megvan a saját nehézsége. Ezt logikusan beláthatod te is, hiszen INTP vagy.


Szóval türelem és tanulás.

2019. júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az exem szerintem INTP volt, és jól működött vele a kapcsolatom. Én ENFP vagyok. Bármennyire is introvertáltvagy, neked is szükséged van emberi kapcsolatokra, mert az ember társas lény. Csak neked kevesebbre. Próbálj meg barátkozni. Illetve tanulj egy kis érzelmi intelligenciát. Az, hogy eltér valakitől a véleményed, az egy tök normális dolog. Sőt, ezzel mindenki szembesül. A különbség az, hogy meg kell tanulni, hogy melyik az a szituáció, amikor el kell fogadni a másik nézetet, sőt támogatni. Ergo akkor fognak kedvelni, ha nem vagy egy akadékoskodó pö.cs. (De ha neked fontos, tényleg fontos az adott téma, természetesen állj ki az igazad mellett)


Ezt a tesztet meg amúgy nem kell készpénznek venni, senkit sem lehet olyan mértekben behatárolni, mint ahogy ez teszi. Ellenben tök jó iránymutatást tud adni, egy jobb önismeretet támogathat. Eleve az is tök hasznos, ha próbálod magad kiismerni, és gondolkozol a témán. Egy INTP sok erősséggel bír, bontakoztasd ki ezeket. Keress valami király hobbit, ami úgy érzed kapcsolódik, és keress esetleg így barátokat.


Ja és emlékezz arra, hogy minden ember kib.aszott elveszettnek erzi magat a vilagban, es szinte kivétel nélkül maganyosak. Azzal, hogy felülemeled magad rajtuk, mert azt hiszed hogy Intp vagy és különleges, azzal csak elzárod őket magadtól. Te sem vagy különleges, millió ugyanilyen futkozik kint az utcán. Ez nem indok arra, hogy bezárkózz.

Minden típusú embernek megvan a maga szépsége, vedd ezt észre bennük te is!

2019. júl. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Közrejátszhat még egy enyhe asperger szindróma is, hiszen annak súlyos esetben olyanok a "tünetei", mint az "INTP-ségnek" (csak nyilván erősebbek, és sok dolgot akár lehetetlenné is tesznek).


A kérdés kedvéért kitöltöttem még egyszer: [link] (n.b., az angol verzióban az "elvi" rész az "feeling", i.e. érzelmi).


Első válaszoló:


>"Amúgy nincs nehezebb dolga egyik személyiségtípusnak sem, mindegyiknek megvan a saját nehézsége. Ezt logikusan beláthatod te is, hiszen INTP vagy."


Ennek az ellenkezőjét kellene belátnod, hiszen a tucatember tökéletesen kijön a tucatemberrel, és az utóbbi évszázadokban (legdurábban az ún. "francia" forradalom óta) ők vannak hatalmon.


Második válaszoló:


>"Ja és emlékezz arra, hogy minden ember kib.aszott elveszettnek erzi magat a vilagban, es szinte kivétel nélkül maganyosak. Azzal, hogy felülemeled magad rajtuk, mert azt hiszed hogy Intp vagy és különleges, azzal csak elzárod őket magadtól. Te sem vagy különleges, millió ugyanilyen futkozik kint az utcán. Ez nem indok arra, hogy bezárkózz."


Ultrajobboldali vagyok (a mai szélsőjobb elég baloldali, és nem azonosítható a tényleges jobboldallal, ami nem létezik a királyságok eltörlése óta), egy alapjaiban spirituális világnézetem van, az ateizmust és materializmust a legradikálisabban elutasítom, nem foglalkoztat az aktuálpolitika, nem nézek TV-t és nincs TV-m kb. 13 éve, vegán vagyok, nem követem a híreket és nem tudom mi történik a világban, hiszen nyilvánvalóan semmi érdekes (az utolsó értékelhető hír Magyarországról '56 volt), így csak alapvető dolgokkal vagyok tisztában. A valódi iszlámot támogatom, mint ahogy a világ összes vallását is, kivéve a kereszténységet (aminek megvannak az okai). Jobboldaliként a vulgáris nacionalizmust sem támogatom, ami a mai ember számára egy oximoron.


Ha szaladgál még valaki hasonló az utcán, kérlek küldjétek hozzám.

2019. júl. 5. 16:38
 4/13 anonim ***** válasza:

amúgy esetleg valami tudományos kutatásban dolgozol? nem akkor szerintem csak gyökér vagy aki minden apróságon majrézik... egyetemre sem jársz már... miért? kirúgtak nem tudtad tartani a tempot mert csak nyafogtál... neked inkább SUNÁD-van

amúgy tök jó a tesztet a jelenlegi hangulatomtól töltöttem ki... szóval változó de i am a fucking Vitázó ENTP-A


de annyi hogy maga az emberi tudat sokkal komplikáltabb egy 10 perces tisztnél!


20f


meg ezt egy full logikai alapon csinálták... és mivel csak 2-3 válasz közül lehetett választani sokszor emiatt le is korlátozták a válaszaimat a kevésbé rosszat választottam az én véleményem és lényegem helyett!


de van egy jó hírem az ember folyamatosan változik! ezt a változást akarnod kell csináld folytasd és jobb lesz az életed lesz barátnőd...


de öszintén ez egy ilyen max unalomüzésre volt jó ez a teszt!

2019. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek az ellenkezőjét kellene belátnod, hiszen a tucatember tökéletesen kijön a tucatemberrel, és az utóbbi évszázadokban (legdurábban az ún. "francia" forradalom óta) ők vannak hatalmon."


Angela Merkel INTP. Csak úgy mondom.


Másrészt INTPnek lenni nem azt jelenti, hogy te mint INTP különleges vagy, és mindenki más tucatember. A te szempontodból talán igen, de akkor mindenkinek ugyanez a szempontja.


Másrészt a pasik között relatív sok INTP van, elég jól boldogulnak. A nők között sokkal ritkább, nekem mégsem volt gondom soha az ismerkedéssel.

2019. júl. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
te nem okos vagy hanem csak szimplán hülye :D 56 utolsó hír? téyleg csak szolok élő képet tudtak csinálni egy fekete lyukról egy másik galaxisban.... 2022-re megérkezik az első emberek a marsra! és ha már... hírek ajánlanán a kpop-ot be tud szivni és sok aranyos szexi koreai lány van benne....! de amit legjobban ajánlok az egy barátnő...! mert csak simán hisztis + magányos vagy + depresszios és azt hiszed hogy magasabb rendű vagy de ha majd te is épitesz egy olyan szerkezetet amivel egy másik galaxisbol tudnak lefényképezni egy fekete lyukat vagy megoldani a rejtélyt hogy miért olyan erős a fekete lyuk elszívó ereje (amit egy nő fedezet fel most) na meg ha a szervezetet + elméd ki bir egy több éves űrrepülést egy másik bolygóra! akkor mondhatod hogy te felsőbbrendű vagy az átlagnál... de igy csak egy szánalmas nyomorék vagy 20f
2019. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ötös:


>"Angela Merkel INTP. Csak úgy mondom."


Nem az INTP személyiségtípus tesz valakit "jóvá" vagy "rosszá", és sehol nem is állítottam, hogy a teljes lényem eltárolható az INTP négy betűjében.


>"Másrészt INTPnek lenni nem azt jelenti, hogy te mint INTP különleges vagy, és mindenki más tucatember."


Nem érdekel, hogy különleges vagyok-e, illetve nem is szeretnék az lenni: szeretném, ha az én pozícióm lenne az átlagos, mint ahogy néhány évszázada volt. A tucatember sem természeténél fogva rossz, hanem azért rossz, mert nem a helyén van. A tüdő attól még nem lesz rossz szerv, mert nem lehet vele repülni.


>"A te szempontodból talán igen, de akkor mindenkinek ugyanez a szempontja."


Jó reggelt, mindenkinek ez a szempontja. A tucatembernek is. Mint írtam, megoldásokat keresek, nem pedig azon tűnődök, hogy mennyire egyedi hópihe vagyok -- különösen, hogy az a tény, hogy az vagyok, nem is tetszik nekem.


>"Másrészt a pasik között relatív sok INTP van, elég jól boldogulnak."


A Föld népességének 3%-a az a "relatív sok". Ebben a nők is benne vannak. A legtöbb INTP pedig vagy szenved, vagy totális disszidens és világtól elzárkózott remete, mint én. Akad néhány közismert kivétel. Ez a helyzet.


>"A nők között sokkal ritkább, nekem mégsem volt gondom soha az ismerkedéssel."


Nőknek nincs gondja az ismerkedéssel? :) Nahát!

Nincs olyan nő a világon, aki legalább szexre ne kellene valakinek, és egy nőnek semmiféle valós(!) hátránya nem származik az INTP személyiségtípusból, SŐT, ez az a típus, amit gondolkozni képes férfiak kétségbeesetten keresnek. Nőként INTP személyiséggel már elég nehéz elrontani a ténylegesen fontos dolgokat.



Négyes, hatos:


Elolvastam a válaszaidat. Nagyon gyerekes, éretlen vagy, írni sem tudsz. Egyértelmű, hogy egyikőnk sem kíváncsi a másikra. Kérlek ne szemeteld tele a kérdésem a válaszaiddal, köszönöm.

2019. júl. 5. 17:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Én INFJ vagyok. Jól beszoptam, mert különös vagy. Nem "különleges", csak egy különös, bizarr valaki. Néha jó érzés, de sokszor kárhoztat ez örök elszigeteltségre.
2019. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Köszönöm. Azt hittem, az INTP minden esetben értelmes. De most bizonyítottad, hogy nem így van. További sikeres ismerkedést.
2019. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem az INTP vagy más kategória tesz valakit szimpatikussá, vagy antipatikussá.


Tök jó dolog a MBTI szerintem is, évről évre kitöltöm én is, ENFJ vagyok.


Ezek keretrendszerek, így fog del. Amiket te írsz nézetek, amikben hiszel, meg egy teljesen más dolog, nem érdemes ide keverni (" mintpl , hogy mi a véleményed a spiritualitásról, vallásról, iszlámról, ateizmusról, stb. - Én pl ezeket nem tartom komolynak, nálam aki hisz a spiritualizmusban az olyan "cuki, aranyos" de inkább ygerek kategória. A vallások is egy kategória, egy céllal léteznek és egy dologra épülnek, van, aki megérti ezt, és van aki nem. Én inkább utálom az összeset, mint támogatom. Bár én inkább vagyok ateista. :-) Mindezek ellenére a materalizmus, hedonizmus messze áll tőlem, szóval nem ezen múlik.)



A fentiek, hogy miről mit gondolsz, annak semmi köz a te személyiségtípusodhoz kb.

Rám l jellemző a zárójeles rész, de más ENFJ meg lehet totál spirituális ( sőt! HA elolvasod a jellemzést, talán írja is, hogy elég sok szekta meg "spirituális vezető" van ebben a típusban. :D Meg szcientológiát is ide keverték a poén képeken régen. )



NA, lényeg a lényeg, hogy a személyiségjegyek azok a tulajdonságaid, amik alapján valószínűleg cselekszel bizonyos helyzetekben. Ennyi és nem több. Mint egy intro egy hosszú nap után egyedül töltekezik fel, egy full extro meg beül a nappaliba és beszélgetne még az emberekkel este. És rengeteg más reakció, amit hasonló tulajdonságainkból kifolyólag teszünk.


Az hogy neked miylen a politikai nézetek, mit gondolsz a vallásról, spiritualitásról stb már egyéni dolgod. Egy másik INTP lehet tök máshogy értékeli ezeket. (Lásd az én példámat is).


Egyébként valóban nem vagy te sem, ahogy én sem különleges hópihe, minden típusnak és embernek megvan a maga korláta és "különlegessége". Ezeken a korlátokon érdemes lazítani. ÉS észrevenni, hogy más gondolkodással, más nézettel nem biztos, hogy a baj van. Én pl imádom megérteni az embereket.


Régebben hányni tudtam volna bizonyos emberi viselkedésektől és emberektől. De érdekelt az emberi motiváció, és vizsgálgattam is őket. Mostanra már nem undorít, mert mélyebben látom a helyzetet. És az ember saját magának a legszánalmasabb, saját maga ellensége sokszor, holott pont a boldogságát keresi mindenki alapvetően.

2019. júl. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!