Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szeretnék a elválni a férjemtő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék a elválni a férjemtől! Hogyan tehetem ezt meg, ha Magyarországon nem rendelkezik érvényes lakcímmel, sem tartózkodási hellyel?

Figyelt kérdés
A férjem 27 év házasság után,több mint egy éve elköltözött! Jelenleg külföldön él az új "társával"! A házból ahol együtt éltünk kijelentettem, mivel az én külön vagyonomból épült! Az ingatlan 1/1 az én tulajdonomat képezi! A külföldi címét nem tudom!
2019. aug. 19. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
27 év házasság alatt egy knyit sem tett bele a férjed? Ez szinte kizárt. Ennyi idő után lehet a férjednek jogos követelése feléd, akár tetszik, akár nem.
2019. aug. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
1. Ha számlával nem tudja igazolni, akkor bizony semmi nem jár a kérdező különvagyonából. Szerintem ad be a válópert így is, ott pedig elmondják hogyan azután.
2019. aug. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem ajandek, orokseg etc..... Akkor nem kulonvagyon :)
2019. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság megmondja.
2019. aug. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a különvagyonod a házasság alatt szerezted úgy hogy dolgoztál érte az közös. Ha örökölted az saját. Ha esküvő előtti az is saját. De egyébként bemész a bíróságra és ott mindent elmondanak.
2019. aug. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi probléma, add be a keresetet. A bíróság kiértesíti, ha tudja.

Ha nem tudja akkor sem kell az alperes jelenléte.

A váláshoz egy szándék pont elég.

2019. aug. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Add be a válást. Az alperesnek nem kötelező a jelenlét, egyedül is szétválasztanak ha te vagy a felperes. Házasságnál külön vagyon:

- örökség

- házassági szerződés, amiben le van fektetve, válás esetén kinek mi,

- házasság előtt szerzett vagyon (ahhoz semmi köze).

Házassági vagyonközösségben voltál vele, felújítás, ez az ebbe beleszólhat. Ha viszont csak úgy lelépett, ne foglalkozz vele, nem kell annak semmi sem tőled (szerintem), mert már beadta volna ő.

32f

2019. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár megkésve, de 27 év házasság után borítékolható, hogy a ház nem 100% tulajdonodat képezi. Ha történt rajta bármilyen felújítás, renoválás, bővítés, akkor azzal az ingatlan értéke növekedett és mivel közös pénzből finanszíroztátok ezért a férjed kérhet pénzt. A nővéreméknél is ez volt a helyzet 18 év válás után, és majd 1,5 milliót kellett fizetnie a volt férjének egy 50m2 lakás után, mert fürdőszoba felújítás volt, mert konyha felújítás volt, mert az épületet hőszigetelték, új kazán stb.
2019. szept. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!